Kłusownicy staną przed sądem. Jeden zniszczył fotopułapkę i zastawiał wnyki, dwaj inni nielegalnie poławiali ryby (zdjęcia)

Wkrótce przed sądem staną trzej mężczyźni trudniący się kłusownictwem. Dwaj z nich poławiali nielegalnie ryby, zaś trzeci zastawiał wnyki, miał skłusowane mięso i zniszczył zamontowaną fotopułapkę.

W niedzielę policjanci z Terespola otrzymali zgłoszenie o nielegalnym połowie ryb w miejscowości Kukuryki. Zgłaszający przekazał, że nieznane osoby, w należącym do Polskiego Związku Wędkarskiego zbiorniku wodnym, zastawiły sieci i dokonały nielegalnego połowu ryb. Interweniujący na miejscu patrol zabezpieczył sieci, zaś kilkadziesiąt sztuk ryb wróciło do wody.

Kryminalni zatrzymali dwóch mieszkańców gm. Terespol. Tam w trakcie prowadzonych czynności dodatkowo zabezpieczyli ponton oraz sieci rybackie. Mężczyźni zatrzymani zostali do wyjaśnienia. 51-latkowie usłyszeli już zarzuty i przyznali się do winy. Wkrótce staną przed sądem.

Z kolei funkcjonariusze Straży Leśnej z Sobiboru powiadomili policjantów z Włodawy, że w miejscowości Hańsk II natrafili na wnyki. Jak się okazało kłusowniczą działalność zarejestrowały tzw. fotopułapki. Jedną z nich kłusownik zabrał ze sobą. Jej wartość funkcjonariusze Straży Leśnej oszacowali na 1500 zł.

Policjanci zatrzymali 43-letniego mieszkańca gminy Hańsk. W jego miejscu zamieszkania mundurowi natrafili na urządzenia kłusownicze, poroże oraz skłusowane mięso. Mężczyzna początkowo zaprzeczał, że ma jakikolwiek związek z kłusownictwem oraz kradzieżą fotopułapki. W sobotę 43-latek usłyszał zarzuty.

Kłusownik tłumaczył, że nie ukradł żadnej fotopułapki – znalazł ją przypadkiem i zdenerwował się, że ktoś go obserwował i wyrzucił ją do rzeki. Za zniszczenie mienia oraz kłusownictwo grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

(fot. Policja Włodawa i Biała Podlaska)

Zobacz również

1 komentarz

 1. Hehehe… Nie ukradł, tylko zabrał i wyrzucił. No to uniewinnienie ma w kieszeni. A tak serio to jak posiedzi ze 3 lata to chyba mu sie odechce takich numerow.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 4.0031zł -0.53%
  • GBP 4.9213zł -0.21%
  • EUR 4.4503zł 0.54%
  • CHF 4.1621zł 0.31%

  Polub nas

  Darmowe ogłoszenia lokalne

   Materiały wideo

   Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
   99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
   W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
   W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)
   Szturm Twierdzy Zamość 2019

   Co? Gdzie? Kiedy?

   Dzień Dziecka w gminie Podedwórze. Dla najmłodszych przygotowano balony z helem
   Policjanci zapraszają do honorowego oddawania krwi
   Lubelskie obchody Dnia Flagi RP i Święta Narodowego Trzeciego Maja
   #zostańwdomu z Muzeum Wsi Lubelskiej | Oferta kulturalna Muzeum w sieci
   #zostańwdomu i weź udział w warsztatach kultury online