Liczba pasażerów wzrosła dwukrotnie. Kolejny rekord na lubelskim lotnisku

W porównaniu do ubiegłego roku, w lutym dwukrotnie więcej osób skorzystało z usług lubelskiego lotniska. Operacji lotniczych było o 38 proc więcej.

Luty był miesiącem, gdzie wzrosła liczba pasażerów korzystających z lubelskiego lotniska, wrosła dwukrotnie w porównaniu z rokiem ubiegłym. Z usług lotniska skorzystało 23 165 osób, rok wcześniej było ich 11 524. Oznacza to wzrost o 101%. Z kolei liczba wykonanych operacji lotniczych wyniosła 231. W porównaniu do lutego 2015 roku, kiedy było ich 167, daje to wzrost o 38%.

Już w styczniu niewiele brakowało do osiągnięcia dwukrotnego wzrostu liczby pasażerów. Wtedy to z Portu Lotniczego Lublin skorzystało 25 561 osób. Był to efekt m.in. dodatkowych rejsów uruchomionych w okresie noworocznym. Z kolei w lutym zainaugurowano połączenie lotnicze z Eindhoven w Holandii. Loty cieszą się sporym zainteresowaniem pasażerów.

W planach na bieżący rok jest odprawienie ok. 440 tys. pasażerów, co oznacza utrzymanie podobnego wzrostu liczby pasażerów. Dodatkowo zaplanowano rozbudowę budynku terminala i uruchomienie lotów do kolejnych miast Europy. Rozbudowę wymusza fakt, iż w sytuacjach, gdy jednocześnie są odprawiane trzy samoloty, w środku robi się ciasno. Dzięki inwestycji, która ma kosztować ok 5 mln złotych, pojawi się dodatkowe 1,5 tys. metrów kw. powierzchni.

(fot. Krzysiek Wiśniewski)
2016-03-02 19:35:50

Zobacz również

18 komentarzy

  1. Ja też podbiję statystykę. Kupiłem bilet w jedna stronę…

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Powiatowy Piknik Pszczelarski w Dęblinie
„Jarmark Pawłowski – ginące zawody” – święto miłośników folkloru i tradycji ludowej
Noc Muzeów w Woli Osowińskiej
Kościelec – Historia na Nowo – czyli piknik rodzinny w Piaskach
Seans filmowy pod chmurką na Placu Wolności