690 680 960

Lublin: Przewinienia kierowców w oku policyjnego wideorejestratora

Rażące łamanie przepisów ruchu drogowego nadal jest przyczyną wielu groźnych zdarzeń drogowych. Nadmierna prędkość, nieprawidłowe wyprzedzanie, wymuszanie pierwszeństwa przejazdu i brawura to niektóre z przewinień zarejestrowane podczas wczorajszego dnia pracy lubelskiej drogówki.

W poniedziałek około godziny 9 w Prawiednikach policjanci z drogówki zatrzymali 42-latka kierującego nissanem. Mężczyzna dwukrotnie przekroczył dozwoloną prędkość. Policyjny radar wykazał, że jechał on z prędkością 99km/h. Kierowca otrzymała 8 pkt i mandat karny.

Na ul. Smoluchowskiego policjanci zatrzymali subaru. 44-letni kierowca wielokrotnie był już notowany za wykroczenia drogowego. Mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania. Ostatni raz zatrzymywany był w sierpniu ubiegłego roku. Wówczas podawał policjantom dane swoje brata. Sprawą 44-latka zajmie się teraz sąd.

Na ulicy Zemborzyckiej policjanci zatrzymali kierującego mazdą. Na ul. Osmolickiej 30-letni mieszkaniec Bychawy nie dostosował się do zakazu wyprzedzania na oznakowanym zakręcie oraz do znaku poziomego linia podwójna ciągła.

Policjanci zatrzymali kierującemu prawo jazdy w związku z przekroczeniem punktów karnych. Ostatnie zarejestrowane wykroczenie w ruchu drogowym popełnione przez 30-latka miało miejsce w listopadzie ubiegłego roku.
Mężczyzna pędził wówczas z prędkością 122 km/h w miejscu, gdzie obowiązywało ograniczenie prędkości do 60 km/h.

Na filmie zarejestrowane zostały także wykroczenie z al. Witosa. Tam w ubiegłym tygodniu zatrzymany został do kontroli kierujący samochodem m-ki Audi.

Przy na ograniczeniu do 70km/h jechał z prędkością 111km/h. Na tylnym siedzeniu, w foteliku , 34-letni kierowca przewoził 3-letnie dziecko.

Za przekroczenie dozwolonej prędkości odpowiadać będzie także kierujący audi. Na tej samej ulicy 23-latek jechał z prędkością 114km/ h. W obu przypadkach policyjna kontrola zakończyła się wystawieniem mandatów karnych i wpisem do rejestru pkt karnych.2015-04-01 09:24:53
(fot. wideo KWP Lublin)

51 komentarzy

  1. Do Mózga (bez mózgu) on tym Audi z prędkości 111km/h zatrzyma się po 80metrach a ty swoim trabantem jadąc przepisowo 70km/h potrzebujesz 150metrów.Spójrz bezmózgu na to z drugiej strony:)Jest porządna fura to jest czym jechać i czym hamować:)

  2. to nie sierzant K. 🙂

  3. Do Fan AUDI ojciec dał Ci się przejechać jego samochodem firmowym ze swojej pracy i chojraka strugasz mózgu, do tego przewozisz dziecko 3 letnie gdzie ty masz głowę człowieku

  4. Ludzie te komentarze aż się nie chce czytać idita z audi myśli że takim autem uratuje życie dziecka krotnie to że kiedyś miałeś malucha a teraz za świnie kupiłeś takie auto to nie świadczy że zawsze zatrzymasz się tam gdzie sobie życzysz zastanów się troszkę bo chyba naprawdę masz mózg w d…..e

  5. O kierowcy mazdy juz pisaliscie wczesniej, ze zostal zatrzymany za predkosc w lesie kolo zalewy na drodze z Bychawy. Wtedy nie mialo byc mu zabrane prawko? Nie moge odnalezc tamtego artykulu.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Festyn Ludowy „U Cioci Pauliny”
Święto Kwitnącej Lipy
Bukowskie Jagodzianki. Gwiazdą wieczoru będą Pogwizdani
Dni Konstantynowa. Gwiazdą wieczoru będzie MiłyPan.
Święto Róż w Końskowoli