690 680 960

Lubelscy radni byli jednogłośni. Będą dodatkowe środki na nowy most na Bystrzycy

Dzisiaj lubelscy radni podjęli decyzję o dokonaniu zmian w uchwale budżetowej miasta. Tym samym jest szansa, iż nowa przeprawa na Bystrzycy powstanie jeszcze w tym roku.

W czwartek radni spotkali się na nadzwyczajnej sesji Rady Miasta Lublin. Została ona zwołana przez prezydenta Krzysztofa Żuka, zaś jedyną sprawą, jaką się zajmowano, było podjęcie uchwały w sprawie zmiany uchwały budżetowej Miasta. Chodziło dokładnie o przekazanie dodatkowych 4 milionów złotych na budowę mostu na ul. Żeglarskiej. To pozwoli na rozstrzygnięcie przetargu oraz realizację inwestycji.

Przypomnijmy, pod koniec stycznia miasto ogłosiło przetarg na rozbiórkę starego oraz budowę nowego mostu. Wpłynęło sześć ofert, jednak każda z nich znacznie przekraczała zarezerwowaną na ten cel kwotę 16,2 mln zł. Najtańsza, złożona przez śląską spółkę Primost Południe, opiewała na 36,7 mln zł, zaś najdroższą wyceniono na blisko 54 mln zł.

Miasto zaczęło więc szukać dodatkowych środków, gdyż z uwagi na sytuację z cenami materiałów budowlanych, nikt nawet nie liczył, że uda się zbudować most taniej. Pomógł Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego, który postanowił przekazać dodatkowe dofinansowanie projektu w kwocie 16 mln zł. Miasto jedynie musiało zapewnić pozostałą brakującą kwotę.

Radni nie mieli żadnych wątpliwości, że inwestycja jest bardzo potrzebna dlatego też jednogłośnie opowiedzieli się za przekazaniem dodatkowych środków na ten cel. To oznacza, że niebawem będzie można zakończyć postępowanie przetargowe, a tym samym jest szansa, iż nowa przeprawa na Bystrzycy powstanie jeszcze w tym roku.

(fot. lublin112)

7 komentarzy

 1. To niech szykują następną kasę na most w Zemborzycach ,bo już kolejny rok jeżdzi się środkiem bo się wali !!!!!!!!

  • Most a ulica cienista za mostem to jeszcze gorsza tragedia, ale przynajmniej mają chodnik ścieżkę rowerową. Przyjdzie lato i znów rowerzyści zamiast jechać ścieżka rowerową obok Zalewu będą spowalniać ruch na ul. Krężnickiej. Ciekawe dlaczego poza miastem mają chodniki i ścieżki, a Krężnicka od Letniskowej do Żeglarskiej nie ma nawet chodnika już nie mówiąc o drodze dla rowerów. I jeszcze te topole walące się na głowę i samochody. Janowska też bardzo wąska i dziura na dziurze. Tragedia.

 2. Niech chociaż most zrobią dla Polaków , bo niedługo mogą wylądować pod.

 3. zly rodzaj konstrukcji dlatego taki drogi tradycyjny bylby o polowe tanxszy

 4. Będzie z tym mostem jak w Łęcznej lub dorzucą jeszcze do końca inwestycji drugie tyle.

 5. Będą dziurawe ulice będą stare mosty ale będzie kolejny bezużyteczny stadion.

Kursy walut

 • USD 4.4415zł -0.17%
 • GBP 5.4558zł -0.1%
 • EUR 4.6898zł 0.1%
 • CHF 4.7542zł -0.07%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Koncerty, wystawy, spektakle… – zapraszamy na projekty stypendystów!
UMCS zaprasza na Akademicki Jarmark Świąteczny
32 Mikołajki Folkowe w Lubelskiej Chatce Żaka 8-11.12.2022 [PROGRAM]
Mikołajkowe szkolenie dla kierowców w ODTJ
Mikołajki z myślą o seniorach i osobach z niepełnosprawnościami