Środa, 17 kwietnia 202417/04/2024
690 680 960
690 680 960

Kruszywo w naczepie widmo. Kupił ją za granicą, nigdy nie zarejestrował (zdjęcia)

Niecodzienny finał miała czwartkowa kontrola pojazdu transportującego 26 ton kruszywa drogą wojewódzką nr 747. Po weryfikacji danych naczepy w Centralnej Ewidencji Pojazdów stwierdzono, że taki pojazd nigdy nie został zarejestrowany w Polsce, a przedsiębiorca posłużył się tablicą rejestracyjną z innej, posiadanej przez siebie naczepy.

W miniony czwartek w Kamieniu w powiecie opolskim, inspektorzy z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Lublinie zatrzymali do rutynowej kontroli zespół pojazdów składający się z ciągnika siodłowego i naczepy, którym jeden z lubelskich przedsiębiorców transportował 26 ton kruszywa drogowego.

Kierujący nie okazał dowodu rejestracyjnego, więc inspektor zweryfikował dane z tablicy rejestracyjnej pojazdu w Centralnej Ewidencji Pojazdów (CEP). Weryfikacja wykazała, że dane zawarte na tabliczce znamionowej pojazdu (numer VIN), są niezgodne z danymi pojazdu zarejestrowanego w bazie pod tym konkretnym numerem rejestracyjnym.

Kolejna weryfikacja, tym razem po numerze VIN, również zakończyła się fiaskiem, bo takiego pojazdu nie było w bazie. Istna naczepa widmo. Po ujawnieniu tych faktów kierowca, po konsultacji z szefem przyznał, że naczepa ta została zakupiona za granicą, ale nigdy nie została zarejestrowana w Polsce. W kontroli uczestniczyli także funkcjonariusze Policji, którzy będą badać sprawę pod kątem ewentualnego przestępstwa.

W zakresie naruszeń transportowych inspektorzy transportu drogowego wszczęli postępowanie administracyjne zagrożone karą pieniężną w kwocie 2000 złotych za wykonywanie przewozu drogowego pojazdem bez wymaganego badania technicznego. Dodatkowo, z uwagi na brak ubezpieczenia OC naczepy, odrębne postępowanie będzie prowadził Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny.

Kruszywo w naczepie widmo. Kupił ją za granicą, nigdy nie zarejestrował (zdjęcia)

fot. WITD

(źródło WITD)

13 komentarzy

  1. No to Januszex zaoszczędził…

  2. Po co rejestrować i płacić OC? Rowery są tego idealnym przykładem.

  3. Dziad-trans ,Janusz biznesu . Woźnica ma z km płacone ?

  4. … na mandat , szefo wąsaty marian potrąci wożnicy z diety że dał sie złapać

  5. Znajome logo mimo efektu rozmycia ?

  6. No i co z tego jeździć jeździła pieniądz zarabiała wielkie mi halo. No chyba że była na ukwainskih blachach wtedy to doje…i to z grubej ruly

  7. trzebabylo numry nakleic od tej drugiej

  8. Pewnie tablice nowa zrobił bo mógł zgubić i jeżdżą 2 naczepy na takich samych numerach po drodze.

  9. Nosił Wilk (Grześ) razy kilka, ponieśli i wilka 😛

  10. … niech ITD pójdzie tropem i sprawdzi wszystkie pojazdy tego janusza

Dodaj komentarz

Z kraju