Lublin: Największa w Polsce Wystawa Budowli z Klocków LEGO

7 tirów klocków i sprzętu, 1000 m2 powierzchni, fantastyczne budowle z kilku milionów klocków Lego i Fun Park – strefa zabawy klockami to wszystko już od 10 września w Lublinie.

To będzie gratka nie tyko dla dzieci, ale także dla dorosłych. Od 10 września do 27 października w Outlet Center Lublin przy ul. Mełgiewskiej 16D można podziwiać Największą w Polsce Wystawę Budowli z Klocków Lego. Cała ekspozycja składać się będzie z kilku milionów klocków i zajmować 1000 metrów kwadratowych.

Wystawa łączy zabawę i edukację. Eksponaty ukazują postacie, miejsca, a także wydarzenia znane z bajek czy filmów, jak również sceny historyczne oraz najsłynniejsze budowle architektoniczne – zarówno zabytkowe, jak i współczesne. Takie zestawienie pozwala nie tylko najmłodszym zwiedzającym na poszerzenie wiedzy z zakresu chociażby historii, geografii, czy architektury.

Na wystawie zobaczycie m.in. Titanica, zbudowanego z pół miliona klocków w skali 1:25. Budowla ma 11 metrów długości i blisko 3 metry wysokości. Makieta Titanica powstała z zachowaniem najdrobniejszych szczegółów, a zwiedzający oprócz podziwiania bryły statku, będą mieli również okazję zajrzenia do jego wnętrza.

Do ciekawostek jakie będą na wystawie należy makieta „Stanu Wojennego”. Pierwsza makieta obnaża codzienność stanu wojennego z wszechobecnymi kolejkami w sklepach, charakterystycznymi obwieszczeniami na murach i scenografią wnętrza mieszkania z tamtego okresu. Całość w scenerii typowej dla tych czasów – zobaczymy sklep Pewex, bar mleczny i supersam, a na ulicach maluchy, syreny oraz duże fiaty. Druga natomiast przedstawia miasto nocą, gdy po ogłoszeniu przez generała Jaruzelskiego 13 grudnia 1981 roku stanu wojennego na ulice wyjechały czołgi i wozy opancerzone oraz wprowadzona była godzina milicyjna.

Niezapomniane wrażenia zapewnią wykonane z klocków Lego makiety kolejowe z jeżdżącymi pociągami szybkich kolei europejskich: Pendolino, ICE, TGV, podróżujące pomiędzy dworcami centralnymi Warszawy, Berlina i Paryża. Hitem wystawy jest replika Pałacu Kultury. Pojawi się sporo budowli unikatowych, takich jak mistrz Yoda z Gwiezdnych Wojen, Super Star Destroyer czy Opera w Sydney. Wyjątkowym dodatkiem są także eksponaty autorskie, m.in. makieta „Atak Hord” na której znajduje się około 3500 minifigur czy kompleks starożytnego FORUM ROMANUM. Ciekawość zwiedzających niewątpliwie zwrócą makiety prezentujące lądowanie człowieka na księżycu oraz historyczny moment zburzenia muru berlińskiego.

Organizator wystawy stworzył miejsce do zabaw klockami Lego dla dzieci w każdym wieku. Na specjalnie wydzielonej powierzchni znajduje się strefa do zabaw Duplo, stoliki do zabawy klockami Lego, przestrzeń do tworzenia konstrukcji z ogromnych klocków, a także wiele innych atrakcji. Ponadto dzieci, które własnoręcznie wybudują pojazdy będą mogły przetestować je na specjalnie przygotowanych torach zjazdowych, a wytrzymałość budowli sprawdzić na platformie wibracyjnej.

Szczegóły i informacje o biletach: www.wystawaklockow.pl.

2015-09-01 08:21:12
(fot. Nadesłane)

Zobacz również

12 komentarzy

 1. Jadę tam.

 2. czy będzie to platne

  • OutletCenter
   ul. Mełgiewska 16D
   20-234 Lublin
   10 września – 27 października
   Czas zwiedzania wystawy jest nieograniczony.

   Poniedziałek-Piątek:
   10:00 – 16:00 – cena 12 zł / osoba
   16:00 – 19:30 – cena 15 zł / osoba
   19:30 – 21:00 – cena 9 zł / osoba

   Sobota:
   10:00 – 21:00 – cena 15 zł / osoba

   Niedziela i święta:
   10:00 – 20:00 – cena 15 zł / osoba

   BILETY 2+2 i więcej:
   min. 4 osoby (w tym max 2 osoby dorosłe) cena 12 zł / osoba

   • Najlepiej zatem wybrać się od 19.30 do 21.00, na pewno odwiedzimy tą wystawę! Lego są super;)

 3. Rewela! Dla mnie bomba! Nie tylko dla dzieci 😀

 4. To już tam jestem z chłopcami

 5. Polecam, byłem na tej wystawie na Stadionie Narodowym. Makieta Titanica robi wrażenie. Inne rzeczy również 🙂

 6. czy będzie makieta lubelskiego toru?

 7. Nie wiem co to jest, ale ma być titanic i chyba najfajniejsze : makieta życia w PRLu;) nawet maluchy mają być z klocków lego:)

 8. Ten Titanic z klocków LEGO ma 11 metrów długości i 3 metry wysokości, mnie zastanawia jak oni go tam wniosą, jak myślicie?

 9. Super ta wystawa;) zabiorę synka w niedzielę, przy okazji wybiorę się zobaczyć na ten Eko Bazar, podobno fajne stoiska mają być, nie tylko ze zdrową żywnośią

 10. Ja idę tylko ze względu na to, że ma być koleś z WINYLAMI, będzie można posłuchać i kupić, liczę na to że znajdę jakieś perełki!

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 4.0031zł -0.53%
  • GBP 4.9213zł -0.21%
  • EUR 4.4503zł 0.54%
  • CHF 4.1621zł 0.31%

  Polub nas

  Darmowe ogłoszenia lokalne

   Materiały wideo

   Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
   99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
   W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
   W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)
   Szturm Twierdzy Zamość 2019

   Co? Gdzie? Kiedy?

   Dzień Dziecka w gminie Podedwórze. Dla najmłodszych przygotowano balony z helem
   Policjanci zapraszają do honorowego oddawania krwi
   Lubelskie obchody Dnia Flagi RP i Święta Narodowego Trzeciego Maja
   #zostańwdomu z Muzeum Wsi Lubelskiej | Oferta kulturalna Muzeum w sieci
   #zostańwdomu i weź udział w warsztatach kultury online