Wtorek, 23 kwietnia 202423/04/2024
690 680 960
690 680 960

Nad Włodawką powstanie nowoczesna promenada

W Urzędzie Marszałkowskim w Lublinie podpisano umowę, dzięki której możliwe będzie wybudowanie promenady nad rzeką Włodawką. Całkowita wartość projektu to niemal 1,2 mln złotych.

To już pewne. Do Włodawy trafi 944 033, 76 zł z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020. Dofinansowanie pozwoli na realizację projektu „Włodawski Trakt Turystyczny – Promenada Nadbużańska”.

We wtorek 27 sierpnia burmistrz Włodawy Wiesław Muszyński i Skarbnik Elżbieta Torbicz podpisali w Urzędzie Marszałkowskim w Lublinie umowę na dofinansowanie projektu „Włodawski Trakt Turystyczny – Promenada Nadbużańska”.

– Podpisanie umowy zwieńczyło nasze starania o dofinansowanie tej inwestycji. Dziękuję Panu Sekretarzowi i pracownikom urzędu za ogrom wykonanej pracy. Budowa promenady pozwoli na ożywienie tej części miasta. Jest to dobre miejsce do odpoczynku na świeżym powietrzu. Wielu mieszkańców mimo licznych trudności spaceruje brzegiem Włodawki. Już niebawem będą mogli się cieszyć rekreacją w bardzo komfortowych warunkach – mówi burmistrz Wiesław Muszyński.

Nowoczesna promenada nad Włodawką połączy ulicę Mostową z ulicą Okunińską. Składać się będzie z chodnika i ścieżki rowerowej, ławeczek, miejsc postojowych dla rowerzystów oraz pomostu widokowego. Teren będzie oświetlony i objęty stałym monitoringiem. Dzięki temu mieszkańcy Włodawy oraz turyści wypoczywający nad jeziorem Białym będą mogli podziwiać zabytki miasta, a z drugiej strony obszar chroniony Natura 2000 „Poleska Dolina Bugu”.

Całkowita wartość projektu to 1 188 026,35 zł. 95% tej kwoty pokryją środki z dofinansowania.

(fot. UM Włodawa)

Jeden komentarz

  1. To ja dziękuję za taką promenadę. Trzeba będzie uważać żeby jakiś nawiedzony pedalarze nie rozjechał dziecka.

Z kraju