Czwartek, 18 kwietnia 202418/04/2024
690 680 960
690 680 960

Lubelska kamienica Janusza Palikota trafiła do sprzedaży. To kolejna nieruchomość, jaką stracił biznesmen

Najpierw mieszkanie w Warszawie, następnie posesja w Mięćmierzu koło Kazimierza Dolnego, a teraz jeszcze kamienica na lubelskim Starym Mieście. Kolejne nieruchomości Janusza Palikota przejmowane są przez wierzycieli.

W ostatnim czasie niezwykle głośno jest o problemach Janusza Palikota. Alkoholowy biznes, oparty na finansowaniu przez zewnętrznych inwestorów nie wypalił, przez co nad jego głową zawisły czarne chmury. Manufaktura Piwa Wódki i Wina, której jest prezesem zalega wierzycielom ponad 250 mln zł. To wszystko przełożyło się również na kłopoty finansowe biznesmena.

W listopadzie Palikot przyznał, że dwa jego domy zostały przejęte na zaspokojenie jednego z wierzycieli. Wskazał, iż były one warte ok. 7 mln zł. Mowa tu o nieruchomości w Warszawie oraz w Mięćmierzu, urokliwej i prestiżowej okolicy Kazimierza Dolnego. Co ważne, zabytkowa posiadłość, w skład której wchodzą dwie działki o łącznej powierzchni 9262 mkw. kupił zaledwie kilka miesięcy wcześniej. Na posesji znajdowała się drewniana willa z budynkiem gospodarczym, basen oraz spory ogród.

Teraz do sprzedaży trafiła kamienica przy ul. Złotej 4 na lubelskim Starym Mieście. Budynek pochodzi z 1535 roku i również jest wpisany do rejestru zabytków. Janusz Palikot, a dokładnie małżeństwo Palikotów kupiło ją w 2021 roku poprzez spółkę Kresy. Niebawem rozpoczął się remont wnętrz, jednak w pewnym momencie został przerwany, a prac już nie wznowiono. W ubiegłym roku na kamienicy ustanowiona została hipoteka w kwocie 1 mln 766 tys. zł jako zabezpieczenie spłaty należności.

W księdze wieczystej czytamy, iż we wrześniu przeniesione zostało prawo własności w zamian za zwolnienie z długu. Tym samym kamienica trafiła do spółki CK Money, która udzielała pożyczki, a kiedy ta nie została spłacona, przejęła budynek. Można go teraz kupić za 1,3 mln zł. Sprzedażą zajmuje się jedno z warszawskich biur nieruchomości. Co ważne, również na kamienicy przy ul. Archidiakońskiej 9, w której mieszka Palikot, ciąży znacznej wysokości hipoteka. Z nieruchomości, należy do niego jeszcze posiadłość na Mazurach. Także objęta zabezpieczeniem hipotecznym.

33 komentarze

  1. Jak on przytulił tyle kasy, że sobie kupi coś w Monako a te prowincjonalne nieruchomości spisał na straty w myśl, zlicytowali mnie jestem bankrutem. Gdyby chciał je uratować, to już by mu prawnicy doradzili, jak ich nie stracić.

  2. Dlaczego ta [***] nie siedzi w więzieniu razem z wojewódzkim?

  3. Pan Janusz P to mądry człowiek czego np sprzedaje to biuro z Warszawy a nie z lublina wiadomo czego bo uzyska lepszą cenę pozatym nie wiem ale każdy otym wie nawet lajk dlaczego były prezes Orlenu inwestował w pałacyki czy tam obiekty zabytkowe tak samo i w tym przypadku nieruchomość Pana Janusza to samo Kresy i obiekty zabytkowe najlepsza inwestycja to obecnie zabytek 98% dofinansowania na zakup takiego obiektu a później w podobnych procentach zwrot inwestycji nałożonych prac to kura znosząca zlote jaja można by powiedzieć

  4. ----------------------

    ART54.KONSTYTUCJI RP Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji. Cenzura prewencyjna środków społecznego przekazu oraz koncesjonowanie prasy są zakazane

Dodaj komentarz

Z kraju