Konkurs dla dzieci „Numer alarmowy 112”

Wojewoda lubelski Przemysław Czarnek ogłasza konkurs dla dzieci pn. „Numer alarmowy 112”. Jego celem jest zachęcenie nauczycieli i uczniów do zainteresowania się tematyką numeru alarmowego 112.

Lubelski Urząd Wojewódzki zaprasza do wzięcia udziału w konkursie promującym wiedze o numerze alarmowym 112. Jego celem jest zachęcenie nauczycieli i uczniów do zainteresowania się tematyką numeru alarmowego 112, propagowanie i promowanie numeru wśród społeczeństwa, skierowanie uwagi najmłodszych na rodzaj niesionej pomocy przez nr 112, sposób zgłaszania zagrożeń i przebieg rozmowy z operatorem numeru alarmowego 112.

Ważne jest także uczulenie najmłodszych na skutki blokowania linii alarmowej oraz związanych z tym zagrożeń dla życia i zdrowia innych osób potrzebujących pomocy ale także rozwój umiejętności plastycznych i literackich wśród dzieci.

Konkurs skierowany jest do uczniów szkół podstawowych w dwóch kategoriach wiekowych:
1) uczniowie klas 0 – IV dla części plastycznej Konkursu
2) uczniowie klas III – VI dla części językowej Konkursu.

Tematyka prac powinna nawiązywać do zadań związanych z obsługą zgłoszeń alarmowych wpływających na numer alarmowy 112.

W części plastycznej Konkursu prace mogą być wykonane dowolną techniką plastyczną (np. ołówek, kredka, pastele, farby plakatowe, wycinanki itp.). Prace powinny być wykonane na papierze typu brystol w formacie A3 (297×420 mm).

W części językowej Konkursu prace powinny być wykonane w formie rymowanego tekstu o minimalnej ilości 4 wersów wydrukowanego w formacie A4 (210×297 mm).

Prace należy składać osobiście, nadsyłać pocztą lub przesyłką kurierską (na koszt nadsyłającego) do dnia 31.01.2017 r. (decyduje data dostarczenia do siedziby organizatora) z załączonym formularzem zgłoszeniowym do każdej pracy oraz podpisaną na odwrocie pracą z imieniem i nazwiskiem autora na adres: Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego w Lublinie, ul. Spokojna 4, 20-914 Lublin. Z dopiskiem „Konkurs 112”

O wyłonieniu zwycięzców konkursu zdecyduje Komisja Konkursowa powołana przez Centrum Powiadamiania Ratunkowego.

Więcej informacji o konkursie i nagrodach znajdziecie tutaj.

 

2017-01-07 11:20:18
(fot., wideo MC)

Zobacz również

6 komentarzy

 1. Numer 112 to fikcja która jest na siłę wciskania ludziom. Gdy się dzwoni by uzyskać informacje co należy zrobić w danej sytuacji operator jak z automatu przyjmuje zgłoszenie bez porady czy konkretnej informacji. Lepiej dzwonić pod numer alarmowe bo tam konkretnie można uzyskać poradę czy informacje.

  • A od kiedy numer 112 jest po to aby uzyskać tam informację albo poradę? Gościu chyba nie wiesz po co jest nr 112. Weź udział z dziećmi w konkursie to może się dowiesz.

  • Marne masz pojęcie…operator przyjmuje, z automatu jak to nazwałeś, zgłoszenie jeśli jest ono zasadne i wymaga interwencji w trybie ALARMOWYM!!! Nie wiem czy wiesz ale czas ma tu zasadnicze znaczenie…Jeśli szukasz porady czy chcesz sobie pogadać to nie wybieraj numeru 112. Proste??? Proste!!!

 2. Numer alarmowy to w niepotrzebny twór w którym pracują ludzie malo kompetentnji najlepiej dzwonić na numery do służb jeśli chce się uzyskać szybką pomoc.

 3. Głównym problemem jest to że 112, nie dysponuje jednostek. Więc jak może w jakiś skoordynowany sposób, przyjmować zgłoszenia??
  Dopóki jeden twór nie będzie przyjmował zgłoszeń i dysponował jednostek, będzie bałagan.
  W tej chwili operator 112 nie ponosi żadnej odpowiedzialności za swoją pracę, może przyjąć 1000 zgłoszeń i przekazać je np. do pogotowia i niech pogotowie się martwi jak to ogarnąć kilkunastoma zespołami.
  A on sobie dalej siedzi i może przyjmować kolejne. Na chwilę obecną to taka centrala telefoniczna.

 4. Zgadzam się w całej rozciągłości tym bardziej że siedzą tam cywile którzy popelniaja mase bledow mylą adresy łącza niestymi służbami co trzeba, dlatego nigdy nie będą dorownywac organom służbom to tego przeznaczonych.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Klimat mazurskich jezior w Opolu Lubelskim, czyli impreza „Szanty i ryby”
Żniwowanie w skansenie: W lnianych strojach i z kosami w dłoniach ruszą do pracy
Pokazy symulatora dachowania oraz wystrzału poduszki powietrznej
Koncert Marcina Stycznia w Parku Dźwięków. Będą też zajęcia o ziołach
Muzyka, leżaki, jedzenie, kawa i napoje: Chillout Festiwal 2021