Wtorek, 28 maja 202428/05/2024
690 680 960
690 680 960

Lubelski skansen kupił budynek. Tym razem nie chodzi o ekspozycję muzealną (zdjęcia)

Budynek od lat znajdował się na terenie skansenu, jednak nie należał do muzeum. Teraz się to zmieniło. Po remoncie stał się nową siedzibą administracji.

W Muzeum Wsi Lubelskiej odbyło się oficjalne otwarcie budynku, który będzie nowym obiektem administracyjnym placówki. Osobom odwiedzającym skansen budynek jest znany, gdyż znajduje się na jego terenie. Jednak nie należał on do muzeum. W ostatnim czasie pojawiła się okazja jego kupna, następnie całość wyremontowano i wyposażono.

Podczas uroczystości Muzeum podsumowało też działania inwestycyjne zrealizowane w ostatnich pięciu latach. Po przecięciu wstęgi i poświęceniu budynku zaprezentowano nowe pomieszczenia biurowe i zaplecze socjalne. Budynek posiada też udogodnienia dla osób z niepełnosprawności ruchową.

Po przeprowadzce do nowego budynku, drewniany dworek Rządcówki z Leonina, który do tej pory służył administracji osiedla, zostanie przeznaczony na cele muzealne. Środki na realizację inwestycji zostały pozyskane z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego. Łącznie mowa jest o kwocie 3 mln zł.

12 komentarzy

 1. i znowu kropidlak na czele … fuj !!!

 2. Rozumiem,że budynek nie jest domem jednorodzinnym tylko ma funkcję biurową i mają na to wszystkie papiery…. słuszną linię ma nasza władza

  • A kogo to obchodzi czy się w nim śpi czy ma się biuro co to za różnica co ma piernik do wiatraka to jest taka różnica co piernik=piernik chyba to to samo

 3. To jest krypto-agitacja wyborcza pokazująca pozytywne działania zarządu województwa, który kandyduje w jutrzejszych wyborach. Mam nadzieję, że ktoś zgłosi to gdzie trzeba!

 4. Na trzecim zdjęciu fajnie kroczy cołaskabiorca z żoną (lub kochanką)

 5. Świeckie państwo. Fujjj

 6. technik lotniczy

  Taki dom można kupić za 800 tyś na Sławinku a oni dali z naszych podatków 3 mln to znaczy dali 1,2 mln a reszta wróciła pod stołem . JAK PATRZĘ NA BILBORDY PRZED WYBORCZE TO ROZUMIEM ŻE PCHAJĄ SIĘ PO ŁATWĄ SPOŁECZNĄ KASĘ

 7. alleluuuja alllelujjja alllelujjja allelujjja , tysiąc się należy:)

Dodaj komentarz