Lublin: Kompletnie pijany kierowca uderzył w radiowóz. Wiózł małe dziecko

Wczoraj po południu w radiowóz lubelskiej drogówki uderzył samochód osobowy. Kierowca auta ledwo co stał na nogach.

Do zdarzenia doszło w środę przed godziną 17 na ulicy Elektrycznej w Lublinie. Jeden z taksówkarzy dostrzegł, że do samochodu wsiada najprawdopodobniej kompletnie pijany kierowca. Powiadomił o wszystkim policję. Po chwili na miejsce dojechał jeden z patroli. Funkcjonariusze drogówki dostrzegli auto na ulicy Elektrycznej.

Na ich widok, kierujący mazdą skręcił w jedną z bocznych uliczek. Jednak gdy z tyłu podjechał radiowóz, mężczyzna wrzucił wsteczny bieg i cofając uderzył w bok policyjnego radiowozu. Gdy funkcjonariusze podbiegli do kierowcy mazdy, od razu poczuli silną woń alkoholu. Mężczyzna był kompletnie pijany, jednak co najgorsze, w samochodzie znajdowało się także 5-letnie dziecko.

Badanie alkomatem wykazało u 40-latka aż 2,7 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Mężczyzna został zatrzymany, zaś dziecko przekazano pod opiekę dziadków. Dzisiaj nieodpowiedzialny ojciec zostanie przesłuchany i usłyszy zarzuty. Oprócz kierowania samochodem po pijanemu, może również odpowiedzieć za narażenie syna na utratę zdrowia czy też życia.

2015-10-15 08:36:17
(fot. lublin112.pl)

13 komentarzy

 1. Brawo dla taksówkarza który wezwał policję.Dobrze że dziecku nic się nie stało.A „opiekuńczy”tatuś mam nadzieję że dostanie za swoje.

  • Kazio Domniemajło Oczywisty

   Tatuś może i dostanie za swoje, ale dziecko pośrednio też zostanie udupione, bo jak tatusiowi przyjdzie zapłacić jakakolwiek grzywnę to żeby ją mógł zapłacić w jakiś sposób musi ograniczyc kasę przeznaczoną na utrzymanie rodziny.
   A jak go zamkną to będzie jeszcze gorzej, bo siedząc w kryminale nie da na utrzymanie rodziny nic.
   Ale za to sprawiedliwości stanie się zadość. Czyli całkowity happy end.

 2. uprzejmie donosze.......

  Taksówkarze….. (nie twierdze ze zle zrobili) ale ja tez chyba tak zaczne dzwonic na policje na ich, za notoryczne zawracanie na podwójnej ciaglej np. ul. D. M. Majdanka przy skrzyżowaniu z Lotniczą, zmiany pasów bez kierunków, parkowanie gdzie popadnie itd… długo by wymieniac… Panowie pamietajcie ze inni tez was nagrywaja i moga zglosic, czyli zrobic dokladnie to samo co wy…

  • Z Twojej wypowiedzi wynika, że taksówkarz źle zrobił. Odgrażasz się, że „jak Kuba Bogu…..” Jak widział idiotę pijanego, to miał sam przed sobą udawać że to nie jego sprawa? Jak to nie jego? Każdego z nas może rozjechać idiota pijak i każdy z nas będąc w takiej sytuacji, reagując, ma okazję zapobiec takim zdarzeniom.

 3. On był pijany.A kierowca radiowozu???/

 4. Na alkomacie jest 1,32 promila. Wy piszecie, że miał 2,7promila. Inne zdjęcie?

  • Prawidłowe zdjęcie. Obecnie używane alkomaty pokazują wynik w miligramach. W promilach to jest ponad dwa razy więcej niż wynik w mg.

   Pozdr

 5. Co ze stanem trzeźwości kierowcy radiowozu???

 6. 3 PROMILE NA KOŚMINKU TO STANDARD

 7. Powinni pokazywać twarze takich popaprańców.

 8. Lubelska patologia

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Pobiegnij leśnym szlakiem w szczytnym celu
Wyprawa – „Uroczyska pogranicza zapomniane cmentarze Polesia”
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
Spotkanie autorskie z Joanną Brodzik – „Umami. Opowieści i przepisy”
European Teqball Tour w Chełmie (wideo)