Kolejna osoba z koronawirusem w Polsce

W chwili obecnej w Polsce jest już 6 zachorowań spowodowanych koronawirusem. O nowym przypadku poinformował w sobotę na konferencji prasowej minister zdrowia Łukasz Szumowski.

W sobotę minister zdrowia Łukasz Szumowski poinformował o nowym przypadku zachorowania w Polsce z powodu koronawirusa. Badania wykazały u kolejnej osoby wynik dodatni. Mamy już w kraju 6 osób chorych, poinformował minister zdrowia. W chwili obecnej osoby z koronawirusem znajdują się w Zielonej Górze, Ostródzie, Szczecinie i Wrocławiu. Wszyscy chorzy czują się dobrze, nie ma zagrożenia dla ich życia.

U osób zarażonych koronawirusem najczęściej występują objawy gorączki i kaszlu, do tego dochodzą duszności, bóle mięśni i zmęczenie organizmu. U ok. 15-20 proc. zarażonych przebieg choroby jest ciężki, zaś u 2-3 proc. chorych kończy się zgonem. Do tej pory na świecie odnotowano ponad 102 tys. przypadków zarażenia koronawirusem.

Na podstawie danych dotyczących oceny ryzyka opracowanych przez Światową Organizację Zdrowia (WHO), z punktu widzenia zagrożenia epidemiologicznego, Główny Inspektor Sanitarny nie zaleca podróżowania do Chin oraz Korei Południowej, Włoch, Iranu, Francji (departament Oise w Regionie Hauts-de-France, region Ile-de France, departament Górna Sabaudia w regionie Owernia-Rodan-Alpy, departament Morbihan w regionie Bretania), Niemiec (Nadrenia Północna-Westfalia) i Japonii.

Według stanu na 6 marca 2020 r. zgłoszono 3 385 zgonów z: Chin (3044), Włoch (148), Iranu (107), Korei Południowej (42), Stanów Zjednoczonych Ameryki (12), Francji (7), pokładu międzynarodowego przewoźnika (Japonia) (6), Japonii (6), Hiszpanii (3), Australii (2), Iraku (2), Filipin (1), San Marino (1), Szwajcarii (1), Tajwanu (1), Tajlandii (1) i Wielkiej Brytanii (1).

(fot. MZ)

23 komentarze

 1. Ten nasz mynyster zdrowia, zaczyna już ludzi straszyć mynystrem sprawiedliwości…

 2. „Obecnie w związku z podejrzeniem koronawirusa, który wywołuje chorobę COVID-19, hospitalizowanych jest w kraju 128 osób, ponad 1300 osób przebywa w kwarantannie domowej i ponad sześć tys. objętych jest nadzorem sanitarnym.”

 3. Kwestia czasu i.kazdy będzie narażony koronowirusa za kilka miesięcy planeta pochłonie pół istnień …Hiszpanka pochłonęła miliony ludzi w 1918 roku ,A to pochłonie pół planety proste

 4. Mydło będzie niedługo po 200 zł, ciekawe cz3go nie zamkna szkół i różnych będziewia jestem ciekaw

 5. Zamknąć na stałe granice i lotniska na 3 tygodnie i będzie kraj czysty ale nie niech se jeżdżą w te i nazat różne obcokrajowce i nasi ,bo jakby nie wiadomo co się stało jakby zakaz wprowadzić na 3 tygodnie

 6. nie bójmy się koronawirusa PIS jest znacznie gorszy!

 7. Świetny pomysł !!!

 8. Jak będę miał wirusa to na pewno nigdzie się nie zgłoszę.
  Wybiorę się na dłuuugą wycieczkę.
  Nawet nie wiecie jakie urzędy i instyrucje odwiedzę kaszląc i plując

 9. Jak będę miał wirusa to napewno nigdzie się nie zgłoszę.
  Wybiorę się na dłuuugą wycieczkę.
  Nawet nie wiecie jakie urzędy i instytucje odwiedzę kaszląc i plując ….

 10. Taa… To typowy Polak myślał tak jak powiedział mnie to nie dotyczy… zaraził ludzi z nim podróżujących. Prosty nie okrzesany chłop że wsi pojechał odwiedzić wnuki. Połowa wiejskiej ludności kręci się w te i we w te bo wszystkie dzieci za granicą. Tylko rozumu brak.

  • refren – jesteś ku.wa tak tępym zj.bem że aż brakuje słów na twoją głupotę.
   Szkoda, że nie zdechłeś jak cię rodzili… rozumiem że jesteś z miasta i w życiu nie byłeś za granicą i już raczej nie będziesz bo cię wirus zabije.

   • Człowiek głupi wykazuje się mściwością, w tym przypadku życzy śmierci ,nie rozumie komentarza ani przekazu w nim zawartego.Na takich się nie zwraca uwagi.Refren olej prymitywa ! Bo już przekroczył granicę.

    • Do pustego chama

     Nie dziwię się że nie rozumiesz bo jesteś aż tak głupi jak Twój tępy brat refren. Pewnie też wielki mieszczanin z ciebie z problemami do ludzi z poza miasta. Jeżeli dalej nie rozumiesz …. Zresztą, poproś kogoś niech ci wytłumaczy, chamie

     • No przepraszam tylko wieśniak jest taki zawziuńty ! Spadaj z stąd bo Cię furia katolicko- ciemna przerwie.Nie życzę nikomu śmierci prostakù.

 11. Lepiej wirus niż własna mściwośc i podłość! Żal mi Cię podły mały pseudo człowieczku. Zdrówka życzę! I tym się różnimy!

 12. A Grodzki po powrocie z Włoch chciał na lotnisku obejść procedury bezpieczeństwa. Niewiarygodne.

 13. rzad wam glowy pierze waniszesrem

 14. jutro do kosciola i wody swieconej

 15. Są i pozytywy… może ten naród się w końcu nauczy myć… nie tylko ręce.
  Z drugiej zaś strony przy takiej „chorobie brudnych rąk” nie widzę jakość przyszłości partii rządzącej. Będą pierwsi.

  • Choroba brudnych rąk? Coś Ci się z czerwonką pomyliło. To można nazwać chorobą głębokiego chuchu. Wdychasz i gotowe!

 16. Do malwa.
  Po pierwsze to jestem idiotko od urodzenia lubelakiem (niestety), a po drugie to ten twój kościółek to w trybie natychmiastowym bym zlikwidował. Jacy wy głupi jesteście…

 17. Większość ludzi którzy napierda..ją na kościół ma ślub kościelny. To jak to w końcu z wami jest?

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 4.0031zł -0.53%
  • GBP 4.9213zł -0.21%
  • EUR 4.4503zł 0.54%
  • CHF 4.1621zł 0.31%

  Polub nas

  Darmowe ogłoszenia lokalne

   Materiały wideo

   Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
   99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
   W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
   W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)
   Szturm Twierdzy Zamość 2019

   Co? Gdzie? Kiedy?

   Dzień Dziecka w gminie Podedwórze. Dla najmłodszych przygotowano balony z helem
   Policjanci zapraszają do honorowego oddawania krwi
   Lubelskie obchody Dnia Flagi RP i Święta Narodowego Trzeciego Maja
   #zostańwdomu z Muzeum Wsi Lubelskiej | Oferta kulturalna Muzeum w sieci
   #zostańwdomu i weź udział w warsztatach kultury online