Lubelska firma uruchomiła fabrykę na Białorusi. Kolejną zbuduje na Felinie

Wywodząca się z Lublina firma Modern-Expo Group otworzył na Białorusi nową fabrykę. Koncern będzie produkować w Witebsku m.in. regały dla supermarketów oraz boksy kasowe. To już trzeci zakład produkcyjny Modern-Expo Group. Dwie fabryki działają z powodzeniem na Ukrainie. Jeszcze w tym roku firma otworzy fabrykę w Polsce, w strefie ekonomicznej w Lublinie.

Modern-Expo powstał w Lublinie w 1993 r. W ciągu kilkunastu lat zdobył pozycję lidera w swojej branży na rynku Europy Środkowo-Wschodniej, produkując wyposażenie sklepowe dla największych światowych firm, m.in. PepsiCo, Nestle S.A., British American Tobacco, Gazprom, Groupe Auchan, Rewe Group, Carrefour oraz McDonald’s. W Polsce Modern-Expo jest największym producentem i dostawcą wyposażenia dla sieci sklepów Żabka. Koncern posiada fabryki w Łucku i Dniepropietrowsku (Ukraina). Otwarcie kolejnego zakładu produkcyjnego na Białorusi to wynik dynamicznej ekspansji firmy na rynkach wschodnich, w szczególności – rosyjskim.

– Naszym największym odbiorcą jest obecnie Rosja, gdzie dla wielu sieci handlowych jesteśmy głównym dostawcą. W odpowiedzi na potrzeby oraz oczekiwania naszych klientów zawsze staramy się, aby nasze zakłady produkcyjne były zlokalizowane blisko nich m.in. ze względów logistycznych i organizacyjnych. Po wielu analizach uznaliśmy, że ulokowanie naszej kolejnej fabryki na Białorusi, będzie dla nas i naszych klientów najkorzystniejsze – wyjaśnia Bogdan Łukasik, przewodniczący Rady Nadzorczej Modern-Expo Group.

W uroczystym otwarciu fabryki, które odbyło się w przy okazji rozpoczęcia w Witebsku VI Międzynarodowego Forum Gospodarczego wziął udział m.in. Konrad Pawlik, ambasador Polski na Białorusi. W swoim wystąpieniu podkreślił, że powstanie nowego zakładu produkcyjnego Modern-Expo to największa polska inwestycja w tym regionie, która ma szansę zachęcić innych przedsiębiorców z Polski do inwestowania na Białorusi.

Modern-Expo w terminie wywiązał się ze wszystkich zobowiązań inwestycyjnych. W powstanie nowego zakładu na terenie specjalnej strefy ekonomicznej w Witebsku, o łącznej powierzchni produkcyjnej 22 000 m2, firma zainwestowała do tej pory ponad 8 milionów euro. W ciągu kilku lat planuje zwiększyć nakłady inwestycyjne nawet do 30 milionów euro. Fabryka wyposażona jest w nowoczesny park maszynowy. Aktualnie w nowo otwartej fabryce w strefie ekonomicznej w Witebsku pracuje 200 osób, ale w kolejnych latach firma zakłada wzrost zatrudnienia. – Na razie wszystko przebiega zgodnie z planem i w najbliższym czasie w naszym nowym zakładzie produkcyjnym chcemy zwiększyć zatrudnienie nawet do 1000 osób – dodaje Bogdan Łukasik.

Modern-Expo dostarcza swoje produkty do 60 krajów na całym świecie. W ciągu ostatnich kilku lat firma otworzyła swoje oddziały w Londynie, Berlinie, Paryżu, Amsterdamie oraz Dubaju. – Rynek wschodni wciąż ma dla nas bardzo duże znaczenie, chociaż stale rozwijamy naszą działalność również w innych krajach Europy i świata. Naszym celem jest zostanie globalnym dostawcą wyposażenia dla branży retail – podkreśla Anatolii Khodziuk, prezes polskiej spółki Modern-Expo Group.

W marcu b.r. Modern-Expo, dzięki swojej niemieckiej spółce, rozpoczął współpracę, z międzynarodowym koncernem Schweitzer, światowym liderem w opracowywaniu i wdrażaniu nowoczesnych konceptów w dziedzinie retail. Dzięki temu połączeniu Modern- Expo ma szansę uzyskać wiodącą pozycję i rozwinąć sprzedaż na jednym z największych wyposażeniowych rynków w Europie, obejmującym Niemcy, Austrię i Szwajcarię.

40

(fot. nadesłane)
2017-05-12 17:38:38

Zobacz również

7 komentarzy

 1. BRAWO POLACY! Widac ze mozemy byc przedsiebiorczy i innowacyjni. Nie tylko sila tania sila robocza…

 2. Dobrze przeczytać, że się coś naszym udało.

 3. Mialem z nimi do czynienia juz kilka lat temu, juz wtedy byli dobrzy w tym co robią i bardzo profesjonalni, a teraz to juz światowa pierwsza liga. Gratulacje!!!!

 4. Co się dziwić jak większość tarcicy i wszelakiego drewno pochodnego tałatajstwa sprowadzamy z Białorusi .

 5. Chichotnik obywatelski

  Myślą przyszłościowo – jak wcześniej, czy później Łukaszenkę szlag trafi, to Białoruś przyłączy się do Unii i to Białorusini będą tanią siłą roboczą dla nas.

  • Gorzej jak Łukaszenka wcześniej ich znacjonalizuje lub obłoży podatkami i puści z torbami. Mniej optymistyczna, choć równie bolesna wersja. Nie opłacą się komu trzeba to puszczą ich z dymem.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.6759zł -0.17%
  • GBP 5.204zł 0.32%
  • EUR 4.4723zł -0.17%
  • CHF 4.1043zł -0.1%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Przestrzenie Teatru na scenie Muszli Koncertowej i w Wirydarzu Centrum Kultury
  Małe Inne Brzmienia już za dwa tygodnie
  Jarmark Lubelski zaprasza na starcie serów polskich i włoskich
  Spotkanie pokoleń upamiętniające 77 rocznicę pobytu i walk 27 Wołyńskiej Dywizji Piechoty AK w ramach akcji „Burza” na Lubelszczyźnie
  Food trucki przyjadą do Świdnika