690 680 960

Kolejna droga, określana mianem najgorszej w województwie, zostanie wyremontowana. Prace ruszą już niebawem

W środę informowaliśmy o podpisaniu umowy na przebudowę, jednej z najbardziej zniszczonych dróg w powiecie lubelskim, czyli łączącej Piotrków Pierwszy z Chmielem Drugim. Wielu czytelników zaczęło pytać, co z remontem drogi, która znajduje się w równie fatalnym stanie, a łączącej Lubartów z Parczewem. Jak się okazuje, na niej także niebawem rozpoczną się prace związane z poprawą warunków podróżowania.

Na początku stycznia kierowców ucieszył fakt, że w tym roku rozpocznie się wyczekiwany od lat remont drogi wojewódzkiej nr 815 pomiędzy Lubartowem a Parczewem. Na dowód tego, ogłoszony został przetarg, w którym poszukiwano wykonawcy prac. Po zaledwie dwóch miesiącach inwestycja stanęła pod znakiem zapytania. Wszystko dlatego, że inwestor zarezerwował zbyt małą kwotę na ten cel.

Zarząd Dróg Wojewódzkich na wykonanie prac przeznaczył 200 mln złotych, tymczasem złożone oferty były o wiele wyższe. Najtańsza, jaką złożyła firma Strabag, wyniosła 236 mln zł. Pozostałe firmy starające się o kontrakt, wyceniły swoje usługi na kwoty od 248 do 293 mln zł. W wyniku tego przetarg nie został rozstrzygnięty. Inwestor rozpoczął zaś poszukiwanie dodatkowych środków finansowych.

Jak się okazuje, pieniądze udało się pozyskać a dzisiaj ogłoszono, że podpisana została decyzja o zezwoleniu na realizację tej inwestycji. Decyzja ma rygor natychmiastowej wykonalności, co oznacza, że zaraz po podpisaniu umowy, wykonawca będzie mógł wkroczyć na plac budowy. Nie będzie to jednak zwykły remont, lecz droga zostanie gruntownie przebudowana a w niektórych miejscach wybudowana od nowa.

Trasa będzie przebiegała zarówno po obecnym śladzie drogi wojewódzkiej, jak też nowym szlakiem. Zostanie poszerzona a także uzyska większą nośność. Do tego powstanie niezbędna infrastruktura w postaci nowych mostów nad rzekami, zatok autobusowych, chodników a także drogi rowerowej na całej długości. Powstaną również miejsca do ważenia i kontroli pojazdów dla Inspekcji Transportu Drogowego. Przebudowane będą też skrzyżowania. Inwestycja ma być prowadzona na odcinku blisko 35 kilometrów na terenie miast: Parczew i Lubartów oraz gmin Parczew, Siemień, Niedźwiada, Ostrówek, Lubartów. Zgodnie z planem, przebudowa powinna zostać zakończona do końca października 2019 roku.

(fot. lublin112)
2018-05-17 21:03:14

11 komentarzy

 1. gen. Światło

  ale po co to remontować? jak te wieśniaki się dorwą do nowej gładkiej drogi to będzie tylko tragedia za tragedią… i wyścigi (znając ich to po pijaku także) PS z całym szacunkiem do mieszkańców wsi – jesteście spoko, ale ci z okolic bychawy to banda podludzi mających pusto we łbach i ego (co z tym idzie poczucie dumy) odwrotnie proporcjonalne do IQ.

  • To lepiej zeby wszedzie byly drogi zmuszajace kierowców do jechania 20km/h gdzie i tak podwozie i zawieszenie ostro by dostalo?? A co do wspomnianych „wiesniaków” ich brawurowa jazda ( niekiedy nawet pod wplywem ) to nic innego jak selekcja naturalna.. nie masz na to wplywu. Grabarz też musi dzieci nakarmic. Taka prawda.

   • A co z drogą Dorohucza – Trawniki – Fajsławice

    • tą drogę to powinni wyremontować właściciele kopalni piasku koło Dorohuczy – jakby nie ich ciężarówki sytuacja nie była by taka fatalna

    • Racja! To wstyd żeby tak wyglądała droga powiatowa! Codziennie tamtędy jeżdżę i od lat jest to samo. Niejedno auto rozp…. yło tam zawieszenie. Dramat i wstyd !

   • a jakie widzisz inne rozwiązanie dla przekraczających prędkość?

 2. Życzę ci gen. Światło, abys tamtędy codziennie jeżdził, tłuk samochód i raz na dwa miesiące remontował zawieszenie. A co do brawury, są kierowcy co rozbijają się na polnych drogach, nie muszą mieć płaskiej rownej drogi.

 3. A co z drogą w Putnowicach Górnych gmina Uchanie powiat Hrubieszów – może chociaż nowy dywanik asfaltowy?
  Poza tym fajna wioska, tylko nie ma wodociągu i oświetlenia. No tak, przecież to dopiero XXI wiek.

 4. Bartek Biłgoraj

  Niech wyremontują DW 853 Tomaszów Lubelski – Biłgoraj. Ta droga woła o pomste do nieba. Od Ciotuszy Starej do Aleksandrowa koleina i dziura co 10 m.

 5. Znowu koncert życzeń w komentarzach. PSL/PO wyremontuje Wam wszystkie drogi jakie tylko się wam marzą. Jeden warunek, to musicie zostawić ich przy samorządowym korycie i cierpliwie czekać do kolejnych wyborów na spełnienie obietnic.

 6. Przejedźcie drogami Krasnobród-Tomaszów Lubelski, Zamość-Suchowola-Krasnobród (szczególnie odcinek z Suchowoli do Krasnobrodu), Suchowola- Boża Wola- Majdan Ruszowski, Krasnobród-Wólka Husińska-Józefów, Szewnia Górna-Wólka Wieprzecka . Droga redakcjo Lublin112 zapraszam, przekonacie się jak wyglądają drogi „Perły Roztocza”

Kursy walut

 • USD 4.476zł -0.17%
 • GBP 5.4484zł 0.19%
 • EUR 4.6976zł 0.02%
 • CHF 4.7496zł -0.24%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Bal Sylwestrowy w Wilkołazie
Miejski Urząd Pracy w Lublinie serdecznie zaprasza na „Polsko-Ukraińskie Spotkanie dla Pracy”!
Zaproszenie na wspólne ubieranie osiedlowej choinki
X Turniej o Puchar Świętego Mikołaja w Karate Tradycyjnym w Zamościu
Strażacy ze Strzeszkowic Dużych organizują Bal Sylwestrowy