Klikał w linki, podawał kody, a z jego konta znikały pieniądze

Mieszkaniec powiatu biłgorajskiego stracił kilkanaście tysięcy złotych po tym, jak uwierzył fałszywemu kupującemu. 40-latek klikał w przesłane linki i podawał wygenerowane kody do bankowości mobilnej. Sprawą oszustwa zajmują się policjanci.

Biłgorajscy policjanci przyjęli zgłoszenie od 40-letniego mieszkańca powiatu, z którego wynikało, że padł ofiarą oszustów. Mężczyzna przekazał, że na jednym z popularnych portali wystawił do sprzedaży opony samochodowe z felgami. Szybko skontaktowała się z nim osoba zainteresowana kupnem, która zaproponowała sfinalizowanie transakcji za pośrednictwem firmy kurierskiej i poprosiła o podanie numeru konta.

Kiedy mężczyzna wysłał numer konta, otrzymał informację, że kupujący zapłaci za pośrednictwem firmy kurierskiej. Następnie otrzymał link po wejściu w który zobaczył skan „potwierdzenia wpłaty”. Chwilę później otrzymał kolejny link, który przekierował go na stronę bankowości elektronicznej.

40-latek zalogował się i wpisał wygenerowany kod BLIK oraz zatwierdził transakcję. Mężczyzna jeszcze dwukrotnie otrzymywał linki i wpisywał wygenerowane kody. Po jakimś czasie chciał sprawdzić, czy otrzymał pieniądze i wszedł na swoje konto, gdzie okazało się, że nie otrzymał przelewu. Następnego dnia odebrał informację z banku, że z jego konta zostały wyprowadzone środki, część z nich została wypłacona z użyciem kodu BLIK, a reszta została przelana na inne konta. W efekcie 40-latek stracił ponad 13 tysięcy złotych. Sprawą zajmują się policjanci.

(fot. pixabay.com)

Zobacz również

8 komentarzy

  1. Ludzie nie mają pojęcia po co jest ten blik.mam szwagra , który też nie ogarnia nowoczesności. Ale ten przynajmniej ma rozum do używania. I ze wszystkimi rachunkami chodzi do banku albo na pocztę.troche czasu zabiera ale nie zapłaci za co nie chce.

  2. Mają internet, wszędzie głośno o tym i dalej dają się zrobić w wała. Przykre.

  3. no i git jak ktoś ma trociny zamiast mózgu to lekcja życia wskazana..i bardzo dobrze:D

  4. nie stary ale glupi

  5. JA bym tu widział bardziej zajęcie dla psychiatry ,psychologa ,niż dla policjantów ….

  6. Sukces rządu PiS

    I ktoś taki ma prawa wyborcze? Ale póki głosuje na jedyną prawdziwą Polską narodową rzetelną partię zwalczająca rosyjskich Niemców to spoko!

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
Kaufland wraz z partnerami – LUX MED i Geneva Trust zapraszają mieszkanki województwa lubelskiego do udziału w bezpłatnym badaniu mammograficznym
Kiermasz Bożonarodzeniowy Podmiotów Ekonomii Społecznej
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
Weź udział w „Wampiriadzie”! Przyjdź i oddaj krew