Środa, 24 kwietnia 202424/04/2024
690 680 960
690 680 960

Lubelskie lotnisko notuje kolejny rekord. Kwiecień był najlepszy w historii

Miniony miesiąc był najlepszy w całej dotychczasowej działalności lubelskiego lotniska. Co ważne, pasażerów było prawie dwa razy więcej niż rok temu.

Lubelski Port Lotniczy podsumował kolejny miesiąc swojej działalności. Jak się okazuje, kwiecień był najlepszym miesiącem w historii lotniska. Przez 30 dni obsłużono 32 385 pasażerów. Jest to o 2659 więcej podróżnych, niż w dotychczasowym rekordowym miesiącu, jakim był październik ub. roku. To z kolei oznacza też blisko dwukrotny wzrost w porównania do kwietnia ubiegłego roku.

Jak wyjaśniają władze lotniska, po raz pierwszy została przekroczona magiczna granica 30 tys. pasażerów w ciągu miesiąca. Wynik ten udało się osiągnąć nawet pomimo mniejszej liczby operacji lotniczych. W kwietniu było ich 438, o dwie mniej niż w rekordowym październiku. Jak obliczono, od początku roku z Portu Lotniczego Lublin skorzystało prawie 110 tysięcy podróżnych.

Osiągane coraz lepsze wyniki mają być zasługa m.in. wprowadzenia letniego rozkładu lotów. Aktualnie z Lublina można polecieć do Doncaster, Dublina, Glasgow, Londynu, Oslo, Sztokholmu, Eindhoven i Frankfurtu. Od czerwca startuje kolejne połączenie, tym razem z kurortem Burgas w Bułgarii. W planach na bieżący rok jest odprawienie ok. 440 tys. pasażerów, co oznacza utrzymanie podobnego wzrostu liczby pasażerów. Dodatkowo zaplanowano rozbudowę budynku terminala i uruchomienie lotów do kolejnych miast Europy.

(fot. Krzysiek Wiśniewski)
2016-05-02 17:18:23

18 komentarzy

 1. Propaganda jak za PRL. Dla równowagi proponuję statystyki z Areny. Może coś o kosztach utrzymania obu obiektów i zysków jakie przyniosły do kasy Miasta?

  • Lotnisko ma służyć mieszkańcom regionu, nie jest przedsiębiorstwem które musi zarabiać !

   • Tak jak w Radomiu?

    • Zocha niektóre rzeczy nazywają się inwestycjami długoterminowymi. oznacza to że dają one zysk dopiero po upływie pewnego czasu. Jak sama nazwa wskazuje: inwestycje – mają za zadanie ściągnąć do nas inwestorów, a tych nie przybędzie od lasów w Zwierzyńcu lub Zalewu Zemborzyckiego tylko od udogodnień komunikacyjnych właśnie i nowoczesnych obiektów. Chociaż w przypadku Areny to mogę się zgodzić, że powinien być to wielofunkcyjny obiekt sportowy a nie boisko dla kopaczy i czasem tylo jakiś koncert.

    • Polecam słynną maśc, ty już dobrze wiesz na co.

   • chłop ze wsi

    czyli że jak? jak pogotowie ratunkowe, straż pożarna

  • Zocha Ty permanentna malkontentko. Zrob cos ze swoim zyciem zeby wiecej zyskow z niego plynelo.

  • Laska…tudzież kolo odwiedź dobrego psychiatrę, a następnie wróć do szkoły. Poznasz różnicę między inwestycją/miejscem użyteczności a przedsiębiorstwem, które ma nieśc zyski i nie kompromituj się dłuże bo co nowy komentarz to głębsze dno.

 2. Zocha to zapewne z Radomia a jak wiadomo tam odbywa się 100 lotów dziennie 🙂 ale chyba gołębi buhahahahahaahah mała zazdrośnica;p

  • Muszę cię rozczarować z Lublina od urodzenia. O Radomiu, przez grzeczność, się nie wypowiem.

   • co to miasto jest winne, że stad jesteś? może jednak szybkie przemeldowanie do Radomia, jeszcze nie jest za późno albo chociaż Sosnowiec.

 3. Ja być skośnooka obca krajowca, ale znać mentalność tubylców i polska zwyczaja

  Wspomniano tu coś o rozbudowie terminala… kiedy ostatnio byłem tam (3 dni nazad) nie musiałem przepychać się łokciami tak jak np, w rejestracji do lekarzy.
  Myślę, że brakuje tam tylko kaplicy, żeby odlatujący mogli wymodlić lądowanie, a nie spadanie, natomiast przylatujący podziękować Bogu, że nie spadli, a szczęśliwie wylądowali.
  😆

 4. Bardzo dobrze ! Poza tym, że w Świdniku nic się nie dzieje w obszarze biznesu – miło się czyta. Może kiedyś będzie coś więcej niż transport ludzi do pracy ( szalone ułatwienie życia ) ?

 5. Jak nastepnego roku swieta beda w marcu to beda dudnic ze wlasnie w marcu bedzie najwiecej pasazerow. W kwietniu bylo ich duzo ze wzgledu na swieta. Czego w styczniu czy lutym nie powiedza o duzej ilosci pasazerow.

  • Ja być skośnooka obca krajowca, ale znać mentalność tubylców i polska zwyczaja

   Ja myśleć potrójny iksie, że gdyby przewoźnicy lotniczy wprowadzili zniżki takie jak w MPK tzn. mohery i studenciny wszelakie miały by płacić pół ceny to na lotnisku codziennie ruch by był jak podczas wychodzenia po mszy z lubelskiej Katedry.
   :mrgreen:

 6. Dzięki za to lotnisko i lot do FRA. Teraz w 3 godziny jestem na miejscu, a wcześniej przez Wwa 9 godzin!

 7. Przez miesiac okolo32tys pasazerow . W warszawie przez jeden dzien 50 tys pasazerow w dalszym ciagu polska ;b;

 8. A w Londynie pewnie pare razy tyle no i?????

Z kraju