690 680 960

Lubelskich kierowców czeka kolejny drogowy koszmar?. Zamkną jedną z ważniejszych ulic w mieście

O ile do tej pory prace przy budowie przedłużenia ul. Dywizjonu 303 nie sprawiały większych problemów komunikacyjnych, w przyszłym tygodniu się to zmieni. Przez kilka miesięcy kierowcy będą korzystać z objazdów.

Niebawem rozpocznie się kolejny etap prac związanych z budową przedłużenia ul. Dywizjonu 303. W związku z rozpoczęciem realizacji bezkolizyjnego skrzyżowania z bocznicą kolejową, a także budową sieci wodociągowej i kanalizacji sanitarnej, zostaną wprowadzone zmiany w organizacji ruchu w tym miejscu.

Jak dzisiaj poinformowało Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Lubartów, które jest głównym wykonawcą inwestycji, w sobotę 23 czerwca o godzinie 18:00 ul. Wrotkowska, od skrzyżowania z ulicą Inżynierską do ul. Nowy Świat, zostanie wyłączona z ruchu. Objazd będzie wytyczony przez ulice: Inżynierską oraz Smoluchowskiego. Dla kierowców oznacza to kolejne utrudnienia w ruchu w tej, i tak już zakorkowanej części miasta.

Nowa, wyczekiwana od wielu lat trasa, połączy Czuby z Bronowicami i będzie stanowiła jeden ciąg od ul. Jana Pawła II do ul. Krańcowej. Powstaną dwie jezdnie w obu kierunkach a także trzy skrzyżowania z sygnalizacją świetlną: z ul. Wojenną, Smoluchowskiego i Inżynierską. Plany zakładają, że zakończenie prac powinno nastąpić w kwietniu 2019 r.

61

62

63

(fot. lublin112)
2018-06-15 17:45:57

27 komentarzy

 1. fajnie nareszcie zrobia tam porzadek rok w korkach to nic…mieszkaniec dziesiatej

 2. BędzieszMiałWydatek

  Zakorkują i tak zakorkowane miasto. Wytrzymać jeszcze z rok czy półtora, niech dokończą większość remontowanych ulic i będzie malina.

 3. PRD Lubartow – to ci partacze od obwodnicy, co już ja łatają?

 4. Po huk te suche drzewa tam jeszcze stoja na zakcie przy Zakładach Tytoniowych? Nie można ich było wyciąć odrazu przy okazji wycinania pod nowe skrzyzowanie? Myślenie po polsku — czyli byle jak .

 5. Jako mieszkaniec nowego swiata, stwierdzam ze bedzie sie dzialo. Poczatek smoluchowskiego rozkopany, teraz zamkna odcinek do inzynierskiej. Niebawem zaczna dlubac pod gala co zejdzie do jesieni przyszlego roku. Na dokladke wiadukt i krochmalna, wiec nic tylko sie pochlastac. Milo ze sie buduje, ale zbyy wiele inwestycji praktycznie w jednym miejscu w tym samym czasie.

  • A zapomnialem, w wakacje maja robic tez wojenna ha ha ha

  • Smoluchowskiego przez tydzień nie zrobią, więc przybędzie aut na już zakorkowanej Krochmalnej i Zemborzyckiej. Muzyczna i Narutowicza pewnie też bardziej się zakorkuje. Kilka dni będzie armagedonu, a później zaczną się wakacje i korki mam nadzieję zmniejszą się. A od września/października powtórka 🙂

  • Nowego Światu* jak już coś a nie Świata

 6. Mieszkańcu Nowego Światu, a nie nowego świata poza tym, że nie wiesz, przy jakiej ulicy mieszkasz to masz rację, w tym co napisałeś.
  Mieszkańcy Lublina – jesteście przybyszami, ale skoro już mieszkacie w Lublinie to czas się nauczyć, że w Lublinie jest LSM, a nie lsm-y, ze są Aleje Kraśnickie, a nie aleje kraśnickich i że można być mieszkańcem Nowego Światu, a nie nowego świata.

  • wooow, naprawde bardzo trafny merytorycznie komentarz odnosnie artykulu, brawo Ty :p

  • Droga Aniu, tak błyskasz błyskasz tym swoim pseudo intelektem, że sama robisz siebie przybysza i wtórnego analfabetę 😉 Przede wszystkim ani Nowego Światu, ani nowego świata, tylko ul. Nowy

   • Droga Aniu, tak błyskasz błyskasz tym swoim pseudo intelektem, że sama robisz siebie przybysza i wtórnego analfabetę ? Przede wszystkim ani Nowego Światu, ani nowego świata, tylko ul. Nowy Świat. Bo tego się nie odmienia. Dlatego właśnie też LSM, a nie LSM-y.

  • Masz racje, ale „blad” popelnila autokorekta, co zauwazylem pozniej. Nie spinaj sie tak, bo ci guma w gaciach peknie. Poza tym kazdy chyba ma cos z przybysza. Ja jestem miejscowy w trzecim pokoleniu, ty zas napewno masz przodkow ktorzy podpisali sie na akcie zalozycirlskim miasta 700 lat temu, szacunek.

  • Jest Aleja Kraśnicka, a nie Aleje Kraśnickie. Taki szczególik ?

  • „Aleje Kraśnickie”? Trolujesz, czy naprawdę taka z Ciebie hipokrytka? Wyjeżdżasz z Lublina na Kraśniki, czy na Kraśnik?

   To jest ALEJA Kraśnicka.

  • Droga Aniu, czy na pewno ? Aleje Kraśnickie a nie aleja Kraśnicka ?

  • Aleja Kraśnicka, nie Aleje Kraśnickie; przybyszu…

 7. Dlaczego?

 8. No K[..]a!!!!
  Może zamknijcie wszystkie ulice w Lublinie, skujcie chodniki i będziemy siedziec w domach

 9. Kto tak ustal prace w tym mieście, ludzie którzy mieszkają na nowym świecie i inżynierskiej będą odcięci.. z każdej strony korki..co za idioci rządzą tym miastem…no po prostu baran bez szkoły albo ze Świdnika!!!!!!

Kursy walut

 • USD 4.4492zł -0.93%
 • GBP 5.461zł 0.08%
 • EUR 4.685zł -0.09%
 • CHF 4.7576zł -0.01%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Mikołajkowe szkolenie dla kierowców w ODTJ
Mikołajki z myślą o seniorach i osobach z niepełnosprawnościami
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
A może tak w ostatnim miesiącu roku warto odwiedzić Teatr Muzyczny? Sprawdź!
Mikołajki w VIVO! Lublin