690 680 960

Łatwiej zaparkować przy ul. Pogodnej. Powstało kilkadziesiąt nowych miejsc parkingowych

Parkujące wzdłuż ul. Pogodnej w Lublinie auta nie tylko niejednokrotnie utrudniają ruch, lecz na dodatek utrudniają wyjazd z okolicznych uliczek osiedlowych. W końcu powstały nowe miejsca parkingowe.

Mieszkańcy ul. Pogodnej od dawna skarżą się na brak miejsc parkingowych. Zostawiają swoje pojazdy wzdłuż ulicy, co z kolei stanowi problem dla innych kierowców. Zdarza się bowiem, że pozostawione w nieprzemyślany sposób auto utrudnia swobodny ruch. Dodatkowo pojazdy zasłaniają widok kierowcom, którzy wyjeżdżają z uliczek osiedlowych.

W ubiegłym miesiącu, dzięki inicjatywie rady dzielnicy Bronowice i zaangażowaniu lokalnej społeczności rozpoczęły się prace związane z budową nowych miejsc parkingowych. Na odcinku od ul.Lotniczej w kierunku ul. Krańcowej powstało ponad 50 dodatkowych miejsc, gdzie mieszkańcy mogą pozostawić swoje pojazdy.

Na podobne rozwiązanie od dawna czekają także mieszkańcy pozostałego odcinka ul. Pogodnej, zwłaszcza od ul. Krańcowej do ul. Grabskiego, gdzie również występują poważne problemy związane z brakiem miejsc parkingowych. Wiadomo już jednak, że z uwagi na brak środków finansowych, nie ma szans aby tego typu inwestycję zrealizować w bieżącym roku. Zadanie to ma jednak być zgłoszone do przyszłorocznego budżetu i jeżeli zostanie zaakceptowane, prace ruszą w 2019 roku.

61

(fot. lublin112)
2018-08-13 16:35:58

10 komentarzy

 1. Super wiadomość.Dziękujemu panie rzuk.???

 2. A kretyni nadal zostawiają auta wzdłuż ulicy…

  • no własnie! a na zdjęciach, dalej zaparkowane auta:/ i co to zmieni? trzeba tam zakaz postawić, tylko co to zmieni? jak na wyjeździe na wysokości ul. Pogodnej 42 zakaz stoi,a auta i tak parkują, a milicja i SM wcale na to nie reaguja:/ pomijając już wiecznie zastawione przejście dla pieszych na wysokości pawilonu spożywczego! dziś o mało nie zostałam ja i inna piesza potrącona przez samochód, który jechał szybko( byłyśmy na środku przejścia więc nie ma mowy o wtargnięciu na przejście ). takie parkingi mogłyby się też znależć wzdłuż grabskiego po stronie osiedla na wprost praska.

  • Jeżeli nie ma zakazu to co jest złego w takim parkowaniu?

 3. Genialne ujęcie. Przed stworzoną zatoką dla samochodów stoi znak b36, znak ten dotyczy całej drogi, czyli jezdni, chodnika i zatok. Brawa… teraz niech straż tamtędy jeszcze przejedzie… :/

 4. to chyba pierwsza taka wiadomość z lublina…

Kursy walut

 • USD 4.5164zł 0.75%
 • GBP 5.4141zł -0.08%
 • EUR 4.6813zł -0.05%
 • CHF 4.7449zł -0.22%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Mikołajki w VIVO! Lublin
Badania bez skierowania. Okulistyczne Mikołajki w Poradni Okulistycznej Dziecięcej 1 Wojskowego Szpitala Klinicznego z Polikliniką SPZOZ w Lublinie
Walka o drugie z rzędu zwycięstwo na własnym parkiecie, konkurs „Rzuty za buty” i bezpłatny popcorn, czyli kolejny mecz koszykarskiej Lublinianki już w niedzielę
Zbiórka na rzecz psychiatrii dziecięcej
Zbiórka darów dla potrzebujących w Ukrainie