Kolejna nocna akcja policji w Lublinie. Ponad 60 mandatów, część kierowców straciło uprawnienia

Minionej nocy lubelscy policjanci przeprowadzili kolejną akcję „Stop agresji drogowej”. Tym razem na ulicach Lublina kilkanaście radiowozów kontrolowało przestrzeganie przez kierujących przepisów ruchu drogowego. Posypały się mandaty, nie brakowało osób, które straciły uprawnienia do kierowania.

W piątek o godzinie 22 na ulice Lublina wyjechało kilkanaście radiowozów funkcjonariuszy lubelskiej drogówki, wspieranych przez załogi z innych powiatów. Mundurowi w ramach akcji „Stop agresji drogowej” objęli nadzorem główne ulice miasta. Zwłaszcza tam gdzie kierujący pozwalają sobie na rozwijanie nadmiernej prędkości. Każdy z patroli był wyposażony również w urządzenie do badania trzeźwości. Policjanci kontrolowali również miejsca, z których często wpływają zgłoszenia o nielegalnych wyścigach. W jednym z nich znajdowała się spora grupa młodych ludzi oraz kilkadziesiąt samochodów.Łącznie podczas prowadzonych działań policjanci skontrolowali kilkaset osób. Sprawdzili także stan trzeźwości blisko 330 kierowców. Za ujawnione wykroczenia nałożone zostały aż 64 mandaty karne a w 9 przypadkach skierowano do sądu wnioski o ukaranie. W przypadku 9 kierowców, zatrzymano im uprawnienia do kierowania, a za stan techniczny pojazdów 3 osoby utraciły dowody rejestracyjne. Co więcej, w trakcie działań zatrzymano dwóch pijanych kierowców i jednego pod wpływem narkotyków.

– Od ubiegłego roku w komendach wojewódzkich działają zespoły do zwalczania agresywnych zachowań na drogach. W skład takich zespołów wchodzą policjanci Wydziału Ruchu Drogowego, jak i pionu kryminalnego. Mundurowi obserwują sposób zachowania kierowców na drodze oraz analizują najczęściej popełniane wykroczenia. Głównym celem policyjnych działań jest poprawa stanu bezpieczeństwa na drogach – wyjaśnia nadkom. Renata Laszczka-Rusek z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie.

– Od maja zgodnie z nowymi przepisami kierowcom, którzy przekroczą dozwoloną prędkość o więcej niż 50 km/h w obszarze zabudowanym, prawo jazdy jest odbierane bezpośrednio przez kontrolującego ich policjanta. Jeżeli osoba ta będzie w dalszym ciągu prowadzić pojazd bez prawa jazdy, 3 miesięczny okres, będzie przedłużony do 6 miesięcy. Jeśli kierowca w tym czasie i tak zdecyduje się wsiąść „za kółko”, starosta wyda decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdem. Aby je odzyskać trzeba będzie spełnić wszystkie wymagania stawiane osobom, które po raz pierwszy ubiegają się o prawo jazdy – dodaje.

Kierowcą, który okazał się niechlubnym rekordzistą był 24-latek, kierujący seatem i zatrzymany na al. Witosa. Przekroczył on dopuszczalną w tym miejscu prędkość o ponad 90 km/h. Z kolei kierowca forda focusa, miał o ponad 70 km/h więcej niż pozwalają na to znaki. Zaś mieszaniec Świdnika, kierujący audi, jechał 159 km/h przy dozwolonej prędkości 70 km/h.

Przed północą na skrzyżowaniu Zelwerowicza z Koncertową kierujący hondą civic zjechał z drogi i uderzył w latarnię. 25-latek był trzeźwy, jednak znajdował się pod wpływem narkotyków. Z kolei po godzinie 1 w nocy na ul. MC Skłodowskiej policjanci zatrzymali kierującego renaultem. Siedzący za kierownicą obywatel Włoch miał ponad 1,6 promila alkoholu. Około 3:30 na ul. Wrotkowskiej mundurowi zatrzymali kolejnego pijanego kierowcę. 29-latek miał ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu.

2015-10-17 19:21:58
(fot. lublin112.pl, wideo KWP Lublin)

Zobacz również

57 komentarzy

 1. BRAWO POLICJA!!!

 2. Czy według was jazda po pustej drodze to zagrożenie w ruchu nie sądze , a połowe ulic gdzie są dwa pasy ruchu jest np 30 lub d0 50 .Natakich ulicach do 70 lub 90 korków bedzie mniej

 3. POMYLIŁEM Się w czy według was jazda po pustej drodze to zagrożnie

 4. Do Pana „eLeF”- co nie zmienia faktu, że twój „5-letni trup” z silnikiem 1.2 do większości z nich nie ma podejścia ani ze świateł, ani w zakrętach. 😉

  • Debile sciagajacy sie straym poklejonym8 beemkami, zalosni jestescie i powinniscie wszyscy skonczyc na cmentarzu. Czego i ja wam zycze. Amen

  • Mozna ten flame o naszych, waszych, moich i twoich autach ciagnac w nieskonczonosc. Nie chce mi sie bo to bezsensowne i niczego do tematu wyscigow nielegalnych nie wnosi. Licytacja tez traci sens i powage. Akcje policji popieram, tak jak wiekszosc lublinian:)

 5. tylko czekać jak jakiś mistrz podczas wyścigu zjedzie na pobocze i pozabija innych debili stojących po lewej i prawej stronie drogi aby podziwiać te śmieszne 1/4 mili na Felinie.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.8144zł -0.17%
  • GBP 5.2411zł 0.03%
  • EUR 4.533zł -0.18%
  • CHF 4.1222zł -0.1%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Trwa akcja charytatywna w Parafii Matki Bożej Bolesnej w Kraśniku
  Oprowadzania po wystawach w Galerii Labirynt
  Dzisiaj zaczynają się Wydziałowe Drzwi Otwarte UMCS
  W Lublinie odbędzie się kolejna edycja „Nocy Sów”. Tym razem w formie online
  W Chatce Żaka na żywo zagra Orkiestra św. Mikołaja