690 680 960

Kolejna nocna akcja policji. Co trzeci skontrolowany odjechał z mandatem

Minionej nocy na terenie Lublina oraz okolic, policjanci przeprowadzili działania „Stop agresji na drodze”. Czterech kierowców straciło uprawnienia.

W piątek wieczorem, na ulice Lublina jak też drogi w okolicach miasta, wyjechało znacznie więcej policyjnych patroli niż zwykle. Znaczna część funkcjonariuszy poruszała się w nieoznakowanych radiowozach. Zadaniem mundurowych było zatrzymywanie tych kierowców, którzy nie zwracają uwagi na obowiązujące przepisy ruchu drogowego a tym samym, stwarzają duże zagrożenie dla innych użytkowników dróg.

– Głównym celem działań jest poprawa stanu bezpieczeństwa na drogach poprzez wyeliminowanie z ruchu kierujących znajdujących się pod wpływem alkoholu lub środków działających podobnie do alkoholu, a także kierujących rażąco naruszających przepisy ruchu drogowego – wyjaśniali policjanci. Tym razem skupiono się na najpoważniejszych wykroczeniach kierowców, mających jednak groźne następstwa w postaci wypadków.

W ramach działań skontrolowanych zostało blisko 150 kierujących. Co trzeci z nich odjechał z mandatem karnym, których nałożono 48. Czterech kierowców, oprócz mandatu, musiało oddać na trzy miesiące swoje prawo jazdy. Znacząco przekroczyli oni bowiem swoją prędkość na terenie zabudowanym. Za zły stan techniczny pojazdów zatrzymano także 3 dowody rejestracyjne. Wpadło również trzech kierowców, którzy prowadzili swoje pojazdy po pijanemu.

(fot. lublin112)
2015-11-21 12:23:35

24 komentarze

  1. ..A dlaczego niema kontroli „ze świeczką” w korkach? Przecież to takie proste-wysłac dwie białe czapki w korek i dmuchamy!!!

  2. Prośba do panów z policji nie tylko w nocy ale i w dzień takie akcje by się przydały

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Festyn Rodzinny na Rynku w Modliborzycach
Koncert: Śpiewajmy Piosenki Żołnierskie
Zlot motocyklowy w Szczebrzeszynie
Obchody Święta Wojska Polskiego w Garnizonie Lublin
Piknik Rodzinny w Konopnicy