Środa, 17 kwietnia 202417/04/2024
690 680 960
690 680 960

Kupili bilety na koncert, przejechali kilkaset kilometrów, nie zostali wpuszczeni na wydarzenie

Mieszkańcy Świdnika zakupili przez Internet bilety na koncert muzyczny w Krakowie. Kiedy pojawili się na miejscu, nie zostali wpuszczeni na wydarzenie. Jak się okazało bilety były fałszywe.

Do Komendy Powiatowej Policji w Świdniku stawił się 49-letni mężczyzna, który poinformował, że został oszukany podczas zakupu biletów na koncert.

Z jego zawiadomienia wynika, że żona mężczyzny na portalu społecznościowym znalazła ogłoszenie, w którym osoba prywatna oferowała do sprzedaży bilety. Para skontaktowała się z ogłoszeniodawcą, który przesłał im skan biletów oraz skan rzekomej transakcji podczas której zakupił te bilety z oficjalnej strony świadczącej sprzedaż wejściówek na eventy. Na wskazane konto para przelała 600 złotych.

Kiedy wybrali się na koncert do Krakowa, podczas sprawdzania biletów okazało się, że wejściówki są fałszywe, a kody kreskowe znajdujące się na bilecie nie figurują w systemie. Sprawą zajmują się policjanci.

Jak nie dać się oszukać podczas zakupów w Internecie?

Zakupy online stały się popularne w ostatnich latach, ale niestety wraz z ich popularnością wzrosła również liczba oszustw internetowych. Aby uniknąć oszustw podczas zakupów online, należy przestrzegać kilku ważnych zasad:

– Kupuj tylko od zaufanych sprzedawców: przed dokonaniem zakupu warto sprawdzić opinie o sprzedawcy, jego adres i numer telefonu. Można również skorzystać z usług porównywarki cen, aby porównać oferty różnych sprzedawców.

– Zwróć uwagę na metody płatności: unikaj płatności za pośrednictwem Western Union lub MoneyGram, ponieważ mogą one nie zapewnić ochrony przed oszustwem. Bezpieczniejsze opcje to płatność kartą kredytową lub PayPal.

– Zachowaj ostrożność przy zakupach z zagranicy: w przypadku zakupów z zagranicy należy uważać, ponieważ mogą wystąpić problemy z wysyłką, a także zwróceniem towaru. Przed dokonaniem zakupu należy sprawdzić, czy sprzedawca oferuje zwrot towaru i kto pokrywa koszty wysyłki.

– Nie udostępniaj swoich danych osobowych: nigdy nie podawaj swoich danych osobowych (np. numeru dowodu osobistego, adresu zamieszkania itp.) podczas dokonywania zakupów online. Skorzystaj z opcji „gościa”, jeśli jest dostępna, aby dokonać zakupu bez tworzenia konta na stronie.

– Korzystaj z antywirusów i oprogramowania anty-malware: upewnij się, że masz zainstalowane oprogramowanie antywirusowe i anty-malware na swoim urządzeniu, aby chronić się przed atakami hakerów.

– Zachowaj ostrożność podczas korzystania z Wi-Fi publicznego: nie dokonuj zakupów online lub nie wprowadzaj swoich danych osobowych podczas korzystania z Wi-Fi publicznego, ponieważ istnieje ryzyko, że dane mogą zostać przechwycone przez osoby trzecie.

Pamiętaj, że podstawową zasadą jest ostrożność i uważność. Jeśli coś wydaje się podejrzane lub niepewne, lepiej zrezygnować z zakupu.

(fot. Policja Świdnik)

6 komentarzy

  1. No to wycieczka się udała że hej nie lepiej było kupić sobie harnasia i pójść do lasu

  2. A czyj to był koncert?

  3. nie kryty krytyk

    kupili bilety na oficjalnej stronie i ich oszukali nie możliwe,
    kupili z odsprzedaży bo było tanio?? no było tanio, czy było sprawiedliwie?? było tanio.

Z kraju