Poniedziałek, 26 lutego 202426/02/2024
690 680 960
690 680 960

Z kraju: Cztery osoby nie żyją. Przed śmiercią zażywały dopalacze

W Łodzi zmarły dwie kobiety, zaś w Bełchatowie dwóch mężczyzn. Wszystko wskazuje na to, że osoby te wcześnie zażywały dopalacze.

Prokuratura Okręgowa w Łodzi prowadzi śledztwo związane ze śmiercią czterech osób, dwóch kobiet i dwóch mężczyzn. 20 lipca po zażyciu dopalaczy zmarła 30-latka, zaś jej znajomy w dalszym ciągu pozostaje w szpitalu. Z kolei w miniony weekend zmarła młoda kobieta, a jej partner jest w stanie krytycznym. Lekarze walczą o jego życie.

Rzecznik łódzkiej prokuratury prok. Krzysztof Kopania, dla dobra śledztwa, nie ujawnia szczegółów weekendowego zdarzenia. Policjanci zatrzymali już mężczyznę, który sprzedał niebezpieczną używkę. Okazał się nim 29-letni mieszkaniec Łodzi. W mieszkaniu mężczyzny policjanci odnaleźli blisko 240 gramów substancji niewiadomego pochodzenia. Jak wynika ze wstępnych badań część spośród nich stanowiły narkotyki. Ponadto na poczet przyszłych kar zabezpieczono od mężczyzny ponad 31 tysięcy złotych, 355 euro oraz inną walutę. Śledczy ustalili, że to 29-latek sprzedał 20 lipca dopalacze będące przyczyną zgonu młodej kobiety.

Mężczyźnie został przedstawiony zarzut sprowadzenia niebezpieczeństwa dla życia i zdrowia wielu osób oraz posiadania znacznej ilości narkotyków. Jest to czyn zagrożony karą nawet do 12 lat pozbawienia wolności. O jego dalszym losie zadecyduje prokurator i sąd.

Z kolei w Bełchatowie, prawdopodobnie po zażyciu dopalaczy, zmarło dwóch mężczyzn. Pomimo przeprowadzonej reanimacji nie udało się uratować 19-latka. Zaś po kilku godzinach ratownicy medyczni interweniowali w jednym z bełchatowskich bloków, gdzie znaleziono 31 i 36-latka. Mężczyźni był w stanie krytycznym. 36-latek zmarł zaś jego 31-letniego kolegę odratowano. Sekcja zwłok da odpowiedź, co było przyczyną zgonu 19 i 36-latka.

Dopalacze są obecnie jedną z najczęstszych przyczyn zatruć i zgonów wśród młodzieży. Ich zażycie ma bardzo poważne konsekwencje zdrowotne, a leczenie zatruć jest bardzo utrudnione z uwagi na zmieniający się skład tych substancji.

2018-07-30 16:56:06
(fot. Policja Łódź)

20 komentarzy

  1. jakby jaranko byla legalne to ludzie by nie brali tego gow….

  2. mówią, że zwierze to bezmyśle i głupie stworzenie a jak nazwac takiego „kogos” kto swiadomie zabija sie jakas chemia niewiadomego pochodzenia…. co to musi byc za osobnik? w moim rozumowaniu zwierze jest jednak bardziej myślace bo TRUCIZNY NIE ZJE!

Z kraju

Polityka i społeczeństwo