690 680 960

Lublin: Centrum handlowe zbuduje za 2 mln złotych plac zabaw i tor rowerowy dla dzieci

Strefy zabawy i wypoczynku – tak mają się nazywać plac zabaw i tor rowerowy, jakie powstaną przy centrum handlowym przy al. Spółdzielczości Pracy w Lublinie. Obiekty będą wyposażone w szereg atrakcji dla najmłodszych.

Przed budynkiem centrum handlowego SKENDE Shopping przy al. Spółdzielczości Pracy w Lublinie rozpoczęła się budowa dwóch obiektów, przeznaczonych dla dzieci i nastolatków. Pierwszy z nich, to zlokalizowany w pobliżu pasażu zewnętrznego od strony al. Spółdzielczości Pracy plac zabaw, którego łączna powierzchnia wyniesie niemal 1 500 m2. Z kolei w pobliżu wejścia od strony ul. Kupieckiej zlokalizowany będzie tor rowerowy.

Na placu zabaw wydzielona zostanie strefa dzieci młodszych, gdzie znajdą  się huśtawki na sprężynach, zjeżdżalnie oraz drewniany domek zabaw, pełen kolorowych niespodzianek. W tej części placu pojawi się też strefa dzieci starszych, gdzie znajdzie się m.in.  małpi gaj, czyli tor przeszkód ze ślizgawkami, linkami do wspinania oraz mini tyrolka, umożliwiająca zjazd między dwoma punktami. Projektanci zadbali także o elementy małej architektury m.in.: ławki i stojaki na rowery.

Na terenach zielonych od ulicy Kupieckiej powstanie zaś park do ćwiczeń, w którym znajdą się m.in. drążki, kółka gimnastyczne oraz inne urządzenia pozwalające na wykonywanie prostych zadań treningowych. Sporą atrakcją ma być „pumptrack”, czyli specjalny tor rowerowy, zaprojektowany w uniwersalny sposób, tak, aby mogły z niego korzystać osoby w różnym wieku i amatorzy różnych form aktywnego spędzania czasu: rowerzyści, rolkarze, deskorolkowcy oraz osoby jeżdżące na hulajnogach.

Tor będzie miał kształt zamkniętej pętli, z delikatnymi „muldami”, czyli wzniesieniami. Dzięki nierównej nawierzchni, użytkownicy będą mogli odbijać się od toru i balansować na przeszkodach. Obok pojawią się również elementy mini skateparku: m.in. rampy i curby, czyli konstrukcje z rur i betonu, umożliwiające wykonanie akrobacji np. na deskorolkach. Po aktywnej rozrywce będzie można odpocząć i zregenerować siły na hamakach, które będą znajdowały się w tej części placu. Łączna powierzchnia to ponad 2 300 m2.

– Chcemy, aby nasze centrum handlowe było miejscem spotkań, zarówno dla dorosłych, młodzieży, jak i dzieci, które mogą tutaj przyjemnie i kreatywnie spędzić czas. Nowoczesny plac zabawy oraz tor rowerowy z pewnością będą dobrą propozycją na aktywny wypoczynek na świeżym powietrzu – mówi Jacek Garbaczewski, dyrektor centrum handlowego SKENDE Shopping.

Zakończenie budowy planowane jest na koniec maja, tak, aby dzieci i młodzież już 1 czerwca mogły skorzystać z obu obiektów. Wstęp do stref zabaw i wypoczynku będzie bezpłatny. Koszt inwestycji to 2 mln złotych.

60

62

63

64

65

66

(fot. nadesłane)
2018-04-23 19:41:34

18 komentarzy

 1. 2mln – dobrzy ściemniacze – góra 700 000pln

 2. 2mln? złote ścieżki, diamentowe krawężniki i tytanowe liny

  2mln? Przeciez ikea to tani, pilśniowy korpoglobalista – ile włożą – tyle x 100 liczą na zysk…

 3. Szanowna IKEO może warto najpierw nawiązać dobry kontakt z najbliższymy sąsiadami, którym się wpakowaliście a dopiero później robić dobrze reszcie Lublina hm?

 4. Zero ludzi na galerii, najemcy sie buntują i krzyczą ze wyjdą z interesu, to trzeba coś wymyślić 😉

  • Największa porażka to te sklepy z wejściem od zewnątrz. Zimą mają mniej więcej zero klientów.

 5. zróbcie miasteczko na miarę eneryglandiii ! 🙂

 6. Bylam tam RAZ !!! Tam nic nie ma. Tam nie ma NIC. Po co to powstalo?

 7. banda narzekaczy…

 8. Drodzy sąsiedzi ikei pewnie lepiej gdyby w waszym sąsiedztiwe powstało kilka lakierni samochodowych i ze 2 spopielarni zwłok..by było więcej narzekań

  • Ale tam nikt nie jest przeciwny galerii czy sklepowi. Tylko ich pseudoekoligcznemu podejściu (wejśc komuś z butami w chałupę, zamiast grzecznie zapukać i poczekać aż wpuszczą). No ale co kraj to obyczaj, może dla ciebie to normalne..

 9. Sklepy na galerii dużo nie wycisną, to jedynie zapchaj dziura dla Ikei, kilka znanych sieciowek, których pełno w całym mieście, sporzywczak, gdzie co krok stoją Biedry i Lidle, reszta to branżówki, które się odwiedza raz na jakiś czas. Po za tym Olimp ściąga całą klientelę. Szału nie ma. Za to w samej Ikei kręci się trochę ludzi, bistro też oblegane. Myślę, że nie mają na co narzekać, do sklepu budowlanego też codziennie się nie chodzi.
  Wybadali nisze w Lublinie, mało takich miejsc, o park dla rowerów wciąż trwa spór, to postanowili na tym ugrać, przy okazji jest i reklama. Lepszy taki marketing niż oklejanie całego miasta w takich samych plakatach. Oni tam jeszcze pewnie nie jedno wybudują. Wystarczy pojechać na Janki pod Warszawą i zobaczyć jaki moloch tam stoi, ten u nas to popierdółka.

  • Tak się (nieszczęśliwie dla twojego twierdzenia) składa, że Ikea w Lublinie to drugi największy sklep tej sieci w Polsce, zaraz po wrocławskim. Oba podwarszawskie sklepy są mniejsze.

Kursy walut

 • USD 4.5111zł 0.02%
 • GBP 5.4497zł -0.08%
 • EUR 4.6884zł -0.23%
 • CHF 4.7729zł -0.17%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Walka o drugie z rzędu zwycięstwo na własnym parkiecie, konkurs „Rzuty za buty” i bezpłatny popcorn, czyli kolejny mecz koszykarskiej Lublinianki już w niedzielę
Zbiórka na rzecz psychiatrii dziecięcej
Zbiórka darów dla potrzebujących w Ukrainie
CITY TRAIL nad Zalewem Zemborzyckim po raz drugi
FILM „SUPERHEROES”. Wolontariuszom oraz osobom zaangażowanym w pomoc Ukrainie…