Kolejna droga, określana mianem najgorszej w województwie, zostanie wyremontowana. Prace ruszą już niebawem

W środę informowaliśmy o podpisaniu umowy na przebudowę, jednej z najbardziej zniszczonych dróg w powiecie lubelskim, czyli łączącej Piotrków Pierwszy z Chmielem Drugim. Wielu czytelników zaczęło pytać, co z remontem drogi, która znajduje się w równie fatalnym stanie, a łączącej Lubartów z Parczewem. Jak się okazuje, na niej także niebawem rozpoczną się prace związane z poprawą warunków podróżowania.

 

Na początku stycznia kierowców ucieszył fakt, że w tym roku rozpocznie się wyczekiwany od lat remont drogi wojewódzkiej nr 815 pomiędzy Lubartowem a Parczewem. Na dowód tego, ogłoszony został przetarg, w którym poszukiwano wykonawcy prac. Po zaledwie dwóch miesiącach inwestycja stanęła pod znakiem zapytania. Wszystko dlatego, że inwestor zarezerwował zbyt małą kwotę na ten cel.

Zarząd Dróg Wojewódzkich na wykonanie prac przeznaczył 200 mln złotych, tymczasem złożone oferty były o wiele wyższe. Najtańsza, jaką złożyła firma Strabag, wyniosła 236 mln zł. Pozostałe firmy starające się o kontrakt, wyceniły swoje usługi na kwoty od 248 do 293 mln zł. W wyniku tego przetarg nie został rozstrzygnięty. Inwestor rozpoczął zaś poszukiwanie dodatkowych środków finansowych.

Jak się okazuje, pieniądze udało się pozyskać a dzisiaj ogłoszono, że podpisana została decyzja o zezwoleniu na realizację tej inwestycji. Decyzja ma rygor natychmiastowej wykonalności, co oznacza, że zaraz po podpisaniu umowy, wykonawca będzie mógł wkroczyć na plac budowy. Nie będzie to jednak zwykły remont, lecz droga zostanie gruntownie przebudowana a w niektórych miejscach wybudowana od nowa.

Trasa będzie przebiegała zarówno po obecnym śladzie drogi wojewódzkiej, jak też nowym szlakiem. Zostanie poszerzona a także uzyska większą nośność. Do tego powstanie niezbędna infrastruktura w postaci nowych mostów nad rzekami, zatok autobusowych, chodników a także drogi rowerowej na całej długości. Powstaną również miejsca do ważenia i kontroli pojazdów dla Inspekcji Transportu Drogowego. Przebudowane będą też skrzyżowania. Inwestycja ma być prowadzona na odcinku blisko 35 kilometrów na terenie miast: Parczew i Lubartów oraz gmin Parczew, Siemień, Niedźwiada, Ostrówek, Lubartów. Zgodnie z planem, przebudowa powinna zostać zakończona do końca października 2019 roku.

(fot. lublin112)
2018-05-17 21:03:14