Poniedziałek, 15 kwietnia 202415/04/2024
690 680 960
690 680 960

Bezmyślne parkowanie przyczyną problemów komunikacyjnych w centrum Lublina. Auto odjechało na lawecie

Dzisiaj po południu nasi czytelnicy zaalarmowali nas o bardzo dużych problemach komunikacyjnych w centrum Lublina. Powodem było bezmyślnie zaparkowane auto.

W piątek po południu na ul. Narutowicza zaczęły się tworzyć znacznie większe niż zwykle korki. Największe problemy z przejazdem mieli kierowcy jadący w stronę centrum. Wszystko z powodu zaparkowanego częściowo na pasie ruchu auta.

Kierowca nissana pozostawił auto przodem na chodniku, tył jednak znacznie wystawał na jezdnię uniemożliwiając płynny ruch. Kierowcy zaczęli dzwonić na policję i straż miejską.

Strażnicy miejscy zadecydowali o wezwaniu na miejsce lawety, którą pojazd został przewieziony na parking strzeżony. Jak ustaliliśmy, nierozważny kierowca otrzyma mandat karny w kwocie 100 złotych, będzie też musiał opłacić koszt lawety.

W tym samym czasie, kawałek dalej, kierująca audi kobieta zaparkowała w podobny sposób. Jednak w tym przypadku, nie powodowała większych utrudnień dla pojazdów osobowych. Problemy z przejazdem miały za to większe auta i pojazdy komunikacji miejskiej.

(fot. lublin112)
2018-03-16 18:21:07

34 komentarze

 1. Takie auto powinno być z automatu traktowane jako porzucone i odwożone na złomowisko na koszt właściciela.

 2. Niepojęte ! Jak albo czy można będąc posiadaczem prawo jazdy tak zaparkować samochód ? Czy portal „lublin112” mógłby zainteresować się historia tego parkowania troszkę dłużej. Jakie powódki kierowały osobą parkującą ten pojazd, kim jest, a może był to nieszczęśliwy wypadek (nie zaciągnięty hamulec ręczny – lub jego brak). Szczerze chciałbym dowiedzieć się jak do tego doszło, ponieważ nie wierze, że to było świadome parkowanie.

  • Jeżdżąc po Lublinie, praktycznie codziennie widzę samochody parkujące na przejściach, w bramach, wjazdach, na skrzyżowaniach, pasach ruchu, przystankach, postojach dla taksówek i miejscach dla inwalidów. Takie ekstremalne przypadki jak ten tutaj nie zdarzają się wprawdzie codziennie, ale nie są też specjalną rzadkością, a przyczyną zwykle nie są żadne szczególne okoliczności, a raczej pospolite „ja tylko na chwilę” połączone z brakiem umiejętności parkowania równoległego.

 3. Z tym audi to przesada. Może nie zaparkowała idealnie, ale „w podobny sposób”…? no nie…. nie w podobny sposób.

  • To spróbuj przejechać tamtędy autobusem. Alez zapomniałam…tylko kierowcy osobówek mają prawo jeździć płynnie nie uzerajac sie z takiemi idiotkami jak oślica z audi…

 4. Jan nierzetelny

  ŁE a na Okopowej na przeciwko prokuratury codziennie samochody parkują na skrzyżowaniu – wjeździe do PKP utrudniając włączenie się do ruchu, a straż miejska nie jest sobie z tym w poradzić. Zgłoszone interwencje kończą się wypisaniem wezwania które lądują w okolicznych koszach.

  • Po pierwsze nie PKP a DOKP. Po drugie to nie jest skrzyżowanie. Po trzecie, jak Ci tam coś przeszkadza to jeszcze bliżej masz I KP na którym możesz złożyć zawiadomienie o możliwości popełnienia wykroczenia.
   P.S. Dyżurny komisariatu ma okno z widokiem na ten zjazd a policji na codzień jest tam sporo.

 5. A obok parking pod Plazą gdzie koszt parkowania to 1 zł za pierwszą i kolejną godz.

  • obok czego ?
   gdzie Narutowicza, gdzie plaza
   równie 'obok’ ma darmowy parking pod stadionem Startu…

Z kraju