Środa, 28 lutego 202428/02/2024
690 680 960
690 680 960

Kolejny wyrok w sprawie złamania zasad kwarantanny. 28-latek ma do zapłacenia 5 tys. złotych

Opuścił miejsce kwarantanny, by odwiedzić mieszkającą w sąsiedniej miejscowości babcię. Sąd w Opolu Lubelskim ukarał mężczyznę grzywną w wysokości 5 tys. złotych.

Podczas kontroli osób przebywających na kwarantannach, opolscy policjanci nie zastali w domu 28-letniego mieszkańca gminy Józefów nad Wisłą. Jak się okazało, mężczyzna nie zastosował się do przepisów i pojechał do pobliskiej miejscowości odwiedzić babcię.

Policjanci rozpoczęli procedurę w kierunku art. 116 kodeksu wykroczeń, który określa odpowiedzialność karną za nieprzestrzeganie nakazów i zakazów przez chorego lub nosiciela choroby zakaźnej lub osoby sprawującej nad nimi pieczę.

Sprawa trafiła do sądu, który uznał 28-latka za winnego naruszenia warunków kwarantanny i wymierzył mu karę grzywny w wysokości 5 tysięcy złotych oraz obowiązek zwrotu kosztów postępowania.

(fot. pixabay.com)

6 komentarzy

  1. Dlaczego 5tys? A nie 30tys i inne kary za narazenie zdrowia i zycia innych. Szlachta %+#$÷&÷8
    A potem zadzwoni pani babcia ze sie zle czuje i zeby przyjechalo pogotowie… a potem a ni byl Wnuczek biznesmen z niemcow przyjechal . A to wazne?? Dla niej nastepne 30tys!!

  2. Jak nie bedzie kar 30tys na dzien dobry . To sie szlachta nie nauczy. Dla tych co nie przestrzegają kwaratanny i dla tych co ich kryja i zgadzaja sie by do niech przyjezdzali to tak będzie….

  3. I ujawnianie danych . To by ich nauczyło. Takie to polskie społeczeństwo. To sie zmienia ale margines jest wciąż duuuzy

  4. 30 tysiaków na dzień dobry i żadnych ulg, bo inaczej będzie wysyp chodzących „wirusów”.

  5. Drakonskie kary, które są bez sensu.!!! Wstyd. !!! Karac obywateli ktorzy utrzymują Panstwo Polskie takimi karami. Kierowca ktory narusza przepisy drogowe i jedzie atuem 230 km/h dostaje mandat 500 zl a nastolatek za praktycznie nic 5000 zl. Facet jadacy na rowerze 12.000 zl WSTYD WSTYD!!! Ja bym mandatu nie przyją !!!

  6. Smieszne, dzisiaj czwartek godz 11nstoja za nowa z fajkami we 3 a przed nowa ok 6, czy policja jest oplacana? Sami pomyslcie

Z kraju

Polityka i społeczeństwo