Kontrole kierowców Taxify nie ustają, wręcz przybierają na sile. Do akcji włączyła się policja (zdjęcia)

Kolejnych czterech kierowców Taxify i tylko w ciągu dwóch dni zatrzymali lubelscy policjanci i inspektorzy transportu drogowego. Podobne kontrole rozpoczęły się w wielu miastach w całym kraju.

W Lublinie cały czas trwają intensywne kontrole kierowców wykonujących zarobkowy przewóz osób. Co więcej, przybierają one na sile. Wcześniej działania te prowadzili funkcjonariusze Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego. W tym tygodniu do działań włączyli się także policjanci. Przełożyło się to na czterech zatrzymanych kierowców w ciągu zaledwie dwóch dni. Wszyscy z nich wykonywali działalność w ramach aplikacji Taxify.

W środę rano w dzielnicy Dziesiąta zatrzymany został kierowca opla, w południe na Czubach w ręce policjantów wpadł kierowca renaulta, w piątek po południu na Wrotkowie zatrzymano kierowcę peugeota, zaś wieczorem w rejonie dworca PKS kierującego renaultem. Tym razem, w większości przypadków kierowcy pochodzili spoza Lublina. Pojazdy zarejestrowane były m.in. w woj. mazowieckim czy śląskim. Kierowcy nie byli zaś w stanie okazać wszystkich wymaganych przy tego typu działalności zezwoleń i dokumentów.

Jeden z kierowców posiadał za to kasę fiskalną. Jednak, jak w trakcie przesłuchania przyznał jeden z pasażerów, już po zatrzymaniu kierowca podszedł do niego i poprosił o to, aby zeznał, że wystawił mu paragon na przejazd. Wobec kierowców wszczęte zostało postępowanie administracyjne. Grozi im grzywna w wysokości 14 tys. złotych. Jak wyjaśniają inspektorzy, dotychczas każda z kontroli wykazała nieprawidłowości.

Paweł Gruszka z WITD podkreśla, że działalność polegająca na zarobkowym przewozie pasażerów wymaga posiadania licencji na przewóz osób. Każdy kierowca, który wykonuje tego typu działalność, musi też posiadać m.in. ważne orzeczenia lekarskie i psychologiczne. Funkcjonariusze zapewniają, że tego typu kontrole prowadzone będą cały czas, niewykluczone, że z jeszcze większą częstotliwością. Co więcej, przykład z Lublina biorą już kolejne miasta w całym kraju, w których również ruszyły zmasowane kontrole kierowców Taxify i Ubera.

(fot. lublin112)

69 komentarzy

 1. Początek KOŃCA KORPORACJI. Sałaciarze uciekajcie do Taxifi lub Ubera bo bezrobocie was czeka.

  • Kierowca taxify.

   W Lublinie już jeżdżą. Ciekawe czy korporacja o tym wie bo się na to nie zgadzają… Ciekawe ????

 2. Winiarskiemu prostakowi coś się przyśniło że może zostać głównym i jest okazja się wykazać łapiąc bandytów z taxify. Jeździjcie chłopaki.

 3. Fakty wygkadaja tak ze kierowcy maja licencje i zaswiadczenia lekarskie, tylko WITD kwestionuje ich uzycie w takim przypadku przewozu jak zamowienie przewozu przez aplikacje. Placa podatki od dochodu, duzo wieksze niz taksowkarze, a wszystko co ktos opisuje redaktorzyna jest stronnicze i ustawione tak zeby przedstawic w jak najgirszym świetle kierowcow taxify. Ciekawe swoja droga czy inspektorzy za otrzymane pieniadze od portalu za relacje i udostepnienie zdjec placa podatki.

  • Czy J. posiada wiedzę, że publiczne pomawianie jest karalne? Materiał opisuje daną sytuację i w żaden sposób nie jest stronniczy. A zdjęcia są autorstwa naszych reporterów.

   • Kierownik budowy

    Kto opłaca te artykuły i czemu redaktor podróżuje w radiowozie?

    • Jak ma Pan pytania i odwagę, nasz numer telefonu jest dostępny na stronie, chętnie odpowiemy na wszystkie zagadnienia.

     Pana insynuacje są niskiego lotu.

     • Kierownik budowy

      Wczoraj znajomego zatrzymali za brak pasów. Przeszukałem całe Lublin112 i ani słowa o tym nie napisaliście.
      A na te wszystkie zatrzymania to „redaktor” trafia przypadkiem? Bo nie przypominam sobie żeby miejsce kontroli było podawane na stronie witd ??

      • Tak jak już napisaliśmy, jest telefon na stronie, jak jest odwaga można do nas zadzwonić. Ciekawość będzie zaspokojona.

     • Kierownik budowy

      A to tajemnica? Proszę pisać na forum, to nie Ukraina.

 4. Typowy Lubelak Bimbrownik

  Normalnie jak za czasów Gomułki czy nawet Stalina.
  Czystki czystki czystki.
  Polak zawsze zakabluje na Polaka gdy ten widzi że bardziej się innemu powodzi….
  Szkoda że służby likwidują mi możliwość tańszego podróżowania.
  Ile razy było tak że TAXIARZ usiłował mnie przewieźć dłuższą drogą czy na wyższej taryfie i nie mówiąc już o tym, że jak prosiłem o paragon to albo papier mu się skończył czy wysiadła mu drukarka termiczna w kasie fiskalnej.
  Taka jest niestety rzeczywistość, że państwowe służby stają murem za ,,legalnym” taxiarskim złodziejskim procederem…..
  Żenada…..

 5. Do kolegi z Taxi fay 3 rzeczy w taksówce najtańszy kurs na dzień dzisiejszy w lublinie wynosi 5 zł 50 zł bo tyle wynosi opłata początkowa i kilometr jest pierwszy gratisowo W taxi najniższy kurs to 10 zł rzecz Druga Jeśli pasażer zamawia taksówkę w korporacji i z niej rezygnuję nie ponosi z tego tytułu żadnych kosztów w taxi fay Jeżeli nie wyjdziesz do samochodu pobiera ci się z konta 10 zł i rzecz 3:00 w taksówkach korporacyjnych obowiązuje pierwsza i druga taryfa bez względu na to o której godzinie jedziesz w zależności od taryfy kurs zawsze wyjdzie tyle samo zdarzają się przypadki w wyższej ceny tylko i wyłącznie jeżeli są utrudnienia w postaci korków bądź wypadku i tego typu podobnych rzeczy w taxi fay wysokość kursu uzależniona jest od zapotrzebowania na ich samochodu Zobaczymy czy zwolennicy taxi fai będą zadowoleni w Sylwestra jeżeli zamiast na przykład 15 zł będą musieli zapłacić 30 do 40 a może i więcej przekonali się już o tym ludzie korzystający z tego typu przewoźników w Warszawie poczytajcie na internecie ile jest reklamacji na to że kierowcy Taxi fay specjalnie nie podjeżdżają dokładnie pod adres po to żeby zarobić tylko na tym że rzekomo pasażer do nich nie doszedł a pasażer I tak i tak ma potrącone 10 zł z konta i reklamacji oczywiście taxi fajnie uwzględnia i na koniec kolego z taxi fay Zobaczymy jak długo będą wypłaca live on premię bo na razie to nie znam żadnej korporacji która wypłacała kierowcą tylko za to że zrobili określoną ilość zleceń w danym dniu teraz płacą wam Dlatego że dopiero weszli na rynek Poczekaj jeszcze pół roku i wtedy się przekonasz ile będziesz zarabiał

  • Człowieku błagam użyj przecinków, kropek i poprawniej polszczyzny. Klient przed kursem wie ile zapłaci. Trafia was, wiemy o tym. Ale bardzo mi przykro w Lublinie jest taxify i już w nim zostanie. Lepiej się módl żeby uber nie wszedł tak jak planuje w 2019 bo sałaciarzu Cie szczyści. Sprawy sobie nie zdajecie z ilości kursów wykonywanych przez taxify dziennie w Lublinie. A ITD może nawet bezdomnych zatrudnić i tak to nic nie da.

 6. Przepraszam za kilka błędów ale niestety mikrofon zniekształca niektóre słowa oczywiście najtańszy kurs w taksówce to 5 złotych i 50 groszy przy założeniu że kurs jest na tyle krótki że nie ma przebicia na taksometrze No i co ty na to kolega z taxi Fi jak coś wiesz to napisz uczciwie skoro tak jesteś za uczciwą konkurencję czy napisałem prawdę czy coś przekręciłem Chciałbym wiedzieć Może ja też założę sobie aplikację skoro u was taki wypas

  • Twoi koledzy już zainstalowali aplikacje. Tylko jest problem. W taxify nie można jeździć starymi trupami. Mercedes 190 nie przejdzie.

 7. Zapewne czasem jeździsz z sąsiadem tym starym trupem. Popatrz obiektywnie na auta w korporacjach i przestań wrzucać wszystkich do jednego worka. Jeśli chcesz korzystać z ubera lub tego typu przewoźników, wolno ci. W tej sprawie nie chodzi o namawianie do poruszania się taksówką, ale o legalność przewozu osób. I nie piszcie o dorabianiu do studiow, bo wśród taksówkarzy jest spora grupa ludzi, którzy na taksówce właśnie dorabiają.

 8. Po czym poznać tępego polaczka????
  Odp.jeździ uberem i się tym chwali:-)

  • Po czym poznać tepego Polaczka? Nie zna podstaw pisowni, uzywa po cztery znaki zapytania i nie odróżnia uber od taxify.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Pobiegnij leśnym szlakiem w szczytnym celu
Wyprawa – „Uroczyska pogranicza zapomniane cmentarze Polesia”
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
Spotkanie autorskie z Joanną Brodzik – „Umami. Opowieści i przepisy”
European Teqball Tour w Chełmie (wideo)