690 680 960

Rekord zwiedzających w zamojskim zoo. Takich tłumów nie było od 30 lat

Liczba osób, które w pierwszy weekend sierpnia odwiedziły zamojskie zoo, zaskoczyła nawet pracowników ogrodu. Takich tłumów nie było tu od blisko 30 lat.

W pierwszy weekend sierpnia Ogród Zoologiczny w Zamościu odwiedziło ponad 7,5 tys. osób. Jest to absolutny rekord, gdyż jak twierdzi dyrekcja zoo, ostatnio takim weekendowym wynikiem mogli się pochwalić w latach 80-tych ub.w. Wtedy zwierzęta zostały przeniesione do nowej siedziby, z zamojskiej Starówki na obecne tereny przy ul. Szczebrzeskiej. Co więcej, w lipcu zoo odwiedziło 37 441 osób, co daje wzrost o blisko 10 proc. w porównaniu do tego samego miesiąca ub.roku.

Coraz większa popularność zamojskiego zoo to z pewnością m.in. zasługa jego nowych mieszkańców. Najnowszym z nich jest hipopotam Fupi, którego od kilku dni można już oglądać na zewnętrznym wybiegu. Wraz z początkiem lipca w Ogrodzie Zoologicznym zamieszkał samiec pantery mglistej o imieniu Baton. Jest to jedyny ogród zoologiczny w Polsce, gdzie mieszkają te zwierzęta. Dodatkowo wraz z nim z Wuppertalu w Niemczech przyjechały także dwa inne gatunki zwierząt. Samica gibona białorękiego oraz para gęsi magelanka rudogłowa.

Od kilku lat, Ogród Zoologiczny rozbudowuje się m.in. o nowe wybiegi i pawilony dla zwierząt. W czwartym, ostatnim już etapie modernizacji zamojskiego zoo powstały również miejsca dla ptactwa wodnego. Zbudowano także trzy zimowiska ze stawami i wodospadami oraz ogród japoński z alejkami spacerowymi.

(fot. lublin112)
2015-08-06 08:30:44

9 komentarzy

 1. Nie trzeba jechać do zoo żeby obejrzeć zwierzęta… wystarczy wyjść na ulicę i popatrzeć na rózne gibony gimbazowe 🙂

 2. To niech jeszcze pomyślą o zapleczu gastronomicznym bo to co jest obecnie to żenada.

 3. Teraz bum, ludzi dużo a potem będzie cienko bo kto miał zobaczyć to zobaczył i może dopiero za kilka lat wróci.

 4. Marcinie,jak zrobią wybieg dla ciebie i będziesz atrakcją to znowu będą tłumy zwiedzających.

  • Z twojej wypowiedzi wnioskuję, że upał dał ci się we znaki. No i kobieta, zazwyczaj pusty łeb, najpierw pisze, potem myśli.

 5. e tam,Marcin,wcale nie.Ja lubie tam przyjezdzać. Zoo bardzo fajne,tylko bocian ma przeje..ne. Polecam odwiedzić placówkę,bo naprawde warto.

 6. Jechalem dwie godziny aby pokazac dzieciom zwierzęta 120 km.
  Wielkim minusem jest w zoo winda oraz schodowlaz dla niepełnosprawnych w pawilonie z gadami. Niestety nie działały i moje dziecko nie zobaczyło żab. Krokodyli i pająków. Poza tym Dlaczego w słoneczny dzień żyrafy nie biegają po takim pięknym wybiegu? Poza tym super.

 7. Muszę przyznać że naprawdę ZOO w Zamościu teraz pięknie wygląda. Tym bardziej mnie to cieszy że pracowałem przy jego budowie…a te zabudowane akwaria i terraria z różnego rodzaju gadami i innymi stworzeniami to głównie moja robota.:) Warto pojechać tam do ZOO…naprawdę wszystkim polecam.:)

 8. Szowinistyczny „MĘŻCZYZNO” z krwi i kości! Wiedzialam,ze do pelni szczescia brakuje mi tam tylko ciebie w jednej z klatek 😉 Bo takiego archaicznego stosunku do kobiet juz dawno nie slyszalam/nie widzialam 🙂 Z checia cie odwiedze w tym pieknym zoo 🙂

Kursy walut

 • USD 4.3742zł 1.7%
 • GBP 5.3417zł 0.85%
 • EUR 4.6911zł 0.2%
 • CHF 4.7623zł 1.39%

Polub nas