Poniedziałek, 22 kwietnia 202422/04/2024
690 680 960
690 680 960

Kurierowi bardzo się śpieszyło, pojechał na czerwonym (wideo)

Kilka dni temu w Lubartowie nasza Czytelniczka zarejestrowała pojazd, którego kierowca zignorował wskazania sygnalizacji świetlnej i pojechał na czerwonym świetle. Samochód oznakowany był logiem jednej z firm kurierskich.

Od naszej Czytelniczki otrzymaliśmy nagranie, na którym widać pojazd oznakowany logiem jednej z firm kurierskich zatrzymujący się przed przejściem dla pieszych.

Po chwili kierowca, pomimo czerwonego światła na sygnalizatorze, wjeżdża na pasy i kontynuuje swoją jazdę. Taka niecierpliwość lub nieuwaga może być przyczyną przykrego w skutkach wypadku.

Ku przestrodze!

(fot. wideo nadesłane Monika)

57 komentarzy

 1. konfidentka, ciekawe jak sie teraz czuje ze donosi na swoich rodaków. facet przepuścił pieszego i pojechał. złamał przepisy, ale nikomu krzywdy nie zrobił. nie widze powodu do rozsyłania wideo po portalach. pewnie kupiła kamerke rok temu za 200 zł i sie cieszy ze w koncu cos nią nagrała

  • nie w tym przypadku ale coraz więcej nagrań na „SCH” jest prowokowana przez nagrywających – przyspieszają zamiast wpuścić, przejeżdżają na czerwonym aby tylko się nagrało RIKORD WIDJO

   Sam mam rejestratory z obu stron ale tylko „do obrony”

  • I bardzo dobrze, że wrzuciła. Przecież w komentarzach zawsze dominuje narracja, że piesi rzucają się pod samochody i nikt nie przyjmuje do wiadomości, ilu kierowców śmiga po pasach na czerwonym. Może wreszcie oczka się otworzą niektórym komentującym.

 2. Nazywanie kogoś konfidentem jest w tym przypadku co najmniej niedojrzałe emocjonalnie. Może te nagranie i nieuchronna kara spowoduje, że kierowana zmądrzeje i w przyszłości nie spowoduje innego niebezpiecznego wykroczenia lub przestępstwa, w którym ktoś mógłby zostać ranny lub nawet zginąć, ktoś z twojego bliskiego otoczenia Ciekawy.

 3. Patrząc na komentarze jednak człowiek napełnia się optymizmem że jednak w naszym kraju bycie konfidentem jest stanowczo piętnowane. Pani Moniko, droga czytelniczko, niech Twoje życie nabierze sensu w inny sposób niż przez bycie donosicielem.

 4. Tak, bo ludzie biegają z prędkością geparda. Nawet jakby jakiś pieszy chciał w tamtym momencie wbiec na to przejście przed tego dostawczaka to musiałby zapie*niczać szybciej niż odrzutowiec pasażerski.
  Ten kurier zrobił źle, ale żadnego zagrożenia nie stworzył. Za to niejeden pieszy tam przechodził na swoim czerwonym i uniknął kary więc w tym przypadku i kurierowi można podarować.

 5. dobrze Monika zrobila, nic by mu sie nie stalo jakby odczekal az sie zmieni swiatlo

Z kraju