Lublin na I miejscu w raporcie Europolis – zielone miasta. Prezydent: „Zwiększamy tereny zielone dostępne dla mieszkańców miasta i turystów”
10:00 16-06-2021 | Autor: redakcja
W raporcie Europolis – zielone miasta Lublin bardzo dobrze został oceniony w takich kategoriach jak zdrowie publiczne, transport publiczny oraz działania na rzecz jakości powietrza. Niewątpliwie elementem wyróżniającym Lublin na tle pozostałych miast jest stale rozwijana sieć trolejbusów, którą w Polsce mogą pochwalić się jeszcze tylko Gdynia i Tychy.
Zdaniem ekspertów „zaangażowanie na rzecz elektromobilności oraz efektywności energetycznej pozwoli stolicy Lubelszczyzny dodatkowo podnieść jakość życia mieszkańców oraz, w połączeniu z nowymi inwestycjami, zwiększyć atrakcyjność gospodarczą regionu”.
– Lublin dąży do osiągnięcia zrównoważonego rozwoju w kontekście społecznym, gospodarczym oraz środowiskowym. Wyniki w rankingu i umiejscowienie Lublina na pierwszym miejscu pokazuje, że działania podejmowane przez nas realnie przekładają się na poprawę jakości środowiska i życia mieszkańców. Lublin został doceniony jako miasto najaktywniej dążące do tego, by „stać się zielone”. Od wielu lat realizujemy szereg projektów i prośrodowiskowych działań inwestycyjnych mających na celu poprawę komfortu życia lublinian przy zachowaniu idei zrównoważonego rozwoju. Są to inwestycje w nowoczesny i niskoemisyjny transport, poprawę infrastruktury drogowej, termomodernizację czy wymianę nieefektywnych systemów ogrzewania. Zwiększamy tereny zielone dostępne dla mieszkańców miasta i turystów, a działania mające na celu utrzymanie i poprawę bioróżnorodności spotykają się z pozytywnym odbiorem. Wspólnie z mieszkańcami realizujemy pomysły i rozwiązania na rzecz lepszego, bardziej zrównoważonego życia i pracy. Lokalne działania na rzecz klimatu podejmowane na poziomie samorządów stanowią ważny czynnik na drodze do globalnych zmian – mówi Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin.
Raport Europolis – zielone miasta. Polskie miasta na rzecz klimatu, środowiska i zdrowia mieszkańców został opublikowany wczoraj 15 czerwca podczas konferencji Europolis – jednego z największych w Polsce cyklicznych spotkań na temat rozwoju miast. Głównym jego założeniem jest przekonanie, że miasta odgrywają niezwykle istotną, decydującą rolę w zakresie ochrony klimatu i środowiska oraz w transformacji, której celem jest zaprowadzenie neutralności klimatycznej.
Raport opracowano na podstawie 5 wskaźników: indywidualny transport elektryczny, transport publiczny, działania na rzecz jakości powietrza, społeczność lokalna i zdrowie publiczne. W każdej z kategorii miasta mogły zdobyć maksymalnie 100 punktów. Do wyliczeń zostały wykorzystane m.in. ogólnodostępne bazy danych Głównego Urzędu Statystycznego (w tym Banku Danych Lokalnych), archiwum Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska, Biuletyny Informacji Publicznej, mapy stacji ładowania pojazdów elektrycznych, a także dane otrzymane bezpośrednio od miast – z urzędów oraz od przedsiębiorstw komunikacyjnych.
(fot. zwiedzajlubelskie.pl, UM Lublin)
Ile podsolili tej „fundacji”.? A rondo Honorowych Krwiodawców jak rozbebrane od ponad dwóch lat, tak rozbebrane.
Ten „raport” to jakiś żart.
Cały Lublin jest eko ale
Codziennie wyrzucają papierki na chodnik
Codziennie pety rzucają na drogę
Codziennie pierdzą
Codziennie chodzą
Lublin nie jest dobrym miejscem. Tu robaki się pałętają i wszędzie się gapią
Wszędzie telefonikami zdjątka robią by wrzucić na neta i lajki mieć … Taaaaak? lajki
Taki magnes na puste łby
Przestańcie windować te trolejbusy… w normalnych miastach inwestuje się w autobusy elektryczne… bez drutowania i słupów na każdej ulicy…
A u nas oprócz nie jeżdżących trolejbusów mamy stado powarszawskich trupów jelczy z Warszawy oraz złomy podwykonawców co wyglądają jak sprowadzone z Ukrainy, którymi codziennie się nas wozi, podczas gdy nowoczesne i bardziej ekologiczne nowe autobusy zakupione z środków min. UE stoją na zajezdni
Nie od dwóch a od roku! I
„Chciałbym podkreślić, że nie mamy dylematu drzewo czy rozwój miasta – uciął wszelkie wątpliwości prezydent Żuk.” 2015
Raport na polityczne zamówienie i za grubą kasę. Prawda jest taka, że Lublin jest jednym z najmniej zielonych miast w Polsce z udziałem terenów zielonych na poziomie zaledwie 14% powierzchni miasta.
Jakieś źródła? Czy ot tak palnąłeś dla hecy?
Buhaha co za propaganda.
Tak samo wiarygodne jak Żuk samorządowcem roku 😀 😀 😀
Jaka ściema!!! Wywalają do zabudowy blokowiskiem m. in. górki czechowskie a tu niby eco. Wstyd
Ta jasne! A krańcowa dla deweloperka poszła…i wiele innych miejsc…obłuda!
był park a teraz mogą się podglądać, tak blisko mają okna…