690 680 960

Lubartów: Po pijanemu spowodował wypadek, trzy miesiące spędzi za kratkami

Dzisiaj przed sądem stanął sprawca wczorajszego, tragicznego w skutkach wypadku na obwodnicy Lubartowa. Sędzia podzielił zdanie prokuratury, żeby mężczyzna najbliższe miesiące spędził za kratkami.

W niedzielę z policyjnej celi został do sądu doprowadzony 21-letni Patryk P., sprawca wczorajszego wypadku na obwodnicy Lubartowa. Ze względu na to, że kierował on po pijanemu a w wypadku który spowodował zginał przypadkowy kierowca auta z którym prowadzone przez niego bmw się zderzyło, prokurator wnioskował, żeby najbliższy okres mężczyzna był izolowany i spędził za kratkami. Sędzia przychylił się do tego wniosku i zadecydował, że najbliższe trzy miesiące Patryk P. spędzi w areszcie.

Do wypadku doszło około godziny 2. w nocy z piątku na sobotę na obwodnicy Lubartowa na wysokości wsi Annobór Kolonia. Na początku obwodnicy zderzyły się trzy pojazdy. Kierujący bmw mężczyzna, jadąc w kierunku Lublina, z ogromną prędkością najechał na tył auta terenowego, które chwilę po zderzeniu zapaliło się. Siła uderzenia wypchnęła pojazd na jadącą z naprzeciwka ciężarówkę. Auto terenowe uderzyło w bok ciężarówki a następnie w bariery energochłonne.

Pomimo szybkiej akcji strażaków w aucie terenowym spłonął jego kierowca. Jak wykazało badanie alkomatem, sprawca wypadku, czyli kierujący bmw mężczyzna miał w wydychanym powietrzu ponad promil alkoholu. Nic poważnego mu się nie stało.

W sobotę po południu, zaledwie kilkanaście godzin po nocnym, tragicznym w skutkach wypadku na obwodnicy Lubartowa, 21-letni Patryk P. usłyszał prokuratorskie zarzuty za spowodowanie śmiertelnego wypadku pod wpływem alkoholu oraz kierowanie pojazdem mechanicznym po pijanemu. Mężczyzna przyznał się do winy, jednak skorzystał z przysługującego mu prawa do odmowy składania wyjaśnień.


Większy widok mapy
(fot. KPP Lubartów, PSP Lubartów)
2015-03-08 16:15:07

21 komentarzy

  1. oczywiście, stado nieudaczników ! może wszystkich krewnych, sąsiadów i znajomych do więzienia ? nauczcie się, że każdy sam odpowiada za swoje czyny i winny jest tylko i wyłącznie Patryk. Wasze komentarze są naprawdę poniżej krytyki. boli Was, że sami nic nie osiągnęliście w życiu ?

    • No to Patryczek ma osiągnięcia jak mało kto. W wieku 21 lat i zabić (spalić) człowieka to niewielu może sobie do CV wpisać.

  2. czy to prawda, że był dodatkowo pod wpływem środków odurzających, bo mnie takie słuchy doszły

  3. Najszczersze Kondolencje składam rodzinie chłopaka który spłoną w aucie:((

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Eko Targ w Świdniku
Dożynki w Mieście czyli Dożynkowy Jarmark Lubelski
I Ogólnopolski Bieg Ariański na Nartorolkach
Trwają zapisy do CITY TRAIL!
ZooCentrum wraz ze Schroniskiem dla Zwierząt w Lublinie organizują Jesienny Piknik dla miłośników zwierząt