Czwartek, 22 lutego 202422/02/2024
690 680 960
690 680 960

Kontrole taksówkarzy w Lublinie. Kierowca ciężarówki ze sporym mandatem

W miniony piątek lubelscy policjanci wraz z funkcjonariuszami Inspekcji Transportu Drogowego kontrolowali taksówki oraz osoby świadczące przewóz osób na aplikację. W trakcie działań 9 kierowców zostało ukaranych mandatami, w 1 przypadku przeprowadzone zostanie postępowanie administracyjne, zaś 4 kierujących straciło dowody rejestracyjne.

Początek minionego weekendu rozpoczął się od kontroli taksówek i podmiotów świadczących przewóz na aplikację. W piątek policjanci wspólnie z funkcjonariuszami Inspekcji Transportu Drogowego skontrolowali łącznie 40 kierowców. W trakcie akcji sprawdzane były uprawnienia, trzeźwość, licencje oraz inne dokumenty niezbędne do świadczenia tego typu usług.

– W trakcie działań skontrolowanych zostało łącznie 40 kierowców. W 9 przypadkach skończyło się na nałożeniu mandatu karnego, w 1 sprawie zostanie przeprowadzone postępowania administracyjne, 4 pojazdy były niesprawne techniczne i w tych przypadkach zatrzymano dowody rejestracyjne. Najczęstsze przewinienia, za które nakładane były kary to braki w dokumentach, nieodpowiednie wyposażenie samochodu oraz niewłaściwy stan techniczny – relacjonuje nadkomisarz Kamil Gołębiowski z Komendy Miejskiej Policji w Lublinie.

5200 zł mandatów dla kierowcy ciężarówki

Ponadto w trakcie kontroli mundurowi zauważyli kierującego ciężarówką, który poruszał się po drodze pomimo weekendowego zakazu ruchu. Jak się okazało, mężczyzna dodatkowo jechał na cudzej karcie.

Kierujący pojazdem stracił prawo jazdy i został ukarany 4 mandatami na łączną kwotę 5200 złotych. Dodatkowo przedsiębiorcę czeka postępowanie.

(fot. Policja Lublin)

9 komentarzy

 1. 4 samochody na 40 niesprawne. Nie za dużo? Przez bolciarzy i innych free mam większy szacunek do tradycyjnego złotówy. Ich samochody przynajmniej były czyste i nie pokancerowane. Widział ktoś bolta bez podrapanego lakieru?

  • ja widziałem, ale już nie jeździ, bo był za wolny i nie chciał łamać przepisów 🙂

 2. Czyli co 10-ty kurs z aplikacji nie powinien się odbyć… Ryzyk fizyk

 3. A ja ich chwale ubera i bolta za ich cenę i punktualność za troszkę ponad 10zl z Turki do centrum lublina

  • Tiaaa reklamuj się synku. Na mnożniku weekendowym wywiózł mnie kiedyś czarny za 60 PLN pod bramę krakowską, gdzie normalną taxi placę 35-40 pln !!!

   • Ogolił frajera.

   • Kierownik budowy

    Do lOwitam widać jakaś złotówa się odezwała popierwsze na Aplikacje bolta czy Ubera nawet popolnocy nawet taki kurs jak ktoś tam pisze z Turki do lublina ponad 10km do centrum miasta nie wyjdzie więcej niż coś ponad 10zl więc tylko i wyłącznie powinny jeździć takie korporacje takie uber czy bolt bo są poprostu tanie a nie naciągacze które tylko podbijają strefy do 4

 4. Renault laguna z bolt czają się na ciebie
  Cwaniaczku już nie posmigasz 130 przez miasto

 5. Nigdy taxi tylko Bolt.

Dodaj komentarz

Z kraju

Polityka i społeczeństwo