Wtorek, 28 maja 202428/05/2024
690 680 960
690 680 960

Kradzież samochodu w Lublinie. Nadajnik GPS doprowadził policjantów do „dziupli” pod Warszawą (zdjęcia)

W ubiegłym tygodniu został skradziony pojazd osobowy marki Kia z jednego z parkingów na Czechowie. Policjanci dotarli do pojazdu dzięki znajdującemu się w nim nadajnikowi GPS. Samochód był już na wstępnym etapie rozbiórki.

W ubiegłym tygodniu w dzielnicy Czechów doszło do kradzieży pojazdu osobowego marki Kia o wartości ponad 100 tys. złotych. Auto znajdowało się na niestrzeżonym parkingu. Właściciele o zdarzeniu dowiedzieli się rano i od razu zgłosili sprawę policjantom z komendy miejskiej.

Jak się okazało, w pojeździe znajdował się nadajnik GPS. Jego wskazania doprowadziły funkcjonariuszy na teren powiatu wołomińskiego w woj. mazowieckim.

Operacyjni z KMP i KWP w Lublinie oraz z Wołomina szybko zaplanowali wejście na ustaloną posesje, gdzie znajdowała się „dziupla”. Tam funkcjonariusze odnaleźli skradziony kilka godzin wcześniej samochód. Auto było już na wstępnym etapie rozbiórki na części. Na posesji zatrzymany został 73-latek.

Policjanci przewieźli mężczyznę do policyjnej celi. Następnego dnia 73-latek usłyszał zarzuty kradzieży z włamaniem. Za to przestępstwo grozi do 10 lat więzienia.

Kradzież samochodu w Lublinie. Nadajnik GPS doprowadził policjantów do „dziupli” pod Warszawą (zdjęcia)

Kradzież samochodu w Lublinie. Nadajnik GPS doprowadził policjantów do „dziupli” pod Warszawą (zdjęcia)

(fot. Policja Lublin)

31 komentarzy

 1. Miejcie się na baczności

  Uwaga! Uwaga. Dzięki rządom pis w Polsce bardzo mocno wzrosła liczba kradzieży, włamań, wymuszeń! Zabezpieczajcie swój dobytek. Pis i złodzieje kradną nawet w biały dzień.

  • Też to słyszałem . Zaje…. li wszystkim ubekom emerytury .

   • jeszcze bardziej kumaty

    Sprzątaczkom, cieciom, konserwatorom też, za to że pracowali w tej firmie. A ci co byli dobrze ustawieni – np.: tow. „Balbina” – mają się nadal bardzo dobrze.

    • TW Wolfgang też ma się dobrze.

    • No, ba, cała esbecja to ciecie, sprzątaczki i konserwatorzy. Standardowe tłumaczenie esbeków.

    • Ustawiony to jest TW Carex (Cimoszewicz), TW Znak(Boni), TW Aktor (Nowak), TW Must (Olechowski) i paru innych bohaterów obecnej opozycji. Można sobie samemu odpowiedzieć na pytania – skąd wziął pieniądze Frasyniuk na firmę transportową? Jakim cudem sędzia Żurek zgromadził taki majątek z pensji sędziego? Dlaczego Lewandowski i Balcerowicz za bezcen sprzedawali majątek narodowy? I wiele, wiele innych pytań 😉

 2. Dziadek pewnie nawet nie wie o co chodzi, slupek

 3. Za moich czasów żadnych GPSów nie było…

 4. I teraz zamiast wieść spokojne życie emeryta, oglądać przed południem TV, zajmować się wnukami, a latem pracować na działce dziadek będzie pierdzial w celi.

 5. Dobre nadajniki GPS kosztują już kilkadziesiąt złotych tak jak i rejestratory jazdy. Warto oszczędzać ? Ja bez tzw. kamerki nie wyjechałem na ulicę już dwadzieścia lat. Nie mam problemów z sytuacjami kto miał zielone na skrzyżowaniu a i sądy póki co biorą taki zapis jako dowód. Kupić samochód za 100 tysięcy bez GPS-a i kamerki ? Czasem właściciel nawet nie wie, że coś takiego wozi…

 6. Męndy z Wawy do Lublina kraść przyjeżdżają taka bieda jak rządzi szambo czaskowski.

 7. to dlatego szroty mają takie zyski – już nie wiedzą co z forsą robić

 8. Stary pójdzie za kolegów nawet do ziemi jak będzie trzeba.

Wiadomości z info112