Środa, 22 maja 202422/05/2024
690 680 960
690 680 960

Lublin: W galeriach handlowych i w skansenie. Kiermasze świąteczne czas zacząć

Do Świąt Wielkanocnych coraz bliżej, to zaś oznacza, że w wielu miejscach odbywać się będą kiermasze świąteczne. Największe z nich zaplanowano w Galerii Olimp i Muzeum Wsi Lubelskiej.

Jako największy w regionie, swój Festiwal Wielkanocny zapowiada Galeria Olimp. Rozpoczął się on w czwartek i potrwa do piątku 14 kwietnia. Organizatorzy przygotowali wiele interesujących atrakcji, pokazów i wydarzeń towarzyszących, skupiających się na tematyce zbliżających się Świąt Wielkiej Nocy. Odbędzie się między innymi Festiwal Produktów Regionalnych Lubelszczyzny, gotowanie na żywo oraz warsztaty wyrobu ozdób wielkanocnych.

Tradycyjnie podczas weekendowych dni Festiwalu Wielkanocnego (8-9 kwietnia) Klienci będą mogli także skorzystać z bogatego programu wydarzeń. I tak w sobotę i w niedzielę odbędą się pokazy wyrobu rękodzieła i ozdób czy prezentacje sposobów dekoracji stołów świątecznych. Odbędą się taż pokazy kulinarne i gotowanie na żywo. Dzięki mistrzom kuchni z uznanych lubelskich restauracji można będzie poznać wyjątkowe przepisy na świąteczne dania. Inspiracje kulinarne dla Pań ale także i Panów domu będzie można czerpać zarówno w sobotę jak i w niedzielę. Wreszcie będzie można sprawdzić jak takie specjały smakują, dzięki prowadzonym przez naszych gości degustacjom.

Kolejnym dużym wydarzeniem będzie odbywający się w dniach 8-9 kwietnia na terenie Muzeum Wsi Lubelskiej doroczny Festiwal Wielkanocny Produktów Regionalnych i Tradycyjnych. Organizatorami Festiwalu są: Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego, Cech Rzemiosł Spożywczych w Lublinie oraz Muzeum Wsi Lubelskiej. W tegorocznym Festiwalu będzie uczestniczyło wielu wystawców pochodzących z terenu województwa lubelskiego.

Festiwal Wielkanocny, to szansa, aby zaopatrzyć się zarówno w wyroby rękodzieła ludowego, potrawy jak i produkty żywnościowe tradycyjnie królujące na wielkanocnych stołach. Organizatorzy zaplanowali wiele atrakcji, m.in.: wyrabianie czekoladowych figurek połączone z ich degustacją, wspólne gotowanie z Marszałkiem Województwa Lubelskiego oraz przygotowywanie tradycyjnego, świątecznego żuru. Podczas Festiwalu swoje produkty prezentować będą rodzimi wytwórcy, którzy chętnie opowiedzą o tajnikach przygotowań świątecznych ozdób czy specjałów.

Jarmark Wielkanocny trwa także w Tarasach Zamkowych. Organizatorzy zapewniają wiele produktów regionalnych, tradycyjnych artykułów spożywczych oraz rękodzieła sztuki ludowej. Jarmark odbywa się na Placu Eventowym na poziomie 0 do piątku 14 kwietnia.

(fot. archiwum lublin112 – zdjęcie ilustracyjne)
2017-04-06 19:22:11

2 komentarze

  1. W kościele i skansenie – niedługo zrobisz zakupy w niedziele

    • A dlaczego niby w kościele nie można by kupić „jadła”, które mogłoby być już „poświęcone”?
      Trzeba by tylko wcześniej zawiadomić Sanepid, żeby sprawdzono czy woda „święcona” nie jest jakąś chińską podróbą bez polskich znaków akcyzy skarbowej, zakażoną pałeczkami coca koli, albo innym syfem.