Kolejny przemyt złomu w tym miesiącu

mso 9]>–>

Normal
0
21

Ponad dwieście kilogramów złomu ukrył w samochodzie osobowym Białorusin, który usiłował wjechać do Polski.

W środę nad ranem funkcjonariusze Służby Celnej z przejścia granicznego w Terespolu podczas kontroli samochodu osobowego marki citroen, którym do naszego kraju usiłował wjechać 48-letni Białorusin, odkryli schowany w różnych miejscach auta złom metali kolorowych. Każda pusta przestrzeń w pojeździe była wypełniona metalowymi elementami, ukryte były one m.in. w nadkolach, pod siedzeniem, deską rozdzielczą a także w miejscu gdzie powinno znajdować się radio.

Łącznie celnicy znaleźli ponad dwieście kilogramów złomu miedzi w postaci drutu miedzianego, mosiądzu i stali kwasoodpornej w formie sprasowanych rur i chłodnic samochodowych. Kierujący autem na białoruskich numerach rejestracyjnych 48-letni Antoni S. wyjaśnił, że złom odzyskał m.in. ze zużytego sprzętu AGD, który to dostarczali mu znajomi. W ten sposób chciał zarobić dostarczając go do jednego ze skupów metali kolorowych w Białej Podlaskiej.

Funkcjonariusze ze względu iż ujawniony towar może być odpadem, przekazali go do oceny Wojewódzkiemu Inspektoratowi Ochrony Środowiska. Po oględzinach inspektorat uznał, że są to odpady, a ich przywóz do Polski został dokonany z naruszeniem obowiązujących przepisów. Kierujący autem mężczyzna został przekazany funkcjonariuszom z Komendy Miejskiej Policji w Białej Podlaskiej. O nielegalnym przemieszczaniu odpadów powiadomiony został również  Główny Inspektor Ochrony Środowiska w Warszawie. Zatrzymanemu grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

To już kolejna w tym miesiącu próba przemytu złomu, udaremniona na przejściu granicznym w Terespolu. 8 lipca celnicy zatrzymali 97 kg metali kolorowych, które do Polski próbował przewieźć 27-letni Białorusin Dzmitry S.

null
null
(fot. Izba Celna)

Jeden komentarz

  1. Śmiećhu wart

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

WeFilm – Lubelskie Dni Filmu
Wielki finał piłkarskiego Turnieju Wolności w województwie lubelskim
„Obieraczki kapuściane” w Muzeum Wsi Lubelskiej
Kazimierskie Święta Sąsiada
Trwają zapisy do CITY TRAIL!