Wtorek, 25 czerwca 202425/06/2024
690 680 960
690 680 960

Lublin: Wybuch gazu w domu jednorodzinnym. Pięć osób rannych, w tym trzy w poważnym stanie

Po południu w Lublinie doszło do wybuchu gazu w jednym z domów na ulicy Krętej. Część rannych trafiła do szpitala w Łęcznej.

Do wybuchu w jednym z domów przy ulicy Krętej w Lublinie doszło w sobotę około godziny 15:20. W rejon zdarzenia natychmiast skierowano służby ratunkowe. Po dojeździe na miejsce okazało się, że w piętrowym, murowanym domu jednorodzinnym doszło do wybuchu gazu.

Doskonałą postawą wykazali się okoliczni mieszkańcy, którzy przed przyjazdem służb ratunkowych, rzucili się na pomoc poszkodowanym. Nie bacząc na zagrożenie, weszli do środka budynku i ewakuowali na zewnątrz rannych. Udzielili im także pierwszej pomocy.

Strażacy ugasili pożar a następnie przeszukali wnętrze by upewnić się, że w środku nikogo już nie ma. Ewakuowano także mieszkańców okolicznych domów. Sam budynek jest poważnie uszkodzony, wyrwane zostały m.in. okna, ucierpiał także jeden z pojazdów stojących w pobliżu, który po wybuchu częściowo spłonął.

Łącznie zostało poszkodowanych pięć osób, w tym 15-letni chłopak, które znajdowały się w środku. Trzy z nich znajdują się w bardzo poważnym stanie, zostały przetransportowane do Wschodniego Centrum Leczenia Oparzeń w Łęcznej. Trwa ustalenie przyczyn wybuchu.

(fot. lublin112)
2015-10-17 16:26:36

30 komentarzy

 1. bim bom:

  To był wybuch oparów gazu propan butan czyli tego z butli przy wymianie.

  Ada Smutniak:

  Tuż pod oknem znajdował się parking maska samochodu była na wysokości połowy wielkości okna w odległości ok 30 cm od ściany budynku. Po wybuchu oparów gazu rama okienna wylatując uszkodziła szybę samochodu a podmuch gorącego gazu i ognia stopił plastiki czyli zderzak i doszło do szybkiego zapłonu przodu maski i znajdującego się tam silnika.

  antygupek:

  W pomieszczeniu były babcia która zmieniała gaz,mama która zdążyła dopiero wejść do domu z pracy oraz jeden z synów bo drugi przebywał po za miejscem zamieszkania.

 2. konkretny

  Babcia przeżyła i jest w ciężkim stanie poparzone ciało i drogi oddechowe.

 3. W szpitalu pozostaje jeszcze dwie najciężej poparzone osoby.

 4. Zbierane są rzeczy dla pogorzelców z ulicy Krętej 13 w lublinie.
  Dary prosimy składać z dopiskiem dla pogorzelców z ul,Krętej w drukarni „PEKTOR” przy ul.Przesmyk 7.

  Potrzebna jest odzież,meble,żywność z długim terminem przydatności,sprzęt AGD i RTV,naczynia,chemia.
  Materiały budowlane,cegły,farby,okablowanie bo trzeba od nowa wszystko zainstalować rury kanalizacyjne wodne,
  Potrzebna jest też firma która mogła by bez interesownie podjąć instalacji okablowania i montażem hydrauliki (dane firmy chętnej proszę pozostawić również pod adresem w/w).
  Potrzebna jest też osoba lub firma która dowie się wszystkiego czy da się w tym zniszczonym mieszkaniu oraz pozostałych podłączyć gaz ziemny który jest podłączony do budynku.
  Potrzebne są także okna (najlepiej nie odpłatnie) i firmy które zechcą wstawić bez interesownie.

 5. No i ręce do pracy które na sygnał rodzin poświęcą swój cenny czas i zechcą pomóc w doprowadzeniu mieszkań do stanu używalności.

  Dla dzieci potrzebujemy ubrań,zabawek,książek,przyborów szkolnych,zdały by się też słodycze i owoce które pozwoliły by chociaż trochę osłodzić im życie po takiej traumie jak przeszły.

  Dary prosimy składać z dopiskiem dla pogorzelców z ul,Krętej w Drukarni „PEKTOR” przy ul.Przesmyk 7.(Dla osób z daleka można przesyłać)

  Pełny Adres:
  Drukarnia „PEKTOR”
  ul.Przesmyk 7
  20-341 Lublin