690 680 960

Lubelskie pogotowie ratunkowe ma dwie nowe karetki. Ambulanse trafiły do Lublina i Annopola (zdjęcia)

Kolejne dwa nowe ambulanse zakupiło Wojewódzki Pogotowie Ratunkowe w Lublinie. Jedna z karetek służyć będzie pacjentom z Lublina i okolic, druga trafiła do powiatu kraśnickiego.

W środę miało miejsce uroczyste przekazanie kluczyków do dwóch nowych ambulansów dla Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego w Lublinie. Pojazdy na bazie samochodów Mercedes-Benz Sprinter 319 mogą przewozić do czterech osób wraz z kierowcą oraz jedną osobę w pozycji leżącej, na noszach lub fotelu kardiologicznym. Karetki zostały zakupione w ramach ramach unijnego projektu, który obejmował również środki ochrony indywidualnej. Mowa tu o 3 tys. rękawiczek jednorazowych, 1,1 tys. masek ochronnych, oraz 615 kombinezonów.

Jak wyjaśniali przedstawiciele Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego, nowe karetki zastąpią najstarsze pojazdy, które funkcjonują w ramach systemu Państwowego Ratownictwa Medycznego. Jedna z nich trafiła do punktu wyjazdowego w Annopolu, druga pozostanie w Lublinie i będzie stacjonowała w Podstacji Bronowice. Całkowity koszt zakupu obu pojazdów wyniósł ponad 1,1 mln złotych.

– Sukcesywna wymiana starszych ambulansów na nowe, to ważne zadanie lubelskiego pogotowia. Dzięki temu zwiększa się komfort pracy ratowników medycznych, a tym samym i bezpieczeństwo pacjentów. Cieszę się, że środki europejskie pomagają realizować te działania – mówił Członek Zarządu Województwa Lubelskiego Zdzisław Szwed.

Ambulanse są w żółtym kolorze, gdyż zgodnie z przepisami, do 2028 roku wszystkie karetki pogotowia ratunkowego mają być już w tych barwach. Dzięki temu będą lepiej widoczne i nikt ich nie pomyli np. z karetkami transportowymi. Lubelskie Wojewódzkie Pogotowie Ratunkowe obejmują swoim zasięgiem Lublin, a także powiaty: kraśnicki, łęczyński i świdnicki i część lubelskiego.

(fot. UMWL)

5 komentarzy

  1. Nie wierzę własnym oczom.
    Na żadnej fotce nie ma upasionego katabasa z miotłą i wodą niby święconą

  2. Teraz to już zdalnie się to robi

  3. A ile nowych limuzyn w Warszawie?

  4. Pojazdy na bazie samochodów Mercedes-Benz Sprinter 319 mogą przewozić do czterech osób wraz z kierowcą oraz jedną osobę w pozycji leżącej, na noszach lub fotelu kardiologicznym. Droga redakcjo , choć trochę profeski,do 4 osób minus załoga, czyli w tym z S, 1 chory lub poszkodowany ,w P 2 dwóch pod warunkiem że nie jest w ciężkim stanie ,a na krzesełku kardiologicznym PRZEWOŻENIE JEST ZABRONIONE.A te środki ochrony wystarczą na tydzień-oby.

  5. jedna karetka na lublin, tera można dokupić z 30 radiowozów i z 10 limuzyn żeby bylo po równo

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Bezpłatne warsztaty Know Hau w Strefie Psa w SKENDE
51. Ogólnopolskie Święto Chmielarzy i Piwowarów „Chmielaki Krasnostawskie” 2022
Zaproszenie na terenową akcję poboru krwi – 19 sierpnia
Piknik „Kwiaty we włosach” dla najstarszych mieszkańców Lublina
175. rocznica urodzin Bolesława Prusa