Czwartek, 29 lutego 202429/02/2024
690 680 960
690 680 960

Lublin: Alarm bombowy na Dworcu Głównym PKP

We wtorek po południu na Dworcu Głównym PKP w Lublinie pojawili się policjanci z psem tropiącym. Wszystko przez pozostawioną pod filarem walizkę.

Do zdarzenia doszło około godziny 15:30 na Dworcu Głównym PKP w Lublinie. Policjanci zostali zaalarmowani o podejrzanym pakunku w pobliżu jednego z filarów na terenie dworca. Na miejsce przyjechało kilka patroli lubelskiej policji wraz z psem tropiącym. O znalezisku została poinformowana także straż pożarna.

Po kilkunastu minutach znalazł się właściciel walizki, który zapomniał o pozostawionym bagażu. Nie było konieczności przeprowadzania ewakuacji podróżnych z terenu dworca. Mundurowi po sprawdzeniu pomieszczeń wraz z psem tropiącym zakończyli działania około godziny 16.

2016-03-15 16:14:07
(fot. Nadesłane Tomasz)

9 komentarzy

 1. ciekawe kto za to zapłaci, bo wątpię że ten człowiek, który zapomniał walizki

  • Nie powinieneś nawet myśleć że pozostawiający w czymkolwiek zawnił.W naszym kraju pozostawienie walizki nie jest zabronione.No chyba że przytrafi się to komuś w turbanie.

   • Podobno kosztami całej akcji zostanie obciążony autor pierwszego komentarza pod tym artykułem.

   • No tu nie masz racji, bo zapominalski pan ponosi za to wine i powinien dostać przynajmniej mandat, wtedy następnym razem będzie pamiętał. awet nie będę sobie próbował wyobażć co by się stało, gdyby wybuchła panika… A co by było, gdyby faktycznie ktoś podłożył bombę w tym samym czasie np. na PKSie?
    Za pozostawienie torby pod ławką i odejście od niej w celu wykonania zdjęcia, na dworcu w jednym z duuużych miast u naszego zachodniego sąsiada zostałem niemal zakuty kajdany i dokładnie przesłuchany. Skończyło się na upomnieniu.
    Za pozostawienie plecaka bez opieki w pociągu i udanie się na papierosa do miejsca wyznaczonego – 50€. Dlatego tylko tyle, bo zdążyłem wsiąść do pociągu zanim obsługa wezwała patrol.
    Do tego wszędzie komunikaty i przypomnienia o bagażu.

 2. Wiklinowy nocnik

  o jak juz byli to przy okazji mandat dla bialej corsy za zastawianie drogi pozarowej…

  • A mówią, że najwięksi podpier***cze to osoby posiadające kamerki w samochodach 😉

 3. i tak zdjęcie z białą corsa na LUB częściowo blokująca drogę P.Poż wymiata a swoją drogą ciekawe czy był mandacik skoro i policja i straż miejska tam była wg artykułu

 4. jak coś się stanie na drodze Tobie albo komuś z Twoich bliskich to jeszcze będziesz prosił żeby Ci tacy, jak to ich nazywasz „podpier***cze” udostępnili nagranie.

 5. dziwne – nie zajumał nikt tej walizki ???????? 🙂

Z kraju

Polityka i społeczeństwo