Sobota, 27 kwietnia 202427/04/2024
690 680 960
690 680 960

Kryminalni z Puław na podium ogólnopolskiego konkursu (zdjęcia)

Kryminalni zajęli III miejsce w finale ogólnopolskiego konkursu „Policjant Służby Kryminalnej Roku 2023”. Zmagania mundurowych odbyły się w Pile. Nasi policjanci zajęli także; II miejsce w kategorii indywidualnej „Najlepszy policjant operacyjno – rozpoznawczy” oraz III miejsce w kategorii „Najlepszy technik kryminalistyki”.

W VI. Ogólnopolskim Konkursie Policjant Służby Kryminalnej Roku 2023 o miano najlepszej drużyny i najlepszego policjanta służby kryminalnej walczyli policjanci reprezentujący garnizony wszystkich wojewódzkich komend. Konkurs odbył się w dniach 20-22 czerwca w Szkole Policji w Pile. Organizatorem konkursu była Szkoła Policji w Pile, Biuro Kryminalne KGP, Biuro Zwalczania Przestępczości Ekonomicznej KGP oraz Centralne Laboratorium Kryminalistyczne Policji.

17 grup reprezentujących garnizony wszystkich województw rywalizowały o miano Policjanta Służby Kryminalnej Roku 2023. Uczestnicy konkursu przeszli przez następujące konkurencje: oględziny miejsca zdarzenia, sprawdzian wiedzy praktycznej, sprawdzian umiejętności strzeleckich, sprawdzian umiejętności praktycznych w zakresie udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Policjanci z regionu na III miejscu

W klasyfikacji generalnej tytuł „Najlepszej Drużyny Służby Kryminalnej Roku 2023”, zdobyła reprezentacja Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku. Wicemistrzem Konkursu została drużyna z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. Nasza drużyna z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie uplasowała się na trzecim miejscu.

Reprezentanci Lubelskiego garnizonu zajęli także II miejsce w kategorii indywidualnej „Najlepszy policjant operacyjno – rozpoznawczy” oraz III miejsce w kategorii „Najlepszy technik kryminalistyki”. Policjanci, którzy reprezentowali nasz garnizon na co dzień pracują w puławskiej komendzie Policji.

Laureaci konkursu zostali uhonorowani nagrodami finansowymi, a także odznakami laureatów konkursu „Policjant Służby Kryminalnej”, pucharami i dyplomami. Dodatkowo jednostki Policji, w których pracują trzej najlepsi technicy kryminalistyki, wyłonieni w drodze finałowych zmagań, otrzymały walizki kryminalistyczne ufundowane przez Centralne Laboratorium Kryminalistycznego Policji.