Wtorek, 21 maja 202421/05/2024
690 680 960
690 680 960

Kolejna ciekawa impreza biegowa w regionie. Trwają zapisy na 26. Biegi Ekologiczne i 3. Półmaraton Poleski

Na początku czerwca miłośnicy biegania mają okazję wziąć udział w kolejnej ciekawej imprezie biegowej. Tym razem na Polesiu. Zaplanowano też wiele dodatkowych atrakcji.

W niedzielę 3 czerwca 2018 roku odbędą się „26. Biegi Ekologiczne w cyklu Grand Prix Polski i 3. Półmaraton Poleski”. Trasa została wytyczona po pięknych terenach Polesia, części Polski uważanej często za szarą i mało atrakcyjną. Jest to jednak mylna opinia. Choć natura nie przybiera tu tak spektakularnych form jak tatrzańskie turnie czy bałtyckie wydmy, to jednak zachowały się tu całkowicie naturalne ekosystemy bagienne, rozwijające się bez ludzkiej ingerencji od czasu ustąpienia lodowca. Aby chronić jedne z najstarszych jezior w Polsce i siedliska reliktowych gatunków zwierząt i roślin, w 1990 na płaskim, podmokłym, obszarze Równiny Łęczyńsko – Włodawskiej utworzono Poleski Park Narodowy.

Biegi odbędą się na dystansach 5 km, 10 km i na trasie półmaratonu w różnych kategoriach. Celem imprezy jest popularyzacja biegów jako formy aktywnego wypoczynku, promocja walorów przyrodniczych i turystycznych Gminy Urszulin, działalności Poleskiego Parku Narodowego oraz świetna zabawa. Podczas trwania wydarzenia będzie można bezpłatnie odwiedzić siedzibę Poleskiego Parku Narodowego w Urszulinie. Przewidziano także liczne atrakcje dla rodzin z dziećmi oraz pasjonatów biegania, między innymi stoiska z watą cukrową i popcornem, dmuchane zamki i stoiska sklepów tematycznych.

Organizatorami są Gmina Urszulin i firma Infinitum. Organizatorzy zapewniają biegaczom opiekę medyczną na trasie i mecie, posiłek regeneracyjny po zakończeniu biegu oraz wodę i napoje izotoniczne. Dla wszystkich uczestników przewidziane są pamiątkowe zestawy startowe, a dla zwycięzców nagrody rzeczowe i finansowe. Regulamin, mapy tras i zapisy na stronie: www.biegiekologiczne.pl.

(fot. nadesłane)
2018-05-15 20:26:45

Komentarze wyłączone