Kolejna nocna akcja policji. Co trzeci skontrolowany odjechał z mandatem

Minionej nocy na terenie Lublina oraz okolic, policjanci przeprowadzili działania „Stop agresji na drodze”. Czterech kierowców straciło uprawnienia.

W piątek wieczorem, na ulice Lublina jak też drogi w okolicach miasta, wyjechało znacznie więcej policyjnych patroli niż zwykle. Znaczna część funkcjonariuszy poruszała się w nieoznakowanych radiowozach. Zadaniem mundurowych było zatrzymywanie tych kierowców, którzy nie zwracają uwagi na obowiązujące przepisy ruchu drogowego a tym samym, stwarzają duże zagrożenie dla innych użytkowników dróg.

– Głównym celem działań jest poprawa stanu bezpieczeństwa na drogach poprzez wyeliminowanie z ruchu kierujących znajdujących się pod wpływem alkoholu lub środków działających podobnie do alkoholu, a także kierujących rażąco naruszających przepisy ruchu drogowego – wyjaśniali policjanci. Tym razem skupiono się na najpoważniejszych wykroczeniach kierowców, mających jednak groźne następstwa w postaci wypadków.

W ramach działań skontrolowanych zostało blisko 150 kierujących. Co trzeci z nich odjechał z mandatem karnym, których nałożono 48. Czterech kierowców, oprócz mandatu, musiało oddać na trzy miesiące swoje prawo jazdy. Znacząco przekroczyli oni bowiem swoją prędkość na terenie zabudowanym. Za zły stan techniczny pojazdów zatrzymano także 3 dowody rejestracyjne. Wpadło również trzech kierowców, którzy prowadzili swoje pojazdy po pijanemu.

(fot. lublin112)
2015-11-21 12:23:35

Zobacz również

24 komentarze

 1. Powinni takie akcje robić na krakowskim przedmieściu,Okopowa, Hempla. Przyjeżdżają barany ze wsi tatusia mercedeskiem i się popisuja.

  • zgadza się, tatochody LSW, LLE i LUB, a powodów by otrzymali mandaciki co rusz…

   • Zgoda powinni kontrolować, a skąd P. konkretny ci takie głupoty o rejestracjach przychodza do głowy? rejestacja ma najmniej do gadania w kwestii pustości w głowie…

   • Pewnie tak, ale zapomniałeś o tatochodach LU, LPU, LLB, LC, LCH, LPA i jeszcze paru innych… 😉

   • co niektórym się z tymi rejestracjami roi – mam rejestrację LU (leasing) a w Lublinie nie mieszkam i nigdy nie mieszkałem – i co z tego wynika???

 2. Jest nocna akcja, można się pochwalić statystykami, a w środku dnia kolejny pijany potrąci ludzi na przejściu dla pieszych!

  • bardzo dobrze że nocna akcja, lepsze niż kontrolowanie normalnych ludzi jadących rano do pracy.

   • Musisz być bardzo ograniczonym umysłowo człowiekiem jeśli nie rozumiesz różnicy między porannym SZCZYTEM, a nocnymi pustkami na ulicy. Chociaż dla ciebie to pewnie bez różnicy, bo u ciebie na wsi pewnie czy dzień, czy noc, auta i tak przejeżdżają raz na godzinę. 😉

 3. A na serwisówkach od Lublina do Piask jeszcze nie spotkałem policji a o północy cuda się tam dzieją.

 4. Brawo! Oby więcej takich akcji !!

 5. Co noc powinno tak byc, jezdza za nasze pieniądze nie dla picu lub na stacje na hotdoga tylko po to żeby lapac idiotów za kulkiem.

 6. i bardzo dobrze, łapać to tałatajstwo w tych szrotach… to nie rosja żeby stare gówna jeździły po drogach…

  • Napisał to zazdrosny nieudacznik jeżdżący na co dzień autobusem MPK. 😉

   • ty potrafisz tylko jeździć po pustych nocnych ulicach bo w dzień między pojazdami to kupę wozisz ze strachu … bohater netu się znalazł …

 7. Szkoda, że poza miastem nie kontrolują pieszych za brak odblasków, a ostatnio sporo wypadków było. Kłopot w tym, że w nocy wypadków nie ma, a jak trzeba pomoc w organizacji ruchem pod umcs w godzinach szczytu, bo nie ma jak przejechać to żaden mundurowy się nie poczuwa. Najłatwiej na pustej drodze zrobić sobie statystyki i premia dla komendanta będzie. Sie panowie policjańci weźcie za wyprzedzających na przejściach dla pieszych w ciągu dnia, bo to dużo większe zagrożenie niż 80km/h w środku nocy na pustej drodze, gdzie jadą 2 samochody na 15 minut.

 8. Budżecik pusty to i hieny wyruszyły w miasto gdzie najłatwiej zbić kaskę?? Na kierowcach bo albo mandacik albo paliwko w górę! A jak trzeba bezpieczeństwa to do 30/kmh nakaz i suszymy

  • w nocy swoimi zdolnościami popisują się ci którzy w normalnym ruchu w dzień nie wiedzą jak jeździć czyli tzw impotenci kierownicy hehehe 🙂

 9. rok sie konczy statystyki trzeba poprawic

 10. Przymusowe leczenie dla pijanych kierowcow w zamknietym zakładzie, poza zatrzymaniem prawka!

 11. ..A dlaczego niema kontroli „ze świeczką” w korkach? Przecież to takie proste-wysłac dwie białe czapki w korek i dmuchamy!!!

 12. Prośba do panów z policji nie tylko w nocy ale i w dzień takie akcje by się przydały

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 4.0031zł -0.53%
  • GBP 4.9213zł -0.21%
  • EUR 4.4503zł 0.54%
  • CHF 4.1621zł 0.31%

  Polub nas

  Darmowe ogłoszenia lokalne

   Materiały wideo

   Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
   99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
   W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
   W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)
   Szturm Twierdzy Zamość 2019

   Co? Gdzie? Kiedy?

   Dzień Dziecka w gminie Podedwórze. Dla najmłodszych przygotowano balony z helem
   Policjanci zapraszają do honorowego oddawania krwi
   Lubelskie obchody Dnia Flagi RP i Święta Narodowego Trzeciego Maja
   #zostańwdomu z Muzeum Wsi Lubelskiej | Oferta kulturalna Muzeum w sieci
   #zostańwdomu i weź udział w warsztatach kultury online