Poniedziałek, 04 marca 202404/03/2024
690 680 960
690 680 960

Lubelski patriotyzm kwitnie – sklep patriotyczny Polska Marka

Na ulicach Lublina coraz częściej możemy spotkać ludzi, deklarujących swoją miłość do Ojczyzny. Wyrażają ją przez postawę, udział w ważnych dla narodu polskiego wydarzeniach, ale także nałożenie koszulki z patriotycznymi motywami czy posiadanie dodatków w postaci np. wpinki, breloka, wlepki czy naklejki na samochód. Widać to szczególnie podczas Euro 2016.

Właściciele „Polskiej Marki”, znajdującej się przy Placu po Farze postanowili otworzyć sklep, w którym można będzie poczuć ducha polskości. Trzeba przyznać, że to im się udało! Miejsce to pozwala edukować historycznie Polaków. Przedstawia wątki zapomniane na przestrzeni lat. Sklep istnieje niecały miesiąc, a cieszy się ogromną popularnością wśród mieszkańców Lublina, jak i turystów, odwiedzających miasto. Nie tylko ze względu na bogaty asortyment, lecz także z powodu oryginalnego wystroju.

Postanowiliśmy wybrać się do tego miejsca, aby zobaczyć jak wygląda patriotyzm w wydaniu lubelskim. Pierwsze, co rzuca się w oczy, to imponujący wystrój, który emanuje patriotyzmem i historyzmem. Niezwykły klimat podkreśla muzyka oraz powiewająca przed drzwiami wielka, polska flaga. Na uwagę zasługuje także bogaty asortyment m.in. odzież patriotyczna (takich marek jak Red is Bad, Surge Polonia, Grafika Patriotyczna), książki historyczne, płyty DVD i CD (z autografami), flagi, naklejki, wpinki, breloczki, plakaty, zeszyty patriotyczne, akcesoria kibicowskie czy napój energetyczny SF GROM.

„Polska Marka” zaskoczyła nas również posiadaniem darmowej czytelni. Specjalnie przygotowane miejsce i książki już czekają na zainteresowanych. Najmłodsi znajdą dla siebie ciekawe patriotyczne kolorowanki. Dodatkowym atutem sklepu jest przyjazny personel, który nie tylko profesjonalnie doradzi w zakupach, ale też chętnie porozmawia na temat historii.

-„Polska Marka powstała „Z miłość do Ojczyzny” i jej historii, dlatego pracują w niej osoby pasjonujące się tymi tematami” – twierdzi pomysłodawca Mirosław Derkacz.
– „Bardzo często klientami naszego sklepu są prawdziwy pasjonaci, od których możemy się wiele nauczyć. Chętnie dzielą się z nami swoją wiedzą i doświadczeniami. W „Polskiej Marce” mamy żywy kontakt z historią. Czasami to my uczymy klientów, często – to oni uczą nas – twierdzi Małgorzata Cymińska, pasjonatka historii w „Polskiej Marce”.
– „Wspaniałe jest to, że przychodzi do nas coraz więcej młodych ludzi. Nie jest to spowodowane rzekomo panującą modą. Oni przychodzą z potrzeby serca, chęci podkreślenia swojej tożsamości narodowej, zamanifestowania swych wartości i tego, że są dumni z bycia Polakami”- opowiada pomysłodawca Ireneusz Połeć.
– „Jednocześnie przychodzą do nas osoby starsze, które pamiętają II wojnę światową. Ich świadectwo jest dla nas nieocenioną wiedzą i mądrością. Bardzo podobają mi się akcje prowadzone przez sklep Polska Marka” – twierdzi Karol Stawecki (brat pomysłodawcy).
– „Akcja darmowego malowania twarzy na mecze Polaków podczas Euro 2016 spotkały się z dużą aprobatą wśród mieszkańców Lublina”- informuje pomysłodawca Piotr Stawecki.

Zapraszamy do odwiedzenia jedynego sklepu patriotycznego w Lublinie przy Placu po Farze. Więcej informacji możecie uzyskać na stronie: http://www.polskamarka.pl

13415482_829096690524785_533615566226356874_o

materiał reklamowy

Komentarze wyłączone

Z kraju

Polityka i społeczeństwo