690 680 960

Nowe inwestycje Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej im. św. Jana z Dukli w Lublinie

Nowoczesne aparaty USG, system do biopsji gruboigłowej oraz wysokiej klasy urządzenia do badań endoskopowych – to tylko niektóre z inwestycji, jakie Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej im. św. Jana z Dukli w Lublinie przeprowadziło w ostatnim czasie. Szpital nie zwalnia tempa i z myślą o swoich pacjentach planuje kolejne inwestycje.

Ze środków ministerialnych szpital zakupił do swoich poradni i oddziałów nowy, specjalistyczny sprzęt do leczenia i diagnozowania chorób nowotworowych o łącznej wartości niemal 3,5 mln zł. W Poradni Chirurgii Onkologicznej pojawiły się dwa aparaty USG oraz nowoczesny system do biopsji gruboigłowej, z kolei w Pracowni Endoskopii – wideokolonoskopy oraz wideogastroskop.

– Ostatnie miesiące były dla szpitala bardzo intensywne pod względem przeprowadzonych inwestycji. Zależy nam na zachowaniu jak najwyższych standardów diagnozowania i leczenia pacjentów, dlatego stale podnosimy sobie poprzeczkę. Zakupiliśmy m.in. system do śródoperacyjnej radiografii tkanek oraz do neuromonitoringu w chirurgii tarczycy. Wyposażyliśmy również Oddział Otorynolaryngologiczny w zintegrowane stanowisko do badań endoskopowych oraz zainwestowaliśmy w nowoczesny sprzęt diagnostyczny do Zakładu Brachyterapii – mówi dr Jerzy Kuliński, dyrektor COZL.

W tym roku szpital, jako jedyne, pełnoprofilowe centrum onkologiczne w województwie lubelskim, planuje kolejne inwestycje z wykorzystaniem środków unijnych na łączną kwotę prawie 12 mln złotych.

– W najbliższych miesiącach planujemy m.in. zakup nowego sprzętu do diagnostyki obrazowej: specjalistycznych aparatów RTG i USG, mammografu oraz pomp infuzyjnych dla Oddziału Onkologii Klinicznej ,Chemioterapii Dziennej i Oddziału Hematologicznego. Już wkrótce uruchomimy również nowoczesny akcelerator, jedyne tego typu urządzenie w województwie lubelskim przeznaczone do radioterapii – dodaje dr Jerzy Kuliński, dyrektor COZL.

2018-06-15 18:09:17
(fot. pixabay.com)

Komentarze wyłączone

Kursy walut

  • USD 4.5111zł 0.02%
  • GBP 5.4497zł -0.08%
  • EUR 4.6884zł -0.23%
  • CHF 4.7729zł -0.17%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Walka o drugie z rzędu zwycięstwo na własnym parkiecie, konkurs „Rzuty za buty” i bezpłatny popcorn, czyli kolejny mecz koszykarskiej Lublinianki już w niedzielę
Zbiórka na rzecz psychiatrii dziecięcej
Zbiórka darów dla potrzebujących w Ukrainie
CITY TRAIL nad Zalewem Zemborzyckim po raz drugi
FILM „SUPERHEROES”. Wolontariuszom oraz osobom zaangażowanym w pomoc Ukrainie…