Sobota, 25 maja 202425/05/2024
690 680 960
690 680 960

Złomiarze jednego dnia dwukrotnie zatrzymani za kradzież

Grupa złomiarzy dwukrotnie w ciągu jednego popołudnia wpadła w ręce policjantów. Za każdym razem za kradzież złomu.

W czwartek po godzinie 15-tej do dyżurnego Komendy Powiatowej Policji we Włodawie zadzwonił anonimowy mężczyzna, który zgłosił że na terenie dawnego planu apelowego byłej Jednostki Wojskowej przy ul. Sztabowej we Włodawie znajduje się grupa mężczyzn, którzy niszczą ogrodzenie. Patrol funkcjonariuszy niezwłocznie udał się na miejsce, które wskazał informator. Gdy dojechali zauważyli dwóch mężczyzn, którzy wyrywali z ziemi metalowe barierki, zaś kawałek dalej znajdowały się metalowe elementy, które mężczyźni zdołali już wcześniej uszkodzić i przygotować do wyniesienia.

Zatrzymani, zmęczeni zajęciem oraz alkoholem, który czuć było od nich z daleka, od razu przyznali się do zniszczenia elementów placu. Wyjaśniając, że zamierzali uzyskany metal sprzedać w jednym z punktów skupu złomu. Obaj zostali przewiezieni do komendy policji, gdzie funkcjonariusze po ustaleniu wszystkich danych oby mężczyzn przebadali ich na zawartość alkoholu. Okazało się, że mieli po niecałe dwa promile alkoholu w organizmie. Po wykonaniu niezbędnych czynności zostali zwolnieni do domu.

Nie minęła godzina, a dyżurny odebrał telefon z informacją, że sprzed jednego z budynków jakiś mężczyzna kradnie metalową kratę. Gdy patrol po kilku minutach dotarł na miejsce, mężczyzna na widok radiowozu odrzucił skradzioną rzecz i szedł dalej udając że nic się nie stało, natomiast idący z nim drugi mężczyzna, niósł ze sobą metalowe pręty. Gdy mundurowi podeszli aby zatrzymać mężczyzn, okazało się że są to ci sami, którzy przed godziną opuścili budynek komendy. W trakcie prowadzonych czynności okazało się, że złomiarze nie działali sami, wraz z nimi był trzeci mężczyzna, jednak uciekł na widok nadjeżdżającego radiowozu. Policjanci ustalili jego adres i zatrzymali go w mieszkaniu.

Wszyscy mężczyźni są mieszkańcami Włodawy i mają 25, 37 i 62 lat. Trafili do policyjnego aresztu. Trwa wycena dokonanych przez nich szkód. Za zniszczenie mienia i usiłowanie kradzieży mężczyznom grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Komentarze wyłączone