Czwartek, 30 maja 202430/05/2024
690 680 960
690 680 960

Lublin: Otwierają nowe przedszkole, rusza rekrutacja

Od września w Lublinie rozpoczyna działalność nowe publiczne przedszkole. Miejsce w nim znajdzie setka dzieci, w czterech oddziałach. Niebawem rusza rekrutacja.

Od 1 września, w Lublinie, rozpoczyna działalność nowe przedszkole. Placówka dydaktyczno – wychowawczo – opiekuńcza mieści się przy ul. Woronieckiego 11. W Przedszkolu nr 87 uruchomione zostaną 4 oddziały, w których znajdzie się miejsce dla setki dzieci w wieku przedszkolnym. Od najbliższego poniedziałku rozpoczyna się rekrutacja, która potrwa do 21 sierpnia. Odbywać się ona będzie zarówno tradycyjnie jak i drogą internetową.

Rodzice, którzy chcą zapisać swoje dzieci do nowego przedszkola muszą wypełnić wniosek o przyjęcie do placówki, a także dołączyć wymagane dokumenty. – Rekrutacja do Przedszkola nr 87 w Lublinie odbędzie się w oparciu o obowiązujące zasady rekrutacji do publicznych przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych i innych form wychowania przedszkolnego prowadzonych przez Miasto Lublin – wyjaśnia Beata Krzyżanowska z lubelskiego ratusza.

Co ważne, osoby, które złożyły już dokumenty do innych przedszkoli, również mogą się ubiegać o przyjęcie dzieci do nowej placówki. Warunkiem jest tylko to, by dziecko zamieszkiwało na terenie gminy Lublin.

(fot. Wikipedia)
2015-08-06 09:00:45

3 komentarze

 1. Traumazy Pierdółko II

  Co tam przedszkole, jak w sporym bądź, co bądź mieście inspiracji brak tak pożytecznej instytucji jak „żłobek” dla dorosłych, a czasami mocno „zasłabniętych”.

 2. niedorzecznik prasowy

  Nooo, przedszkola se budujom, baseny, boiska, a nawet stadiony!!!
  A nom tu „żłobków” trza, pomników i kościołów !!!
  No i jeszcze może tylko jakiesik pole golfowe, bo jak wiadomo golf to nie tylko marka samochodu, ale i sport narodowy w Polsce.

 3. niedorzecznik, co ty pie….isz w ogóle???