Poniedziałek, 20 maja 202420/05/2024
690 680 960
690 680 960

Lubelscy policjanci otrzymali kolejne rowery elektryczne. To prezent od miasta (zdjęcia)

Wysłużone, tradycyjne jednoślady lubelscy policjanci zamienili na nowoczesne z napędem elektrycznym. Kolejne cztery tego typu rowery przekazał dzisiaj funkcjonariuszom prezydent Lublina.

W środę Prezydent Lublina Krzysztof Żuk przekazał funkcjonariuszom z Komendy Miejskiej Policji w Lublinie cztery rowery elektryczne. Ich zakup został sfinansowany z budżetu Miasta Lublin. Jednoślady mają się przyczynić do zapewnienia większego bezpieczeństwa na ścieżkach rowerowych. Będą też wykorzystywane do patrolowania miejskich parków oraz rejonu Zalewu Zemborzyckiego.

Jak wskazują funkcjonariusze, patrole rowerowe w tego typu miejscach mają przewagę nad patrolami zmotoryzowanymi. Chodzi o to, że policjanci na jednośladach mogą szybciej dotrzeć na miejsce zdarzenia czy też do osób potrzebujących pomocy. Na co dzień rowery te będą wykorzystywane do patrolowania lubelskich ścieżek rowerowych oraz miejsc zielonych, gdzie ruch radiowozów jest utrudniony. Dość często bowiem w tych rejonach dochodzi do wykroczeń związanych np. z rowerzystami poruszającymi się pod wpływem alkoholu czy też aktami wandalizmu.

Rowery wyposażone są w centralny silnik Bafang M300 o mocy znamionowej 250W i maksymalnej 350W. Wyróżnia się on m.in. wysokim momentem obrotowym, który może osiągać wartości do 80 Nm i jest wyposażony w zintegrowany czujnik prędkości. Rowery posiadają aluminiową ramę, hamulce hydrauliczne tarczowe oraz widelec przedni hydrauliczny. Są to kolejne elektryczne jednoślady, jakie trafiły na wyposażenie lubelskich policjantów. Wcześniej dwa tego typu jednoślady przekazał funkcjonariuszom Marszałek Województwa Lubelskiego.

Lubelscy policjanci otrzymali kolejne rowery elektryczne. To prezent od miasta (zdjęcia)

Lubelscy policjanci otrzymali kolejne rowery elektryczne. To prezent od miasta (zdjęcia)

(fot. policja)

16 komentarzy

  1. Do redakcji. Jaka jest waga tego roweru? Zaznaczę, że dobry rower waży ok. 10 kg. A te? 30 kg?

  2. Leader Fox Sandy, 27,5kg masy, cena ok. 7100zł