Lublin: Drewniany dom stanął w ogniu. W środku były dwie starsze osoby

Do groźnego pożaru doszło dzisiaj w południe na lubelskim Kośminku. Zapalił się tam drewniany dom.

Pożar budynku przy ulicy Jesionowej w Lublinie został zauważony w sobotę w południe. Natychmiast powiadomione zostały służby ratunkowe. Na miejsce skierowano straż pożarną, zespół ratownictwa medycznego oraz policję.

Po dojeździe ratowników na miejsce okazało się, że pożarem objęty jest parterowy drewniany dom jednorodzinny. Otwartym ogniem płonął dach budynku. Dom zamieszkiwały dwie starsze osoby, którym udało się bezpiecznie opuścić płonący budynek.

Strażacy po ugaszeniu ognia musieli częściowo rozebrać konstrukcję budynku. W zdarzeniu nikt nie odniósł obrażeń. Ze wstępnych ustaleń wynika, że pożar mógł rozprzestrzenić się od komina lub pieca, którym ogrzewane było wnętrze domu.

(fot. wideo – lublin112)
2017-02-04 14:13:04

Materiał powstał przy współpracy z:

6 komentarzy

 1. Pewnie palili byle gównem, teraz spotkała ich kara…

  • Brawo, cóż za życiowa mądrość bije z tego komentarza. A pomyślał Pan/Pani, że ci starsi ludzie mogli po prostu nie mieć pieniędzy na węgiel, drzewo a jakoś musieli się ogrzewać w zimę? Czasem warto włączyć zdrowy rozsądek. A poza tym, obok widzę normalne domy – ciekawe czemu nikt nie zainteresował się sytuacją tych ludzi – czyżby zadziałała typowa polsko-katolicka dobroć i miłosierdzie?

   • Powiem Ci zgodnie z prawdą- sąsiedzi na tyle, na ile mogli pomagali- zarówno w nagłych przypadkach drobnej sąsiedzkiej pomocy jak i w sposób zorganizowany w sprawach nie wymagających nagłej interwencji. I nie ze względu na katolicką dobroć.

 2. Codziennie oglądam posty wstawione na str lublin112 i czytam komentarze do nich, oczywiscie za każdym razem znajdą się osoby, które są wszechwiedzące i wiedzą najlepiej jak do jakiegoś wypadku mogło dojść, nawet jak nie bylo ich w konkretnym miejscu, obrażają ludzi, którzy spowodowali wypadki drogowe, przecież czasem można mieć gorszy dzień lub sie zagapić… jesteśmy tylko ludźmi i codziennie dotykają nas niemiłe lub tragiczne zdarzenia. Nie mówie, że nie można wyrażać swojego zdania, ale takie komentarze jak powyżej są żałosne i dla osób, które ucierpiały w danym zdarzeniu mogą być przykre… liczmy się z tym.
  Pozdrawiam

  • To raczej wypowiedź osoby która nic nie przeżyła i nic nie wie o świecie , albo ma gorszy dzień

   • Opublikowałam ten komentarz powyżej, ponieważ przeżyłam ostatnio tragiczne zdarzenie, o którym lublin112 pisał i komentarze, które opublikowały niektóre osoby do niego bardzo mnie uraziły.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7558zł 0.45%
  • GBP 4.9028zł 0.19%
  • EUR 4.4123zł 0.24%
  • CHF 4.1005zł 0.27%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Będzie można zjeść i pomóc innym. Zbiórka krwi połączona z imprezą foodtrucków
  W Ogrodzie Saskim w Lublinie odbędzie się filozoficzny piknik rodzinny
  Motocyklowe dni #NeverStopChallenging w Lublinie
  Odpust z okazji święta Matki Boskiej Zielnej w Muzeum Wsi Lubelskiej
  Kolejna gra miejska. Tematem przewodnim będzie magiczny Lublin