Sobota, 13 kwietnia 202413/04/2024
690 680 960
690 680 960

Słoneczny Wrotków przedłuża sezon

Ze względu na sprzyjające warunki pogodowe kompleks basenów na Słonecznym Wrotkowie będzie czynny także w pierwszej połowie września. O zakończeniu sezonu zadecyduje pogoda.

– Zapraszamy na wyjątkowe zakończenie tegorocznego lata w kompleksie Aqua Lublin. A do ośrodka Słoneczny Wrotków zapraszamy nie tylko w wakacje, ale także we wrześniu – poinformował dziś Miłosz Bednarczyk rzecznik prasowy MOSiR „Bystrzyca.

Ośrodek Słoneczny Wrotków jak co roku miał być otwarty do końca wakacji, czyli do niedzieli 1 września. Ale fantastyczna pogoda, wysokie temperatury i piękne słońce w końcówce lata sprawiły, że kompleks będzie czynny także we wrześniu.

– Ze względu na rozpoczęcie roku szkolnego i zakończenie sezonu urlopowego w dni powszednie baseny będą zamknięte. Jesteśmy za to gotowi – m.in. dzięki zapewnieniu odpowiedniej obsługi i obsady ratowników – do tego, że Słoneczny Wrotków otworzyć w dwa kolejne weekendy września – wyjaśnia Miłosz Bednarczyk.

Kompleks będzie czynny na pewno w weekend 7-8 września. Otwarcie basenów w następny weekend, tj. 14-15 września, będzie zależne od pogody – baseny będą czynne, jeżeli na niebie nadal będzie więcej słońca niż chmur, a temperatura powietrza będzie wyższa niż 20 stopni Celsjusza.

– O temperaturę wody w basenach jesteśmy spokojni, bo od tego sezonu – po największej przebudowie w historii – kompleks jest wyposażony w system podgrzewania wody – dodaje Miłosz Bednarczyk.

W sobotę 31 sierpnia i niedzielę 1 września w kompleksie Aqua Lublin na najmłodszych będą czekać m.in.: kule wodne, fantastyczna zabawa z animatorami i stoisko Decathlon Lublin – Węglin z maskami do nurkowania. Będą również pyszne promocje w Restauracji Prosto z Mostu. Wszystko w ramach pożegnania lata w Aqua Lublin.

(fot. SW)

3 komentarze

  1. Szkoda tylko że nic na basenach nie wolno. Skakać nie wolno /nawet na nogi/ podrzucać dziecka w wodzie nie wolno. A na zjeżdżalni wolna amerykanka bez ratownika. Ciekawie gdzie łatwiej o wypadek.

  2. Nie tylko pogoda zdecyduje o zakończeniu sezonu. Może to być także bombelek, który wywoła incydent kałowy.

Z kraju