690 680 960

Kurz, pył i hałas, czyli uciążliwe prace na stacji Lublin Główny. Mieszkańcy piszą w tej sprawie do PKP PLK

Mieszkańcy budynków znajdujących się w sąsiedztwie stacji PKP Lublin Główny zaalarmowali nas o problemie dotyczącym przeprowadzanych prac przy remoncie linii kolejowej. Ja mówią, kurz, pył i hałas nie pozwalają im normalnie funkcjonować.

38 komentarzy

 1. W miejscu gdzie stoją bloki była bocznica kolejowa ,więc niech nie marudzą bo ludzie wiedzieli gdzie kupują mieszkania .

 2. To jest jakaś masakra.Dzieci uciekają z placu zabaw?To coś na zdjęciu trudno nazwać placem zabaw.A jak im kurz nie pasuje to niech wracają na wioskę do siebie,i problem rozwiązany A nie pisma tępe strzały pisza.

 3. Aby do wyborów… Potem ze 3 lata i skończą

 4. Ciekawe, czy nie przeszkadzało by osobom śmieszkującym gdyby ktoś im od północy do 3 nad ranem walił młotem udarowym po ścianie. Taki jest huk. Ale nie znam się to się wypowiem i powiem że mieszkańcy zjechali się z okolicznych wsi i chcą mieć spokój jak tam. Nie pozdrawiam.

  • Było nie kupować mieszanie obok torów, żałosne są te wazse żale. Taki samo podejście zaowocowało rozebraniem toru kartingowego, droższego lubelakom niż bloki które tam będą. Was też żałować nie zamierzamy, wiedziały gały co brały, dworzec jest ważniejszy!

   • Mam nadzieję, że ktoś będzie Ci tłukł się pod samym oknem przez pół nocy przez 2 miesiące. Tylko się nie żal wtedy i z dumą przyjmij owy huk!

    • A po remoncie będą jeździły pociągi. W nocy też. I co wtedy? Jakie argumenty? Nie popieram formy w jakiej co niektórzy się wypowiadają, ale trzeba się z tym liczyć jak kupuje się mieszkanie przy torach że czasami coś przy nich robią, w nocy też, bo mają tak podpisaną umowę i musza tak robić, a pociągi będą jeździć całkiem głośno bo tory będą nowe to i szybkość nie będzie mała. Coś za coś, niższa cena bo przy torach, ale za to będzie hałas i niedogodności. Jak postawią ekrany to też będzie źle bo zasłaniają widok? A może nabywcy tych mieszkań liczyli na to że zlikwidują linię kolejową. A tu niespodzianka. Remont i dostosowanie torowiska do wyższych prędkości. Czyli nie będzie cicho.

 5. To nie wiedzieli, że koło dworca mieszkanie kupują?

 6. Tępi ludzie nie potrafią czytać ze zrozumieniem.
  Mowa jest nie o dźwiękach generowanych przez pociągi czy przez samą stację kolejową a o hałasie i kurzu, który wytwarzają koparki przerzucające gruz praktycznie 24h/d , 7 dni w tygodniu.
  Autor artykułu nie wspomniał o fakcie iż jest to miejsce przeładunku owego gruzu.
  A co do lokatorów to w momencie kupna mieszkań nie mieli oni pojęcia iż będzie tam miejsce składowania oraz załadunku gruzu ponieważ sytuacja ma miejsce dopiero od 2-3 miesięcy . Zostali oni postawieni przed faktem dokonanym

  • Budowa kolei z miasta wojewódzkiego do stalicy jest w mojej ocenie ważniejsza niż narzekanie nawet 1000 mieszkańców.

  • Jak te kwadratowe „klity” budowali to też był hałas i się kurzyło jakoś wtedy nie słyszałem żeby kolejarze błaznowali z tego powody w internecie.

 7. No to teraz będą każdy kamyczek w szmaty zawijać przed załadunkiem żeby jaśnie państwa nie fatygować hałasem .Trzeba było wprowadzić się na którekolwiek osiedle w latach 80-dziesiatych, spychacz pod balkonami i to nie jeden z drugiej strony bloku ryczy koparka a błoto i doły po kolana i jakoś ludzie wytrzymali i mieszkali dalej ale lepiej płaksikować .

 8. powiem tak , tez by mnie to wkurzlo gdybym tam mieszkal ale… po pierwsze prace kolejowe sa po to by poprawic jakosc pod wzgledem polaczen z Lublina gdzie obecnie prawie nigdzie pociagi nie jezdza bo wszedzie sa komunikacje zastepcze , po drugie poprawi wizerunek lubelskich kolei a po trzecie wszyscy ktorzy zakupili tam mieszkania wiedzieli ze ruch kolejowy bedzie tam zawsze, a bedzie jeszcze wiekszy gdy wszystko pokonczą. Wiec teraz prace remontowe a pozniej ruch pociagow. prosze wiec byc na to przygotowanym na zawsze.

 9. Jak się dobrze na PKP zasadzą to PKP będzie musiało zwinąć ten dworzec kolejowy i powstaną tam kolejne bloki. Tak jak tor wyścigowy zwinęli bo przeszkadzał tak samo można i zwinąć tory kolejowe. W końcu kto będzie jeździł tymi pociągami? Od dzieciństwa kochałem kolej, ale na Lubelszczyźnie podróżowanie PKP się jakoś nie przyjęło.

 10. Wyżyna stary gaj tam jest dopiero kurz Chalas skład smród Zapraszam poetów komentarzy jednej nocy byś nie wytrzymał Od tego walenia 24na dobę

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

II Festyn Rodzinny w Niebrzegowie
Dożynki gminne w Siemieniu. Zagrają Energy Girls, Malibu i News
Potańcówka przy fontannie
Milejowski Koncentrat Smaków czyli dożynki gminno parafialne
Piknik rodzinny w Osowie