Lubelskie pogotowie ratunkowe ma dwie nowe karetki. Ambulanse trafiły do Lublina i Annopola (zdjęcia)
15:01 03-11-2021

W środę miało miejsce uroczyste przekazanie kluczyków do dwóch nowych ambulansów dla Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego w Lublinie. Pojazdy na bazie samochodów Mercedes-Benz Sprinter 319 mogą przewozić do czterech osób wraz z kierowcą oraz jedną osobę w pozycji leżącej, na noszach lub fotelu kardiologicznym. Karetki zostały zakupione w ramach ramach unijnego projektu, który obejmował również środki ochrony indywidualnej. Mowa tu o 3 tys. rękawiczek jednorazowych, 1,1 tys. masek ochronnych, oraz 615 kombinezonów.
Jak wyjaśniali przedstawiciele Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego, nowe karetki zastąpią najstarsze pojazdy, które funkcjonują w ramach systemu Państwowego Ratownictwa Medycznego. Jedna z nich trafiła do punktu wyjazdowego w Annopolu, druga pozostanie w Lublinie i będzie stacjonowała w Podstacji Bronowice. Całkowity koszt zakupu obu pojazdów wyniósł ponad 1,1 mln złotych.
– Sukcesywna wymiana starszych ambulansów na nowe, to ważne zadanie lubelskiego pogotowia. Dzięki temu zwiększa się komfort pracy ratowników medycznych, a tym samym i bezpieczeństwo pacjentów. Cieszę się, że środki europejskie pomagają realizować te działania – mówił Członek Zarządu Województwa Lubelskiego Zdzisław Szwed.
Ambulanse są w żółtym kolorze, gdyż zgodnie z przepisami, do 2028 roku wszystkie karetki pogotowia ratunkowego mają być już w tych barwach. Dzięki temu będą lepiej widoczne i nikt ich nie pomyli np. z karetkami transportowymi. Lubelskie Wojewódzkie Pogotowie Ratunkowe obejmują swoim zasięgiem Lublin, a także powiaty: kraśnicki, łęczyński i świdnicki i część lubelskiego.
(fot. UMWL)
Nie wierzę własnym oczom.
Na żadnej fotce nie ma upasionego katabasa z miotłą i wodą niby święconą
Teraz to już zdalnie się to robi
A ile nowych limuzyn w Warszawie?
Pojazdy na bazie samochodów Mercedes-Benz Sprinter 319 mogą przewozić do czterech osób wraz z kierowcą oraz jedną osobę w pozycji leżącej, na noszach lub fotelu kardiologicznym. Droga redakcjo , choć trochę profeski,do 4 osób minus załoga, czyli w tym z S, 1 chory lub poszkodowany ,w P 2 dwóch pod warunkiem że nie jest w ciężkim stanie ,a na krzesełku kardiologicznym PRZEWOŻENIE JEST ZABRONIONE.A te środki ochrony wystarczą na tydzień-oby.
jedna karetka na lublin, tera można dokupić z 30 radiowozów i z 10 limuzyn żeby bylo po równo