690 680 960

Koniec z darmowym parkowaniem przy Arenie Lublin. Trwa montaż parkomatów (zdjęcia)

Darmowe parkowanie na parkingu przy Arenie Lublin przechodzi do historii. Dzisiaj od godzin porannych trwa montaż parkomatów. Już wiadomo, jakie stawki będą obowiązywały za pozostawienie pojazdu na parkingu przy miejskim stadionie.

W sobotę od rana na parkingu przy Arenie Lublinie trwa montaż parkomatów. To niestety ostanie dni darmowego parkowania w rejonie stadionu miejskiego. Wszystko za sprawą podpisanej umowy pod koniec 2022 r. przez MOSiR „Bystrzyca” z firmą Europark, która będzie już wkrótce zajmować się pobieraniem opłat i ściganiem tych, którzy nie zapłacą. Na razie umowa będzie obowiązywała przez dwa lata.

Jedno jest pewne, w pierwszych dniach lutego system zacznie działać i będą pobierane opłaty za parkowanie 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. A te kształtują się następująco: pierwsza godzina 2 zł za pojazd osobowy, 10 zł za autokar, dwie godziny 4,20 zł za osobówkę i 21 zł za autokar, trzy godziny parkowania to wydatek 6,80 zł za pojazd osobowy, w przypadku autokaru to już 34 zł, każda kolejna godzina będzie liczona po 2 zł w przypadku pojazdu osobowego i 10 zł w przypadku autokaru. Opłata dodatkowa będzie wynosić 95 zł. Parkomat nie będzie wydawał reszty.

Przy Arenie Lublin wyznaczonych jest łącznie 813 miejsc parkingowych. Należy pamiętać o tym, że każdy parking, gdzie pobierane są opłaty musi być odpowiednio oznakowany i zawierać informację o regulaminie parkowania. Oznakowanie to musi być widoczne dla kierowców i co najważniejsze czytelne.

Kolejne takie urządzenia pojawią się przy Hali Globus (ul. Kazimierza Wielkiego), a także przy ośrodkach Słoneczny Wrotków i Dąbrowa nad Zalewem Zemborzyckim. Już teraz należy liczyć się z tym, że do biletu za mecz, czy też koncert trzeba będzie doliczyć koszty parkowania, podobnie muszą o tym pamiętać osoby wypoczywające nad lubelskim zbiornikiem.

Osoby parkujące w sobotę na parkingu przy Arenie Lublin nie kryły zdziwienia mówiąc, że pusty parking będzie jeszcze bardziej pusty, a miasto „zrobiło pod górę” osobom, które m.in. przyjeżdżają do pobliskiego parku na spacer, czy też pobiegać, a także tym, którzy pozostawiają tu swoje samochody i udają się na dworzec PKP.

(fot. lublin112.pl)

88 komentarzy

 1. Rosyjskich czołgów to nie zatrzyma ./

 2. 2 złote za parkowanie, 10 drifowanie. 2 złote za parkowanie, 10 za bycie przygłupem i cwaniakowanie.

 3. Brak toru za 3,2,1: 🙂

 4. I tak na publicznym mieniu dorabia się prywatna firma. Czyżby Żuk zamierzał toczyć inną kulę?

 5. Z torbami pójdziecie jak nic 😂

 6. Bardzo złe rozwiązanie, zamiast promować, zapełnić, potem lekkie opłaty to od razu KASA 24/7… czy zaskoczy również tych korzystających z wykupionego biletu na Arenę ?

 7. Durnie rządzący. Parking pusty ale trzeba jeszcze bardziej pusty zrobić.
  Więcej aut do centrum…

 8. 6 zeta to serio aż tak dużo dla Was, żeby zapłacić jak idziesie na meczyk? To już poważnie taka bieda na tym wschodzie Polski…
  Na żylete i tak nikt samochodem nie przyjedzie, bo na trzeźwo nie pójdą.

 9. Więc jadę na mecz siatkówki na Globus, ale nie wiem ile czasu mecz potrwa 3 sety czy może 5 setów, nie wiem czy mam wykupić parking na 2h czy na 4h.

Kursy walut

 • USD 4.3742zł 1.7%
 • GBP 5.3417zł 0.85%
 • EUR 4.6911zł 0.2%
 • CHF 4.7623zł 1.39%

Polub nas