Wtorek, 05 marca 202405/03/2024
690 680 960
690 680 960

Kilkuset kolarzy górskich przyjedzie na wyścig do Lublina. Będzie to pierwsza taka impreza w mieście

W najbliższą niedzielę, po raz pierwszy w Lublinie, wystartuje LOTTO Poland Bike Maraton. Ta jedna z największych imprez rowerowych w Polsce odbędzie się nad Zalewem Zemborzyckim.

W najbliższą niedzielę kolorowy peleton Poland Bike po raz pierwszy w historii zawita do Lublina. Stolica województwa lubelskiego będzie areną ósmego etapu tegorocznego LOTTO Poland Bike Marathon, cyklu wyścigów amatorów na rowerach górskich. Kolarskie Miasteczko Poland Bike, Biuro Zawodów, start i meta wyścigów znajdą się na terenie ośrodka Słoneczny Wrotków nad Zalewem Zemborzyckim.A

– Z wielką przyjemnością zadebiutujemy w Lublinie. To teren wymarzony do jazdy na rowerach górskich. Lublin ze swoimi pagórkowatymi okolicami powinien przypaść do gustu miłośnikom dwóch kółek. Trasa jest niezwykle malownicza i zróżnicowana. Przepiękna jest lokalizacja kolarskiego miasteczka. Słoneczny Wrotków nad Zalewem Zemborzyckim to idealne miejsce do sportowej rekreacji i wypoczynku dla całych rodzin- wyjaśnia organizator LOTTO Poland Bike Marathon Grzegorz Wajs.

W zawodach może wziąć udział każdy. Rywalizacja rozegra się na trzech dystansach: MAX (55 km), MINI (24 km) oraz FAN (8 km – dla uczniów i uczennic szkół podstawowych). Na terenie Miasteczka Poland Bike swoje wyścigi Mini Cross będą mieli też najmłodsi w wieku 2-4 i 5-6 lat. LOTTO Poland Bike Marathon w Lublinie organizowany jest przy ścisłej współpracy z MOSiR „Bystrzyca” w Lublinie, Urzędem Miasta Lublin, profesjonalnym sklepem i serwisem ABSOLUTE BIKES oraz marką rowerów SUPERIOR.

2017-06-08 13:58:35
(fot. pixabay.com)

14 komentarzy

 1. A gdzie można się zapisywać???

 2. Fajnie pięknie a jak i gdzie zapisać się na wyścig ?

 3. Tydzień temu wyścigi z cyklu PBM startowały z Urszulina, szkoda, że nie było żadnego info z waszej strony.

 4. WTF? 70 zł – opłata za start na dystansie Mini lub Max.

 5. To jak na największą imprezę to jakoś tak cicho. Ani plakatu ani GPX żeby objechać trasę.

 6. „To teren wymarzony do jazdy na rowerach górskich. Lublin ze swoimi pagórkowatymi okolicami powinien przypaść do gustu miłośnikom dwóch kółek. Trasa jest niezwykle malownicza i zróżnicowana.” Tak, tak, wyjedzie się poza miasto i jedna wielka równina. Tereny wokół Lublina są okropne na jazdę rowerem górskim, wszędzie jedno i to samo. Ktoś kto nie był nigdy w prawdziwych górach, nie wie o czym piszę.

  • „Ktoś kto nie był nigdy w prawdziwych górach, nie wie o czym piszę.” … e E e E pisze nie piszę w tym przypadku

  • Bez przesady. Równina jest tylko na północ od Lublina. W każdym innym kierunku pagórki są.

 7. Ale spoko.. Startujemy 😀

Z kraju

Polityka i społeczeństwo