Pulawy: Przewoził dziecko w bagażniku, bo nie miał miejsca na siedzeniu

W niedzielę puławscy policjanci zatrzymali pojazd, którego kierowca przewoził w bagażniku… dziecko. Obywatel Rumunii został ukarany mandatem karnym.

Do zdarzenia doszło w minioną niedzielę na drodze krajowej nr 17. Puławscy policjanci zatrzymali kierującego fiatem.

– Według zgłoszenia kierujący pojazdem jechał bardzo niepewnie, tak jakby był nietrzeźwy. Po dojeżdżaniu do samochodu policjanci zauważyli, że w bagażniku na półce leży młody chłopiec. Okazało się, że kierujący, 26 letni obywatel Rumunii był trzeźwy, ale przewoził za dużo pasażerów – informuje kom. Marcin Koper z puławskiej Policji.

W aucie podróżowały trzy osoby dorosłe oraz troje dzieci w wieku 5 i 6 lat oraz 2 miesięczne niemowlę.

– Z uwagi na brak miejsca kierowca postanowił przewieść chłopca w bagażniku. Mężczyzna został ukarany mandatem karnym, a pasażerowie „ponad stan” mogli kontynuować jazdę innym pojazdem – dodaje kom. Marcin Koper.

2015-09-01 08:51:05
(fot. Policja Puławy)

Zobacz również

18 komentarzy

 1. Były by tabory , to nie było by problemu z miejscami siedzącymi .

  • jprdl Rumun, a Rom (Cygan) to nie to samo !!!!!!!!!!!!
   Nie udawajcie takich idiotów.

   • Napoleon XV - Cesarz z Abramowic

    Ty chyba nigdy Rumuna nie widziałeś skoro ich nie odróżniasz od cyganów z Rumunii.

 2. Przecież i tak nie zapłaci. Poza tym u tej nacji to normalne, po dwoje dzieci na przednim siedzeniu i zero myślenia co się może stać w razie ewentualnej stluczki

  • Szkoda tylko że ta ciemna nacja sama się nie wytłucze w wypadkach – mają więcej szczęścia niż rozumu. U nich to normalna takie zachowanie. A nie normalne jest przestrzeganie przepisów rd i polskiego prawa.

 3. Prawo prawem ale biedny Rumun ma jeszcze większą biedę,bo dostał mandat.Kiedyś to były czasy a teraz te dzieci,których rodzice wozili w bagażnikach,albo podpinali sanki do samochodu i robili kuligi ..Tak,te dzieci teraz wlepiają za takie rzeczy mandaty,mało tego,za takie coś można już być medialnym.Paranoja.

  • Pan Cieć z Alei Lubartowskiej w Lublinie k/Świdnika

   Dobrze, że to nie był Chińczyk – ten by upchnął i 12 pociech w taki sam samochód

  • Słuszna uwaga. Rzeczy, które jeszcze nawet 20 lat temu nikogo nie dziwiły, bo były na porządku dziennym – dzisiaj są traktowane jako ciężkie wykroczenia. I właśnie można stać się bohaterem artykułu w prasie, bądź doczekać się wzmianki w TV. To zabawne, że są rzeczy które można było robić przez dziesięciolecia i tak na prawdę nie było przez to żadnej plagi wypadków, nagle stają się straszliwym zagrożeniem, za które należy srogo obywatela karać i piętnować publicznie. Jesteśmy niby wolnymi ludźmi, ale tak na prawdę mało rzeczy możemy. Nie możemy w pełni decydować nawet o sobie samych, bo czujny aparat państwowy, wie wszystko lepiej, czego obywatelowi trzeba i co jest dla niego lepsze.
   Prosty przykład z dziećmi – uważacie, że są wasze? To spróbujcie za karę dać choćby lekkiego klapsa, najlepiej gdzieś w miejscu publicznym. Dowiecie się prędko, czyje ono jest. I zobaczycie, co się będzie działo z Wami. Teraz nie wolno klapsa, bo stres, bo to, bo tamto, bo się źle osobowość rozwinie… Tylko zobaczcie jakie są obecnie dzieci, te bezstresowo wychowywane – jak się zachowują i porównajcie do pokoleń, które wychowały się na klapsach. Które są tak na prawdę normalniejsze, mają lepszy kręgosłup moralny, osobowość?

   • Po części masz rację. Teraz podróż z mojej miejscowości do stolicy województwa to 3-4 godziny z załatwieniem wszystkich spraw i powrotem. Kiedyś Żukiem to była wyprawa na cały dzień, cięło się przy prawej krawędzi drogi w porywach do 65 km/h z kanapą pod plandeką bo w kabinie nie było już miejsca dla dzieci. Było bezpiecznie bo ruch niewielki a i prędkość rowerowa, frajda niesamowita i wspomnienia do końca życia. I teraz ludziom, którzy w kilka lat przenieśli du.ę do nowoczesnego samochodu a łeb zostawili w starym Żuku daj nieograniczoną wolność. Ja bym się bał, za dużo debili na drogach.
    Klaps- tu się z Tobą zgodzę. Częściowo zapomniany i niedoceniany środek wychowawczy, stosowany z umiarem ogranicza liczbę obrażeń ciała i poprawia wyniki w nauce. Czekam na krytykę.

 4. A czemu zgodnie z obowiązującymi przepisami od maja ,nie zostało zatrzymane prawo jazdy na 3- miesiące? przewożenie osób niezgodnie z ilością miejsc w dowodzie rejestracyjnym tym grozi….

 5. Bo to panie Andrzej „innostraniec” je

 6. Znając rumuńską nature to pewnie dzieciak kradziony 😀

  • Rumun to nie Rom (Cygan) !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 7. I co w tym dziwnego ja sama tak przewożę swoje dzieci bo im się tak podoba.

 8. jakby se szybki przyciemnił to mandatu, by nie dostał, bo by dzieciaka nie zauważyli, a UNO byłoby przy okazji stuningowane 😀

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.968zł -0.88%
  • GBP 4.9223zł 0.02%
  • EUR 4.4202zł -0.68%
  • CHF 4.1401zł -0.53%

  Polub nas

  Darmowe ogłoszenia lokalne

   Materiały wideo

   Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
   99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
   W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
   W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)
   Szturm Twierdzy Zamość 2019

   Co? Gdzie? Kiedy?

   Dzień Dziecka w gminie Podedwórze. Dla najmłodszych przygotowano balony z helem
   Policjanci zapraszają do honorowego oddawania krwi
   Lubelskie obchody Dnia Flagi RP i Święta Narodowego Trzeciego Maja
   #zostańwdomu z Muzeum Wsi Lubelskiej | Oferta kulturalna Muzeum w sieci
   #zostańwdomu i weź udział w warsztatach kultury online