Kolejna nocna akcja policji w Lublinie. Ponad 60 mandatów, część kierowców straciło uprawnienia

Minionej nocy lubelscy policjanci przeprowadzili kolejną akcję „Stop agresji drogowej”. Tym razem na ulicach Lublina kilkanaście radiowozów kontrolowało przestrzeganie przez kierujących przepisów ruchu drogowego. Posypały się mandaty, nie brakowało osób, które straciły uprawnienia do kierowania.

W piątek o godzinie 22 na ulice Lublina wyjechało kilkanaście radiowozów funkcjonariuszy lubelskiej drogówki, wspieranych przez załogi z innych powiatów. Mundurowi w ramach akcji „Stop agresji drogowej” objęli nadzorem główne ulice miasta. Zwłaszcza tam gdzie kierujący pozwalają sobie na rozwijanie nadmiernej prędkości. Każdy z patroli był wyposażony również w urządzenie do badania trzeźwości. Policjanci kontrolowali również miejsca, z których często wpływają zgłoszenia o nielegalnych wyścigach. W jednym z nich znajdowała się spora grupa młodych ludzi oraz kilkadziesiąt samochodów.Łącznie podczas prowadzonych działań policjanci skontrolowali kilkaset osób. Sprawdzili także stan trzeźwości blisko 330 kierowców. Za ujawnione wykroczenia nałożone zostały aż 64 mandaty karne a w 9 przypadkach skierowano do sądu wnioski o ukaranie. W przypadku 9 kierowców, zatrzymano im uprawnienia do kierowania, a za stan techniczny pojazdów 3 osoby utraciły dowody rejestracyjne. Co więcej, w trakcie działań zatrzymano dwóch pijanych kierowców i jednego pod wpływem narkotyków.

– Od ubiegłego roku w komendach wojewódzkich działają zespoły do zwalczania agresywnych zachowań na drogach. W skład takich zespołów wchodzą policjanci Wydziału Ruchu Drogowego, jak i pionu kryminalnego. Mundurowi obserwują sposób zachowania kierowców na drodze oraz analizują najczęściej popełniane wykroczenia. Głównym celem policyjnych działań jest poprawa stanu bezpieczeństwa na drogach – wyjaśnia nadkom. Renata Laszczka-Rusek z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie.

– Od maja zgodnie z nowymi przepisami kierowcom, którzy przekroczą dozwoloną prędkość o więcej niż 50 km/h w obszarze zabudowanym, prawo jazdy jest odbierane bezpośrednio przez kontrolującego ich policjanta. Jeżeli osoba ta będzie w dalszym ciągu prowadzić pojazd bez prawa jazdy, 3 miesięczny okres, będzie przedłużony do 6 miesięcy. Jeśli kierowca w tym czasie i tak zdecyduje się wsiąść „za kółko”, starosta wyda decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdem. Aby je odzyskać trzeba będzie spełnić wszystkie wymagania stawiane osobom, które po raz pierwszy ubiegają się o prawo jazdy – dodaje.

Kierowcą, który okazał się niechlubnym rekordzistą był 24-latek, kierujący seatem i zatrzymany na al. Witosa. Przekroczył on dopuszczalną w tym miejscu prędkość o ponad 90 km/h. Z kolei kierowca forda focusa, miał o ponad 70 km/h więcej niż pozwalają na to znaki. Zaś mieszaniec Świdnika, kierujący audi, jechał 159 km/h przy dozwolonej prędkości 70 km/h.

Przed północą na skrzyżowaniu Zelwerowicza z Koncertową kierujący hondą civic zjechał z drogi i uderzył w latarnię. 25-latek był trzeźwy, jednak znajdował się pod wpływem narkotyków. Z kolei po godzinie 1 w nocy na ul. MC Skłodowskiej policjanci zatrzymali kierującego renaultem. Siedzący za kierownicą obywatel Włoch miał ponad 1,6 promila alkoholu. Około 3:30 na ul. Wrotkowskiej mundurowi zatrzymali kolejnego pijanego kierowcę. 29-latek miał ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu.

2015-10-17 19:21:58
(fot. lublin112.pl, wideo KWP Lublin)

58 komentarzy

 1. Co jak co, ale mogli by dać sobie siana z łapaniem tych ludzi na obrzeżach miasta, gdzie nie ma żadnego ruchu, często gdzie są to odcinki jeszcze oficjalnie nie oddane do użytku. Wolę żeby tam się wyżywali, niż gdzieś bliżej centrum. Tor im zabrali i mnie jakoś nie dziwi, że gdzieś szukają wrażeń. Ale co tam, statystyki muszą piąć się w górę, hajs też się musi zgadzać.

  • Generalnie nie popieram takich łapanek, ale co to za argument, że muszą się wyżyć? Czy brak toru jest wytłumaczeniem dla łamania przepisów i stwarzania zagrożenia? Czyli jeśli moją pasją jest strzelanie i zamkną mi strzelnicę, to mogę sobie wyjść na ulicę postrzelać, bo muszę się wyżyć?

   • Wieśsław ze z Dysa

    Dla mnie też, argument, że „muszę się wyżyć” nie jest argumentem.
    Strzel se baranie jeden z drugim, baranka w najbliższą ścianę to ci przejdztę. Pasja też.

  • Wyżywać się mają na obrzeżach? Witosa to obrzeża miasta gdzie rozpędzony szczyl zabił 17 latke przechodzącą na oznakowanym przejściu dla pieszych. Ulice miast to nie miejsca do wyżywania się w swoich autach. Takie akcje powinny trwać 24h na dobę by wyeliminować tych cwaniaków i potencjalnych morderców!

   • Przeczytaj jeszcze raz to co napisałem wcześniej, jak nadal nie będziesz rozumiał, to jeszcze czytaj raz i tak do skutku. Witosa to nie jest ani miejsce gdzie nie ma żadnego ruchu, ani tym bardziej nie można go zaliczyć do nie oddanych do użytku.
    Za to jest wiele takich miejsc, np. boczna Do Dysa, za firmą CGM, lub okolice przyszłej Ikei, gdzie nie ma wieczorami żadnego ruchu. Ba, tam nawet w dzień ciężko kogoś spotkać, a przejeżdżając w pobliżu autem/rowerem widziałem już parę razy jak policja trzepała tam młodzików w autach, po co? Krzywdę mogliby sobie sami jedynie zrobić w razie czego.

   • Młoda i głupia nie zauważyła, że bardzo blisko jest bezpieczne przejście nad tą ruchliwą ulicą, a jak już przechodziła, to zapomniała spojrzeć i zachować szczególną ostrożność – o czym informują przepisy. Cóż, samochód też się do nich nie zastosował, spotkały się 2 siebie warte.

    Dzisiaj musiałem awaryjnie hamować, bo jakiś gówniarz przebiegał przez 2-pasmówkę – armii krajowej dokładnie nad bezpieczną kładką. Aż specjalnie dla takich kretynów postawili barierki, właściwie 3 przeszkody na środku, ale co tam… idioci zawsze się znajdą, a jak ktoś nie zauważy czy nie ma refleksu, to zginie. Gdybym nie hamował, to pewnie miałby dużo problemów zdrowotnych, a i mi by się dostało, że na bank za szybko jechałem, bo mam ładny samochód i to moja wina, a nie niewinnego „dziecka”. Dzieci w wieku 14-17 lat są wszędzie kreowane na takie niewinne …palą, piją, ćpają, biją się, niszczą, a jak się wyrażają – lepiej nie mówić. Podobnie zresztą jak w artykule wyżej na janowskiej, był chodnik, a pieszy chciał złapać taksówkę …i złapał.

 2. I jak tu się ścigać .. jak wszędzie ich pełno było..

 3. A niech Wam w tych insygniach głowice pękną.

 4. brawo ! może trochę bezpieczniej będzie w mieście.

 5. niedługo wyłapią wszystkich szybkich wściekłych i nie będzie miał kto walczyć o tor:D

 6. Jak zwykle błazny jeżdżą i się czepiają o prędkość na dwupasmówkach (tak bardzo niebezpieczne…), bo przecież żadnych innych wykroczeń nie ma. Jakoś ich nie interesują wyprzedzania na przejściach na pieszych np. przy Filaretów gdy ktoś się na nim znajduje. Przestańcie tych pajaców nazywać policjantami bo do policji im daleko. To są zwykli poborcy podatkowi podszywający się pod policję. Ku chwale platformy!

  • Poborcy podatkowi nie zabieraja praw jazdy ani dowodow rejestracyjnych za blaznowanie na drodze i zagrazanie innym uzytkownikom drog:p BŁAŹNIE

   • Tak, jazda po dwupasmówce 100km/h o 11 w nocy to ogromne niebezpieczeństwo, normalnie zamach terrorystyczny i trzęsienie ziemi. Więc nie ośmieszaj się kumplu.

    • Właśnie pomiędzy 23 a 24 w nocy na takiej dwupasmówce w Lublinie na przejściu zginęła moja znajoma. Pewnie gościu tak jak i ty myślał że nikomu nić przy takiej prędkości nie zrobi bo miał trochę ponad 80km/h a jednak stało się inaczej. Wiózł jakieś dwie pindy ze sobą i prawdopodobnie się zagapił albo zagadał i dziewczyna przez takiego cwela poszła do piachu… Także to też może być „ogromne niebezpieczeństwo” szczególnie gdy się nie uważa albo warunki ku temu nie sprzyjają a jedzie się grubo ponad normę.

     • Wieśsław ze z Dysa

      Do tego co napisała )ał) „mma” dodam, że moga się wam takie ograniczenia i kontrole nie podobać, ale dopóki istnieja przepisy regulujace pewne zachowania MACIE I KU…WA PRZESTRZEGAĆ !!!
      I koniec tematu młoty, ćwoki i zakute łby.

     • Uderzenia przy 40km/h też by nie przeżyła, więc co ma piernik do wiatraka ??

     • Mam nadzieję, że przynajmniej coś z tego wywnioskowałeś i przed wejściem na przejście sprawdzisz czy nie zbliża się samochód, a po wejściu na przejście będziesz obserwował zbliżające się pojazdy. Zginąć koło północy na pustych ulicach, to naprawdę trzeba mieć szczęście, albo tego bardzo chcieć.

  • Jesteś głupszy niż ustawa przewiduje.

 7. częściej takie akcje. Eliminacja z dróg moczymord i pseudo kierowców mających przepisy w 4 literach, to ustawowy obowiązek powołanych w tym celu służb. Oby więcej takich akcji. Wyplenić robactwo w mieście. Na prowincji sami się pozabijają.

 8. A ja przedwczoraj scigalem się z typem co jechał również tak jak ja BMW e39 od centrum do wylotu na Warszawę przy 200 km/h mu odpuscilem i co nie złapali nas psiarze hehehe

 9. a może by tak kontrolować pieszych którzy wbiegaja na jezdnie albo wymuszają

  • jak najbardziej tak, ale nie kosztem tego typu akcji, niech tępią i głupotę kierowców i pieszych a nie albo to albo to

 10. Pseudo Policjanciu byście sie wzieli za prawdziwych przestępców bo lapak kazdy samochów po koleji to nawed dziecko potrafi … Potraficie tylko brać piepszone łapówki i szukac dzióry w całym porażka..

 11. Oba zatrzymane samochody są marki BMW. To, oczywiście, czysty przypadek.

  • Na pierwszym zdjęciu Audi, na drugim Volvo, na trzecim Honda, na ósmym Audi, a na dziesiątym Mazda. To, że na dwóch zdjęciach jest jedno i to samo BMW, to rzeczywiście musi być „czysty przypadek”…

 12. Każda forma tępienia bydła drogowego jest pożądana. Na pohybel niewyżytym „obrońcom toru”. Niech się wyżywają w inny sposób.

 13. Pójść za ciosem – totalne kontrole w okolicach Politechniki i UMCS. Ogromne ilości dowodów rejestracyjnych były by zatrzymane za skandaliczny stan techniczny. Dodatkowo wzmożone akcje SM w celu usunięcia złomu parkującego na trawnikach, na wjazdach do prywatnych posesji i zakazach!!!

 14. super! oby więcej takich akcji; i budżet się podreperuje i na ulicy mniej oszołomów

 15. Jaki to ma wpływ na bezpieczenstwo w miescie? Przeciez większosc ludzi o tej porze jest w domu :] lepiej zajeliby sie kierowaniem ruchu podczas porannego i popołudniowego szczytu i ludzmi którzy blokują skrzyżowania :] ale jak widac w tym wszystkim chodzi przede wszystkim o kase a nie o bezpieczenstwo i usprawnienie ruchu :]

 16. Dziwne, identyczne auta byly zatrzymane tydzien temu. Swoja droga niezla agresja na drodze, emocje jak przy obieraniu ziemniakow

 17. Kiedy „policja” przestanie jeździć po chodnikach????

 18. Inteligentni ludzie którzy chcą poszaleć po ulicach nie umawiają sie w piątek zwłaszcza przez portale internetowe. Trzeba być niespełna rozumu żeby w piątek wieczorową porą przekraczać prędkości wiedząc że policja tylko czeka na frajerów. Wszystkim którzy dali sie złapać serdecznie gratuluje.

  • Baranku. Problem w tym, że policja łapie „frajerów”, którzy najczęściej nie mają nic wspólnego z tymi spotami, ale w mediach lepiej brzmi „nałożone zostały aż 64 mandaty”. To,że większość tych mandatów dostali „niewinni” kierowcy niezwiązani ze spotem to już szczegół. 😉

 19. Dla tego ktosia pod trzykropkiem o 23 cale miasto spi i tylko biedni „fani sportow motorowych” jezdza ganiani przez blaznow policjantow… Wg. idiotow w podrasowanych 15-letnich trupach o 23 nie wychodzi sie na ulice lublina tylko na tor lublin, a jak ktos sie pojawi w miejscu cholernego wyscigu, to jego wina- niech ginie skoro mial czelnosc wejsc na przejscie dla pieszych lub wracac autem z poznej zmiany w pracy :p

  • Nic dodac nic ująć

  • Dlaczego dla ludzi, których nie stać na auto wszyscy kierowcy to „idioci w podrasowanych 15-letnich trupach”? Po co aż tak zazdrościć? Weź się do roboty, zarób i sobie kup. 10 lat odkładania tej twojej najniższej krajowej i też będziesz miał „15-letniego trupa” 😉

   • Essa, a skad ty wiesz na co mnie nie stac? Skad przypuszczenie ze zarabiam najnizsza? To ze ktos kogos idiota nazywa to znaczy ze biedny jest jak mysz koscielna, ze go nie stac, ze zazdrosci? robote mam, uwielbiam moje 5letnie auto (nie na kredyt) i nie przyszloby mi do glowy kupowac 15latka,uspartawiac go na sile i rozbijac sie po miescie nim:p ale takie akcje eliminacyjne popieram w calej rozciaglosci bo bardzo bym nie chciala kiedys jadac noca przez miasto dostac strzala od takiego idioty. Glupote nalezy tepic

    • 5 letnie auto z silniczkiem od kosiarki warte połowę ceny „15-letniego trupa”? Hahaha…

    • Jestem jednym z uczestników tych spotów. Rok produkcji mojego auta to 2014, więc dla mnie to ty jesteś „idiotą w 5 letnim trupie”!

     • Taaaaa… widac bylo na waszych pseudo-demonstracjach…. kilka stosunkowo mlodych aut… troche nie wyrozniajacych sie niczym specjalnym. pozostale 85% to kanciaki pomazane w sportowe wiesniackie pasy albo zamontowane na nich och***ale spojlery…:)

    • Typowy „janusz” drogowy. Gdybyś choć trochę interesował się motoryzacją to byś wiedział, że nie liczy się wiek auta, ale jego stan. Typowy „janusz”, który przy zakupie nie interesuje się stanem auta tylko żeby było ładne, jak najmłodsze i miało jak najniższy przebieg. Dzięki takim jak ty handlarze zbijają fortuny. Idę o zakład, że znajdę kilkaset aut 15-letnich będących w lepszym stanie niż twoje. 😉

     • Lepiej byc „januszem” i jezdzic spokojnie po lublinie zwyklym szarakowym autem, niz idiota scigajacym sie, obojetne czy szrotem czy noweczka, majacym w doopie innych uzytkownikow drog ktorym rzeczony idiota moze zrobic krzywde :))))

 20. I bardzo dobrze. Tych dyskutujących powinni jeszcze pałować, tak po nerach, żeby bolało, a nie było widać.

 21. BRAWO POLICJA!!!

 22. Czy według was jazda po pustej drodze to zagrożenie w ruchu nie sądze , a połowe ulic gdzie są dwa pasy ruchu jest np 30 lub d0 50 .Natakich ulicach do 70 lub 90 korków bedzie mniej

 23. POMYLIŁEM Się w czy według was jazda po pustej drodze to zagrożnie

 24. Do Pana „eLeF”- co nie zmienia faktu, że twój „5-letni trup” z silnikiem 1.2 do większości z nich nie ma podejścia ani ze świateł, ani w zakrętach. 😉

  • Debile sciagajacy sie straym poklejonym8 beemkami, zalosni jestescie i powinniscie wszyscy skonczyc na cmentarzu. Czego i ja wam zycze. Amen

  • Mozna ten flame o naszych, waszych, moich i twoich autach ciagnac w nieskonczonosc. Nie chce mi sie bo to bezsensowne i niczego do tematu wyscigow nielegalnych nie wnosi. Licytacja tez traci sens i powage. Akcje policji popieram, tak jak wiekszosc lublinian:)

 25. tylko czekać jak jakiś mistrz podczas wyścigu zjedzie na pobocze i pozabija innych debili stojących po lewej i prawej stronie drogi aby podziwiać te śmieszne 1/4 mili na Felinie.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 4.0031zł -0.53%
  • GBP 4.9213zł -0.21%
  • EUR 4.4503zł 0.54%
  • CHF 4.1621zł 0.31%

  Polub nas

  Darmowe ogłoszenia lokalne

   Materiały wideo

   Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
   99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
   W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
   W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)
   Szturm Twierdzy Zamość 2019

   Co? Gdzie? Kiedy?

   Dzień Dziecka w gminie Podedwórze. Dla najmłodszych przygotowano balony z helem
   Policjanci zapraszają do honorowego oddawania krwi
   Lubelskie obchody Dnia Flagi RP i Święta Narodowego Trzeciego Maja
   #zostańwdomu z Muzeum Wsi Lubelskiej | Oferta kulturalna Muzeum w sieci
   #zostańwdomu i weź udział w warsztatach kultury online